25 minut

7. září 2020

Část: Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé

Obsah dílu

Headlines — Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně — Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru — 4 zavřené MŠ v Děčíně — Bezpečnost na silnicích u škol — Počty nemocných na Vysočině rostou — Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží — Tři požáry ve Vejprtech — Soud o projektech v Krkonoších — Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží — Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé — Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun — Zemřel Jiří Menzel — Likvidace nelegálních billboardů — Cvičení NATO Ample Strike — Policejní nábor — Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:07
  Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně
   Důvod? U jednoho z kantorů se během prázdnin objevila koronavirová nákaza a část učitelského sboru následně skončila v karanténě.
   02:33
   Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru
    Jde o Masarykovo gymnázium, Základní školy v Tachovské ulici, Benešovu základní školu v Doudlevecké ulici a mateřskou školku v Čížkově.
    03:20
    4 zavřené MŠ v Děčíně
     Čtyři mateřské školy v Děčíně jsou v karanténě poté co bylo onemocnění Covid 19 potvrzeno u jednoho z pracovníků a pěti dětí. Nemoc má podle hygieniků hladký průběh. Nikdo z nakažených není hospitalizován v nemocnici.
     04:21
     Bezpečnost na silnicích u škol
      V Horních Počernicích se ode dneška nemůže vjíždět do ulic před dvěma základními školami - a to ve vymezené době mezi půl osmou a osmou hodinou ráno, kdy rodiče děti na vyučování vozí auty a kdy je tam nejrušněji.
      06:30
      Počty nemocných na Vysočině rostou
       Kraj chce povolat na pomoc do domova seniorů v Humpolci opět armádu.
       07:50
       Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží
        K ránu kompletně shořela stodola v areálu zámeckého statku v Újezdu nade Mží na Plzeňsku a v ní 8 kočárů, historické zemědělské stroje a další exponáty. Budova totiž sloužila jako depozitář a trvalá expozice zároveň.
        09:18
        Tři požáry ve Vejprtech
         Hořely tři opuštěné budovy na třech různých místech. Kvůli rozsahu požárů hasičům z Ústeckého a Karlovarského kraje přijeli na pomoc i hasiči z blízkého německého Saska.
         10:06
         Soud o projektech v Krkonoších
          Kvůli 2 projektům stojí před kr.soudem v Hradci Králové starosta Pece p.Sn.A.Tomášek, býv. ředitel KRNAP J.Hřebačka a 6 dalších lidí a 1 firma.
          12:38
          Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží
           Most u Netřebic na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska bude pro osobní auta uzavřený o měsíc déle, než se plánovalo. Práce se protáhnou kvůli výměně nestabilního podloží.
           14:20
           Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé
            Zákaz se bude týkat herních automatů a videoloterijních terminálů na celém území metropole.
            14:42
            Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun
             Zastupitelé záměr schválili na svém posledním zasedání před volbami. Pokud si kraj dohodne s bankami, zařadí se mezi nejzadluženější v Česku.
             16:46
             Zemřel Jiří Menzel
              Ve věku 82 let zemřel režisér a herec Jiří Menzel. V šedesátých letech se stal spoluzakladatelem československé filmové nové vlny. Bezmála polovině jeho uznávaných a divácky úspěšných snímků byly předlohou díla spisovatele Bohumila Hrabala.
              19:04
              Likvidace nelegálních billboardů
               Pražský magistrát nechal prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy od pátku odstranit víc než dvě desítky billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích. A to zejména na severovýchodě metropole.
               21:00
               Cvičení NATO Ample Strike
                Do cvičení vzdušných sil a pozemních vojsk NATO se v ČR dnes zapojily také letouny L-159 Alca ze základny v Čáslavi. Zítra vystartují stíhačky JAS-39 Gripen.
                21:52
                Policejní nábor
                 Studenti Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích dnes nanečisto skládali fyzické testy, nutné k přijetí k policii. Akce měla prověřit fyzickou kondici chlapců a dívek, ze kterých se mohou stát příslušníci složek integrovaného záchranného systému.
                 23:44
                 Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci
                  Jedna z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci se dočká oprav. Kaple Božího hrobu v centru města je už několik let v havarijním stavu a hrozilo, že by město o památku přišlo. Opravy za dva miliony korun začaly v těchto dnech pod dohledem památkářů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  8. září 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  6. červen

                  Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                  6. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  5. červen

                  Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                  5. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. červen

                  Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                  2. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  1. červen

                  Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                  1. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  31. květen

                  Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                  31. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. květen

                  Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                  30. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám