Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří

Obsah dílu

Headlines — Biskupství podniká — Kapacita věznic — Problémy v TS Plzěň — Varování pro řidiče — ČOI proti padělkům — Odvolaný ředitel krajské hygieny — Ruská reakce na sochu Koněva — Spory o Šatovku — Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří — V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka — Pomoc pěstounům — Osud telefonních budek — ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy — Záchrana výra — Začíná výstava Koně v akci — Kittelův dům otevírá

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Biskupství podniká
   Královéhradecké biskupství podniká na realitním trhu i jako developer. V Praze staví se soukromým investorem komerční objekt za 670 miliónů korun.
   03:22
   Kapacita věznic
    Po opravách vazebních cel začal stát rekonstruovat a rozšiřovat areály věznic. Ty jsou mnohdy z 50. a 60. let. A navíc jsou přeplněné. To chce vězeňská služba změnit.
    05:44
    Problémy v TS Plzěň
     V plzeňské strojírenské společnosti TS Plzeň zůstanou na konci roku dvě nebo tři desítky zaměstnanců. Takový je výsledek jednání odborářů s vedením mateřské firmy Žďas.
     07:20
     Varování pro řidiče
      Oprava mostu a úsekové měření na dálnici D1.
      08:01
      ČOI proti padělkům
       Obchodní inspekce zabavila padělky zboží luxusních značek - asi za 7 milionů korun: Tolik by stály originály tohoto oblečení, kabelek nebo slunečních brýlí. Trhovci stánky opustili ještě před příchodem kontrolorů.
       08:49
       Odvolaný ředitel krajské hygieny
        Ministerstvo zdravotnictví odvolalo z funkce ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysla Tomašuka; a navíc na něj podalo trestní oznámení.
        09:41
        Ruská reakce na sochu Koněva
         Ruské velvyslanectví odsoudilo pomalování památníku maršála Koněva v pražské Bubenči. Je to podle něj urážka památky vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Socha je terčem vandalských útoků opakovaně a vedení Prahy 6, které patří
         11:45
         Spory o Šatovku
          Seniorské bydlení, které chce Praha 6 postavit na místě zchátralé usedlosti Šatovka, brzdí žaloba: Podaly ji Spolky pro Šárecké údolí a Hanspaulku - oběma vadí rozsah projektu - považují ho za přehnaně monstrózní, nešetrný k okolí.
          13:42
          Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří
           Chtějí, aby vedení města odvolalo jeho ředitelku, Ivanu Žantovskou; a pokud to neudělá, vstoupí od 11.září do stávky.
           14:41
           V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka
            Osm metrů hlubová prohlubeň zřejmě bývala ve středověku studnou. Podobných překvapení přitom centrum může skrývat mnohem víc - kvůli středověkým chodbám i neprozkoumané historické zástavbě.
            16:18
            Pomoc pěstounům
             Centrum podpory pěstounských rodin Prevent se stará o 75 rodin. Nabízí jim psychologickou pomoc, poradí při výchově, ale také děti pohlídají. Pěstouni mají na odlehčovací službu ze zákona nárok, obvykle jde o akce typu letní tábor.
             18:14
             Osud telefonních budek
              Z měst a obcí mizí telefonní budky. Jejich provoz je v době mobilních telefonů už pro telekomunikační společnost neekonomický, a tak je ruší nebo třeba prodávají za symbolickou cenu. A některé budky můžou docela dobře posloužit dál.
              19:48
              ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy
               V Doksech na Českolipsku začal festival taneční hudby Mácháč 2019. Desítky policistů v okolí areálu provádí kontroly - u návštěvníků hledají hlavně drogy.
               22:20
               Záchrana výra
                Klatovští hasiči vyjížděli včera k neobvyklému případu. Pomocí lezecké techniky vyprošťovali výra, který spadl do fekální jímky.
                23:10
                Začíná výstava Koně v akci
                 O víkendu se v Pardubicích představí více než 350 koní na mezinárodní výstavě. Bohatý program odstartoval už dnes průvodem kočárů, koní a jezdců.
                 23:37
                 Kittelův dům otevírá
                  V Krásné na Jablonecku se po patnáctileté rekonstrukci otevírá Kittlův dům. Málokterá postava je opředena tolika mýty a pověstmi jako právě jizerskohorský léčitel a ranhojič Eleazar Kittel.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                  16. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                  15. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                  14. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                  13. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám