Události v regionech (Praha)

23. srpen 2019

Část: ČOI proti padělkům

Obsah dílu

Headlines — Biskupství podniká — Kapacita věznic — Problémy v TS Plzěň — Varování pro řidiče — ČOI proti padělkům — Odvolaný ředitel krajské hygieny — Ruská reakce na sochu Koněva — Spory o Šatovku — Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří — V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka — Pomoc pěstounům — Osud telefonních budek — ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy — Záchrana výra — Začíná výstava Koně v akci — Kittelův dům otevírá

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Biskupství podniká
   Královéhradecké biskupství podniká na realitním trhu i jako developer. V Praze staví se soukromým investorem komerční objekt za 670 miliónů korun.
   03:22
   Kapacita věznic
    Po opravách vazebních cel začal stát rekonstruovat a rozšiřovat areály věznic. Ty jsou mnohdy z 50. a 60. let. A navíc jsou přeplněné. To chce vězeňská služba změnit.
    05:44
    Problémy v TS Plzěň
     V plzeňské strojírenské společnosti TS Plzeň zůstanou na konci roku dvě nebo tři desítky zaměstnanců. Takový je výsledek jednání odborářů s vedením mateřské firmy Žďas.
     07:20
     Varování pro řidiče
      Oprava mostu a úsekové měření na dálnici D1.
      08:01
      ČOI proti padělkům
       Obchodní inspekce zabavila padělky zboží luxusních značek - asi za 7 milionů korun: Tolik by stály originály tohoto oblečení, kabelek nebo slunečních brýlí. Trhovci stánky opustili ještě před příchodem kontrolorů.
       08:49
       Odvolaný ředitel krajské hygieny
        Ministerstvo zdravotnictví odvolalo z funkce ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysla Tomašuka; a navíc na něj podalo trestní oznámení.
        09:41
        Ruská reakce na sochu Koněva
         Ruské velvyslanectví odsoudilo pomalování památníku maršála Koněva v pražské Bubenči. Je to podle něj urážka památky vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Socha je terčem vandalských útoků opakovaně a vedení Prahy 6, které patří
         11:45
         Spory o Šatovku
          Seniorské bydlení, které chce Praha 6 postavit na místě zchátralé usedlosti Šatovka, brzdí žaloba: Podaly ji Spolky pro Šárecké údolí a Hanspaulku - oběma vadí rozsah projektu - považují ho za přehnaně monstrózní, nešetrný k okolí.
          13:42
          Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří
           Chtějí, aby vedení města odvolalo jeho ředitelku, Ivanu Žantovskou; a pokud to neudělá, vstoupí od 11.září do stávky.
           14:41
           V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka
            Osm metrů hlubová prohlubeň zřejmě bývala ve středověku studnou. Podobných překvapení přitom centrum může skrývat mnohem víc - kvůli středověkým chodbám i neprozkoumané historické zástavbě.
            16:18
            Pomoc pěstounům
             Centrum podpory pěstounských rodin Prevent se stará o 75 rodin. Nabízí jim psychologickou pomoc, poradí při výchově, ale také děti pohlídají. Pěstouni mají na odlehčovací službu ze zákona nárok, obvykle jde o akce typu letní tábor.
             18:14
             Osud telefonních budek
              Z měst a obcí mizí telefonní budky. Jejich provoz je v době mobilních telefonů už pro telekomunikační společnost neekonomický, a tak je ruší nebo třeba prodávají za symbolickou cenu. A některé budky můžou docela dobře posloužit dál.
              19:48
              ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy
               V Doksech na Českolipsku začal festival taneční hudby Mácháč 2019. Desítky policistů v okolí areálu provádí kontroly - u návštěvníků hledají hlavně drogy.
               22:20
               Záchrana výra
                Klatovští hasiči vyjížděli včera k neobvyklému případu. Pomocí lezecké techniky vyprošťovali výra, který spadl do fekální jímky.
                23:10
                Začíná výstava Koně v akci
                 O víkendu se v Pardubicích představí více než 350 koní na mezinárodní výstavě. Bohatý program odstartoval už dnes průvodem kočárů, koní a jezdců.
                 23:37
                 Kittelův dům otevírá
                  V Krásné na Jablonecku se po patnáctileté rekonstrukci otevírá Kittlův dům. Málokterá postava je opředena tolika mýty a pověstmi jako právě jizerskohorský léčitel a ranhojič Eleazar Kittel.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  26. srpen 2019

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. březen

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. březen

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám