Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Budoucnost jihočeského letiště — Regionální letiště v Česku — Pardubické letiště hledá nové linky na východ — Báňský úřad zamítl protiargumenty obcí v okolí a potvrdil svůj dřívější souhlas s těžbou štěrkopísku v Pertolticích na Českolipsku — Výsledky měření hluku hnědouhelného dolu Turów — Letní přívalové deště, znovu aktuální i v těchto dnech, znamenají problém pro čističky a kvalitu vody v řekách — Zásah s pistolí v ruce proti řidiči na křižovatce v Plzni v září před dvěma lety byl oprávněný — Jsou využívané, lidmi chtěné, přesto je radnice musela zrušit — Vyšetřování pádu vrtulníku, ve kterém před necelým rokem v Plzni přišli o život všichni 4 lidi, je uzavřen — Spor kvůli pracím v Žamberku — Víc než sedm set kusů jelení zvěře plánují do března odlovit lesníci v Národním parku Šumava — Začne nový školní rok — Přípravy na školní rok — Školám chybí kuchaři do jídelny — Karlovarský sochař Tomáš Dolejš bude vystavovat v Itálii — Co s bývalou ubytovnou v Ústí nad Labem?

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  Budoucnost jihočeského letiště
   České Budějovice už nemají zájem o rostoucí Jihočeské letiště. Město uvažuje o prodeji svého podílu v akciové společnosti, která má chod letiště na starosti.
   02:55
   Regionální letiště v Česku
    V Česku je zatím 5 mezinárodních letišť s pravidelným provozem velkých dopravních letadel - vedle letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni a letišť v Brně a Ostravě, jsou to ještě letiště v Karlových Varech a v Pardubicích.
    03:45
    Pardubické letiště hledá nové linky na východ
     Pardubické letiště má jedinou pravidelnou linku a zažívá propad cestujících. Vyjednává proto o nových leteckých spojeních na Ukrajinu a do Ruska.
     05:46
     Báňský úřad zamítl protiargumenty obcí v okolí a potvrdil svůj dřívější souhlas s těžbou štěrkopísku v Pertolticích na Českolipsku
      Soukromá společnost České štěrkopísky, která tam o těžbu usiluje, si tak může zažádat o povolení. Předpokládá, že těžit tam bude 30 let. Blízké vesnice mají obavy z otřesů, hluku i úbytku podzemní vody.
      06:15
      Výsledky měření hluku hnědouhelného dolu Turów
       Živý vstup Karolíny Víchové.
       08:53
       Letní přívalové deště, znovu aktuální i v těchto dnech, znamenají problém pro čističky a kvalitu vody v řekách
        Naráz velké množství vody při těchto deštích čističky nestačí pojmout a splašky pak tečou rovnou do řečišť. Za situace, kdy se pak mnohde po proudu lidi i koupou.
        10:58
        Zásah s pistolí v ruce proti řidiči na křižovatce v Plzni v září před dvěma lety byl oprávněný
         Policejní důstojník Vladimír Slavotínek se jím žádného trestného činu nedopustil. V neveřejném jednání to dnes potvrdil Krajský soud.
         11:25
         Jsou využívané, lidmi chtěné, přesto je radnice musela zrušit
          Některé zastávky na trase bezplatného městského autobusu v Nové Pace na Jičínsku. Jenže podle krajské kontroly neodpovídají předpisům.
          13:06
          Vyšetřování pádu vrtulníku, ve kterém před necelým rokem v Plzni přišli o život všichni 4 lidi, je uzavřen
           Vyšetřování ukázalo, že neštěstí zavinil 32-tiletý podnikatel, který vrtulník pilotoval a na vyhlídkový let pozval své obchodní partnery z Thajska. Neměl osvědčení o zdravotní způsobilosti a v době letu byl opilý - v krvi měl 2 promile alkoholu.
           13:41
           Spor kvůli pracím v Žamberku
            Stavbu protipovodňových hrází v Žamberku plánovali roky. Náročnou stavbu ale od začátku provází emoce. Lidé si stěžovali na masivní kácení, teď jim zase vadí různá barva kamenného obložení. Podle radnice jde ale jen o drobnou odchylku od projektu.
            15:27
            Víc než sedm set kusů jelení zvěře plánují do března odlovit lesníci v Národním parku Šumava
             Především kvůli ochraně mladých porostů. Přemnožená populace jelena dlouhodobě ničí hlavně buky, jeřáby a další listnaté stromy. Vedení parku zároveň soustředí lov do míst s lepší dostupností.
             17:17
             Začne nový školní rok
              Týkat se bude 950ti tisíc dětí v základních a 410ti tisíc mladých lidí na středních školách.
              17:39
              Přípravy na školní rok
               V těchto dnech tak ve školách vrcholí přípravy na nový školní rok. Učitelé dovybavují své třídy, uklízečky vymetají poslední pavučiny.
               19:34
               Školám chybí kuchaři do jídelny
                Přibližně 580 pracovních míst chybí zaplnit ve školních jídelnách. Ředitelé se shodují, že je těžké nové lidi najít. Platy jsou nízké, a proto hlavně kvalifikovaní kuchaři dají přednost privátním podnikům. Školám chybí ale i učitelé nebo asistenti.
                23:10
                Karlovarský sochař Tomáš Dolejš bude vystavovat v Itálii
                 Bez uměleckého vzdělání a kurzů. Přesto se socha karlovarského sochaře Tomáše Dolejše dostane na výstavu až do Itálie.
                 28:55
                 Co s bývalou ubytovnou v Ústí nad Labem?
                  V Ústí nad Labem se obávají znovuotevření problémové ubytovny. Do okolí se z ní šířili švábi a nepořádek. Ještě před rokem byla plná lidí, kteří demonstrovali, aby se z ní nemuseli stěhovat. Teď je prázdná budova na prodej.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                  16. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                  15. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                  14. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                  13. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám