Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Biskupství podniká — Kapacita věznic — Problémy v TS Plzěň — Varování pro řidiče — ČOI proti padělkům — Odvolaný ředitel krajské hygieny — Ruská reakce na sochu Koněva — Spory o Šatovku — Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří — V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka — Pomoc pěstounům — Osud telefonních budek — ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy — Záchrana výra — Začíná výstava Koně v akci — Kittelův dům otevírá

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Biskupství podniká
   Královéhradecké biskupství podniká na realitním trhu i jako developer. V Praze staví se soukromým investorem komerční objekt za 670 miliónů korun.
   03:22
   Kapacita věznic
    Po opravách vazebních cel začal stát rekonstruovat a rozšiřovat areály věznic. Ty jsou mnohdy z 50. a 60. let. A navíc jsou přeplněné. To chce vězeňská služba změnit.
    05:44
    Problémy v TS Plzěň
     V plzeňské strojírenské společnosti TS Plzeň zůstanou na konci roku dvě nebo tři desítky zaměstnanců. Takový je výsledek jednání odborářů s vedením mateřské firmy Žďas.
     07:20
     Varování pro řidiče
      Oprava mostu a úsekové měření na dálnici D1.
      08:01
      ČOI proti padělkům
       Obchodní inspekce zabavila padělky zboží luxusních značek - asi za 7 milionů korun: Tolik by stály originály tohoto oblečení, kabelek nebo slunečních brýlí. Trhovci stánky opustili ještě před příchodem kontrolorů.
       08:49
       Odvolaný ředitel krajské hygieny
        Ministerstvo zdravotnictví odvolalo z funkce ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysla Tomašuka; a navíc na něj podalo trestní oznámení.
        09:41
        Ruská reakce na sochu Koněva
         Ruské velvyslanectví odsoudilo pomalování památníku maršála Koněva v pražské Bubenči. Je to podle něj urážka památky vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Socha je terčem vandalských útoků opakovaně a vedení Prahy 6, které patří
         11:45
         Spory o Šatovku
          Seniorské bydlení, které chce Praha 6 postavit na místě zchátralé usedlosti Šatovka, brzdí žaloba: Podaly ji Spolky pro Šárecké údolí a Hanspaulku - oběma vadí rozsah projektu - považují ho za přehnaně monstrózní, nešetrný k okolí.
          13:42
          Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří
           Chtějí, aby vedení města odvolalo jeho ředitelku, Ivanu Žantovskou; a pokud to neudělá, vstoupí od 11.září do stávky.
           14:41
           V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka
            Osm metrů hlubová prohlubeň zřejmě bývala ve středověku studnou. Podobných překvapení přitom centrum může skrývat mnohem víc - kvůli středověkým chodbám i neprozkoumané historické zástavbě.
            16:18
            Pomoc pěstounům
             Centrum podpory pěstounských rodin Prevent se stará o 75 rodin. Nabízí jim psychologickou pomoc, poradí při výchově, ale také děti pohlídají. Pěstouni mají na odlehčovací službu ze zákona nárok, obvykle jde o akce typu letní tábor.
             18:14
             Osud telefonních budek
              Z měst a obcí mizí telefonní budky. Jejich provoz je v době mobilních telefonů už pro telekomunikační společnost neekonomický, a tak je ruší nebo třeba prodávají za symbolickou cenu. A některé budky můžou docela dobře posloužit dál.
              19:48
              ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy
               V Doksech na Českolipsku začal festival taneční hudby Mácháč 2019. Desítky policistů v okolí areálu provádí kontroly - u návštěvníků hledají hlavně drogy.
               22:20
               Záchrana výra
                Klatovští hasiči vyjížděli včera k neobvyklému případu. Pomocí lezecké techniky vyprošťovali výra, který spadl do fekální jímky.
                23:10
                Začíná výstava Koně v akci
                 O víkendu se v Pardubicích představí více než 350 koní na mezinárodní výstavě. Bohatý program odstartoval už dnes průvodem kočárů, koní a jezdců.
                 23:37
                 Kittelův dům otevírá
                  V Krásné na Jablonecku se po patnáctileté rekonstrukci otevírá Kittlův dům. Málokterá postava je opředena tolika mýty a pověstmi jako právě jizerskohorský léčitel a ranhojič Eleazar Kittel.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                  2. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                  1. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                  31. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                  30. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                  27. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                  26. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám