Nová silnice v Táboře by měla zkrátit cestu nákladním autům do průmyslové zóny a ulehčit dopravě v jiných částech města. Silnice povede kolem čtvrti Měšice a proto řada místních s projektem nesouhlasí a podali trestní oznámení. Tábořiště a kempy jsou plné, s velkým množstvím návštěvníků ale taky přibývá krádeží. Turistické oblasti Českého ráje teď kvůli tomu pravidelně procházejí policejní hlídky se psy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začaly stavby proti povodním

Povodí Labe zahájilo na řece Třebovce u České Třebové 3. etapu výstavby protipovodňových zařízení za 443 milióny korun.

Konkurzní správce H-systemu žaluje družstvo Svatopluk

Jednadvacet milionů korun za nájem za byty v Horoměřicích - konkurzní správce společnosti H-system o ně žaluje bytové družstvo Svatopluk.

Stavba dálnice D3

Jílové u Prahy - premiér Babiš, ministři jeho vlády a lidé, kteří nesouhlasí s výstavbou středočeské dálnice D3, tak jak ji má v plánu Ředitelství silníc a dálnic.

Soud se sprejery, kteří poničili Karlův most

Roční podmínka, stotisícová pokuta a vyhoštění ze země na pět let - to je trest pro dva muže, kteří v pondělí večer posprejovali jeden z pilířů Karlova mostu.

Nehody na D6 a D8

Hromadná nehoda zastavila provoz na dálnici D6. Na 15. kilometru směrem na Prahu se v koloně srazily 2 kamiony a 4 osobní auta. 5 lidí bylo zraněno. Nehoda se stala taky v úseku omezení na 43. kilometru dálnice D8.

Nehoda vlaku na Plzeňsku

Čtvrtý den v týdnu a ani ten se neobešel bez nehody na železničním přejezdu. Tentokrát v Kamenném Újezdu na Plzeňsku. Osobní automobil se tam kolem jedné hodiny srazil s motorovým vlakem.

Nebezpečný železniční přejezd u Chomutova

Proti nebezpečným přejezdům bojují taky na Chomutovsku. Na jednom z nich se v poslední době stalo už šest nehod. Správa železniční dopravní cesty plánuje zlepšit jejich zajištění.

Požáry způsobené vlaky

Tisíce vlaků a vagonů v Česku používají zastaralé brzdové systémy, ze kterých odlétají tzv. okuje - hořlavé jiskry. Ty mají i přes 1000 stupňů Celsia.

Parkování na D1

Na českých dálnicích chybí až 1500 parkovacích míst pro kamiony. ŘSD slibuje, že jen na dálnici D1 letos přibude na stávajících parkovištích 87 nových míst.

Další zákaz vjezdu kamionů?

Stovky kamionů projíždí denně i Tlučnou a Vejprnicemi na Plzeňsku. A podle obyvatel většinou rychleji, než dovolují předpisy. Místní se bojí hlavně o bezpečnost dětí. Vedení obou obcí už několik let žádá o zákaz vjezdu nákladních aut.

Krádeže v kempech

Živý vstup Věry Hofmanové.

Vzniká nový výsadkový pluk

V Chrudimi vznikne nový výsadkový pluk. Jednotky typu komandos, budou schopné rychle zasáhnout kdekoliv na světě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD