Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — V Labi rychle ubývá voda — Jaké lodě jsou vhodné do sucha? — Sucho na řece Lužnici — Případ důchodce Baldy pokračuje — Na přejezdu v Černožicích budou závory — Vyšetřování přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku je u konce — Závada na parogenerátoru v Dukovanech je opravená — Prasklé potrubí a několikametrový gejzír vody — Rybáři na Pardubicku dnes kvůli nákaze vylovi a usmrtili 40 tun ryb — S nápadem vytvořit společné česko-polské hlídky strážníků přišla města Náchod a Kudowa Zdroj v Polsku — O víkendu stavbaři uzavřou lanový most na pražské Jižní spojce — Terminál v Peci pod Sněžkou uvolní pozemky pěším — 50 let od přistání člověka na Měsíci — Výročí v rokycanském planetáriu — Turisté se koupou v ledovcových jezerech

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:58
  V Labi rychle ubývá voda
   V Labi rychle ubývá voda, nízké průtoky hlásí už víc než polovina měřících stanic a podle vodohospodářů se situace rok od roku zhoršuje.
   03:18
   Jaké lodě jsou vhodné do sucha?
    Hůř sjízdná je i vodácky atraktivní Ohře na západě Čech. Do nesnází se můžou dostat především posádky přetížených raftů.
    05:09
    Sucho na řece Lužnici
     A na suchu je na několika místech i vodácky oblíbená jihočeská řeka Lužnice. Hladina tam často i u vodáckých kempů sahá maximálně k 30 centimetrům. Řeka se na suchu v posledních letech ocitá poměrně často.
     06:52
     Případ důchodce Baldy pokračuje
      Jednasedmdesátiletý muž totiž podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle původního verdiktu spáchal teroristický útok na železnici, když před dvěma lety pokácel stromy na koleje a způsobil tak dvě nehody vlaků.
      07:18
      Na přejezdu v Černožicích budou závory
       Na přejezdu v Černožicích na Hradecku, kde zahynula čtyřčlenná rodina, instaluje SŽDC závory. V provozu budou od 21. října.
       09:09
       Vyšetřování přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku je u konce
        Středočeští kriminalisté předali spis státnímu zástupci k podání obžaloby. Případ se stal loni v prosinci - dva muži podle vyšetřovatelů zastřelili 58 letou zaměstnankyní pumpy, ukradli deset tisíc korun, cigarety a další drobnosti.
        09:32
        Závada na parogenerátoru v Dukovanech je opravená
         Živý vstup Blanky Poulové.
         11:34
         Prasklé potrubí a několikametrový gejzír vody
          Tak to vypadalo dopoledne v Bořivojově ulici na pražském Žižkově. Potrubí prasklo při rekonstrukci ulice - a natlakovaná voda stříkala zhruba do výšky čtyřpatrového domu.
          12:08
          Rybáři na Pardubicku dnes kvůli nákaze vylovi a usmrtili 40 tun ryb
           V rybníku Buňkov se totiž objevila nákaza herpes viru. Ten napadá kapra, ostatní druhy ryb ho ale mohou přenášet. Na člověka je virus nepřenosný. Onemocnění se v rybníku objevilo za necelý rok už podruhé.
           14:46
           S nápadem vytvořit společné česko-polské hlídky strážníků přišla města Náchod a Kudowa Zdroj v Polsku
            Zákon to ale nedovoluje.
            16:29
            O víkendu stavbaři uzavřou lanový most na pražské Jižní spojce
             Živý vstup Ivany Malé.
             18:38
             Terminál v Peci pod Sněžkou uvolní pozemky pěším
              Dopravní terminál a parkovací dům pro 460 aut. Roste u hlavní příjezdové cesty do Pece pod Sněžkou. Centrum krkonošského střediska je totiž osobní dopravou přetížené.
              20:28
              50 let od přistání člověka na Měsíci
               Výročí připomíná výstava Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Je na ní taky unikátní model rakety Saturn V i autogramy prvních lidí na Měsíci.
               20:57
               Výročí v rokycanském planetáriu
                Živý vstup Lucie Pelanové.
                22:31
                Turisté se koupou v ledovcových jezerech
                 Plešné, Prášilské, Černé, Čertovo a Laka - pět ledovcových jezer na Šumavě musí strážci parku častěji hlídat. Někteří návštěvníci se v nich totiž - navzdory přísnému zákazu - koupají. Ekosystém ledovcových jezer je přitom mimořádně citlivý.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                 29. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                 27. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                 26. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                 23. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 22. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 21. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám