25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zástavba v pražských Ďáblicích — Host: architekt Ondřej Beneš — Deset let od demolice obchodního domu Ještěd. — Demolice Transgasu — Host: architekt Ondřej Beneš — Sokolovská společnost Nemos končí s provozem Sušické nemocnice — Další případy obsahu masa u masných výrobků z Polska — Nový most v safari — V Sosnové na Českolipsku se konala pilotní akce zaměřená na přípravu budoucích řidičů — Voják obžalovaný z terorismu — Učitelé z Jihlavy republikově uspěli s netradiční výukou matematiky — Živý vstup: Radim Bártů — Letos se nebude odemykat řeka Doubrava a Chrudimka — Vyšší úbytek jihočeských včel

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:09
  Zástavba v pražských Ďáblicích
   Sídliště Ďáblice je podle mnohých urbanistů nejkvalitnějším pražským sídlištěm. Ovšem developer tady plánuje postavit výškové budovy. Proti tomu ostře protestují místní obyvatelé.
   03:38
   Host: architekt Ondřej Beneš
    Architekt k výstavbě v Ďáblicích a k budoucnosti bydlení na sídlištích.
    07:38
    Deset let od demolice obchodního domu Ještěd.
     Od počátku budil emoce. Stavba slavných architektů Hubáčka a Masáka byla jedním ze symbolů Liberce. Na seznam kulturních památek se ale nedostala.
     09:22
     Demolice Transgasu
      Dělníci z budov odstraňují střešní krytinu. Z objektů už zůstaly pouze nosné zdi - všechny vnitřní příčky jsou vybourané. Demolice má skončit na podzim.
      09:54
      Host: architekt Ondřej Beneš
       Architekt k výstavbě v Ďáblicích a k budoucnosti bydlení na sídlištích.
       11:23
       Sokolovská společnost Nemos končí s provozem Sušické nemocnice
        Sokolovská společnost Nemos končí s provozem Sušické nemocnice. Od června letošního roku ji dočasně opět převezme město. Nemocnice se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů, klesá i počet lékařských úkonů.
        11:45
        Další případy obsahu masa u masných výrobků z Polska
         Potravinářská inspekce zjistila další případy klamání o obsahu masa u masných výrobků z Polska. U dvou druhů konzerv kuřecího a vepřového masa v obchodním řetězci Lidl kontroloři zjistili zhruba o deset procent menší obsah masa, než výrobce deklaroval.
         12:12
         Nový most v safari
          Ocelovou mostní konstrukci nad jezerem v africkém safari začala pokládat zoo ve Dvoře Králové n. L. Most za 26 mil. Kč měří 150 m a tvoří ho 13 dílů.
          13:56
          V Sosnové na Českolipsku se konala pilotní akce zaměřená na přípravu budoucích řidičů
           Start Driving v současné době a při současné platné legislativě nemá v ČR obdoby. Cílem je snížení nehodovosti absolventů autoškol.
           15:51
           Voják obžalovaný z terorismu
            Krajský soud v Pardubicích se dnes začal zabývat případem chrudimského výsadkáře obžalovaného z terorismu.
            17:51
            Učitelé z Jihlavy republikově uspěli s netradiční výukou matematiky
             Projekt Opičí matika od jihlavských učitelů vyhrál v celostátní soutěži Národního institutu dalšího vzdělávání. Ocenění učitelé natáčejí a zveřejňují na internetu videa, která žákům na druhém stupni základních škol zábavnou formou pomáhají s matematikou.
             19:58
             Živý vstup: Radim Bártů
              Seznámit se se vzpomínkami a životními osudy českobudějovických pamětníků, jejichž životy byly ovlivněny dějinnými událostmi 20. století - takový je smysl dětského dokumentaristického projektu Příběhy našich sousedů.
              21:10
              Letos se nebude odemykat řeka Doubrava a Chrudimka
               Po 27 letech se o nadcházejícím víkendu poprvé nebude odemykat řeka Doubrava ve východních Čechách. A další víkend vodáci nesjedou ani řeku Chrudimku. Na vině není aktuální hrozba sucha, ale nová pravidla, která vyžadují povolení k navýšení průtoků.
               23:00
               Vyšší úbytek jihočeských včel
                V částech Jihočeského kraje přes zimu hromadně uhynula včelstva. Někteří jihočeští včelaři tak přišli o všechny chované včely. Co je důvodem, nikdo neví. Na vině je pravděpodobně nemoc varroáza a loňské horké léto.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                29. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                28. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                27. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                24. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                23. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                22. 6. 2022 na ČT1

                Napište nám