Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Špatně vyplněné sumáře

Obsah dílu

Čtyři hlavní tahy do Klatov začaly sledovat rychlostní radary — Nebezpečné části hradeb Pevnosti Josefov — Obří slalom ve Špindlerově Mlýně — Demontáží vnější části pokračuje demolice budovy Transgasu — 748 měst a obcí po celém Česku vyvěšují vlajku Tibetu — Radnici ve Vimperku se podařilo snížit kriminalitu i dluhy nájemníků v městských bytech — Studenti navrhují novou podobu JE Dukovany — Na dálnici D1 začaly stavební práce — Klášterec chce být lázněmi — Geoparku Český ráj hrozí, že přijde o značku UNESCO. — Záchrana žab — Kriminální seriál Sever na severu — Nové planetárium v Českých Budějovicích — Zákaz kamionů do obcí — Špatně vyplněné sumáře — Nováčkové v kurzu MP ČB

Části dílu

00:44
Čtyři hlavní tahy do Klatov začaly sledovat rychlostní radary
  Přibývalo totiž stížností na rychle jedoucí vozidla, i na silnicích v blízkosti škol. Zařízení dosud fungovalo ve zkušebním režimu. Výsledky z něj byly alarmující. Jen během dvanácti dnů tady překročilo povolenou rychlost víc než devět set řidičů.
  02:45
  Nebezpečné části hradeb Pevnosti Josefov
   Nebezpečné jsou po letošní zimě části hradeb pevnosti Josefov na Náchodsku: Voda, která zatéká do zdiva a zamrzala v něm, je rozrušila natolik, že z nich padají i celé cihly.
   04:53
   Obří slalom ve Špindlerově Mlýně
    Obřím slalomem dnes ve Špindlerově Mlýně začaly závody Světového poháru žen v alpském lyžování: Na české sjezdovky, do Krkonoš, se tento prestižní sportovní podnik vrací po 8-mi letech.
    06:47
    Demontáží vnější části pokračuje demolice budovy Transgasu
     Demontáží vnějších částí pokračuje v Praze na Vinohradské třídě demolice budovy Transgasu - někdejšího federálního Ministerstva paliv a energetiky, později centrály Všeobecné zdravotní pojišťovny.
     09:04
     748 měst a obcí po celém Česku vyvěšují vlajku Tibetu
      748 měst a obcí po celém Česku už vyvěsilo, nebo se chystá vyvěsit, vlajku Tibetu - jako symbolickou podporu této země, u příležitosti 60.výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci a na památku 80-ti tisíc jeho obětí.
      09:36
      Radnici ve Vimperku se podařilo snížit kriminalitu i dluhy nájemníků v městských bytech
       Radnici ve Vimperku se podařilo snížit kriminalitu i dluhy nájemníků v městských bytech. Osvědčují se jí nájmy na dobu určitou a dohled terénních pracovníků.
       11:35
       Studenti navrhují novou podobu JE Dukovany
        Nový park a autobusové zastávky, vyhlídková stezka kolem chladících věží a také různě barevný beton pokrytý např. zrcadly. To jsou některé ze studentských návrhů, jak změnit vnější podobu Jaderné elektrárny Dukovany. Dnes tam vyhodnotili soutěž studentů.
        14:04
        Na dálnici D1 začaly stavební práce
         Na dálnici D1 po zimní přestávce už zase začaly stavební práce na její modernizaci: Ty už v uplynulých letech nabraly zpoždění, takže teď se počítá, že hotovo bude za 2 roky - v roce 2021.
         17:41
         Klášterec chce být lázněmi
          Mají tři léčivé prameny i lázně. Jenže na seznamu lázeňských měst ani míst Klášterec nad Ohří není. Na léčebné pobyty tak do města zdravotní pojišťovny pacienty neposílají. Kromě jiného mu chybí ubytovací kapacity a celodenní lázeňská rehabilitační lékař
          19:43
          Geoparku Český ráj hrozí, že přijde o značku UNESCO.
           Oblast s unikátním přírodním dědictvím ji získalo v roce 2015. Nezisková organizace se ale potýká s nedostatkem financí, kvůli kterým nemůže podmínky členství plnit.
           21:40
           Záchrana žab
            S příchodem jara se v české přírodě probouzejí obojživelníci. V následujících týdnech a měsících se vydají za rozmnožováním k vodě. Ochránci přírody proto začnou instalovat u vybraných silnic ochranné bariéry, které mají zabránit vzácným živočichům vstup
            23:23
            Kriminální seriál Sever na severu
             Akční scény nového seriálu SEVER se v těchto dnech natáčí v Ústeckém kraji. Šestidílná minisérie vychází z reálných korupčních kauz. Odehrává se pod kopcem Bořeň v Bílině na Teplicku. Hlavní postavou je policista Petr Svoboda, který má až nezdravý cit pro
             27:52
             Nové planetárium v Českých Budějovicích
              Českobudějovické planetárium se posunulo na světovou úroveň. Nová digitální technologie umocňuje zážitky při pozorování noční oblohy, ale i snímků z družic a průletů vesmírem. Jeho modernizace stála 14 milionů.
              31:29
              Zákaz kamionů do obcí
               Méně hluku, prachu a spokojení obyvatelé, tak si po půl roce trvání pochvalují zákaz vjezdu kamionů tři obce na Rokycansku, ležící na starém hlavním tahu na Prahu. Právě jízdou po něm se totiž kamiony často snažily ušetřit na mýtném.
               33:22
               Špatně vyplněné sumáře
                Nesprávně vyplněné povolenky s údaji loňských úlovků - na lajdácký přístup svých členů si stěžují místní organizace Českého rybářského svahu.
                35:18
                Nováčkové v kurzu MP ČB
                 Českým Budějovicím chybějí strážníci. Městská policie chce v tomto roce získat 20 nováčků. Jenže bude to mít těžké. Většina zájemců nesplní fyzické nebo psychologické testy. ( Do výcviku městské policie se tento týden zapojili alespoň čtyři nováčkové).
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                 25. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                 24. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                 23. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                 20. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám