Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Následky po vichřici — Kalamitní stav na Vysočině — Bez elektřiky bylo 315 000 domácností — Vítr zastavil provoz na tratích — Vítr utrhl střechu úřadu v Ostrově — Déšť zvedl hladiny řek — Pardubický a Ústecký kraj - následky větru — Výpadky eletřiny na Liberecku — Středočeský kraj - následky větru — Orkán na Sněžce — Havárie autobusu plného dětí — Omluva za zranění pyrotechnikou na zápase — Miliony do pardubického hokeje — Ústávní soud rozhodl v případu rybníků — Spor o zastávku — Nové planetárium v Českých Budějovicích

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:51
  Následky po vichřici
   Nejsilnější vítr, který se letos přehnal Českem. Zaměstnal hlavně hasiče, kteří od půlnoci vyjížděli k víc než dvěma tisícům událostí. * Vlaky na železničním koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou nejezdily, řadu z nich České dráhy musely odřeknout.
   01:16
   Kalamitní stav na Vysočině
    Energetici vyhlásili ve většině krajů kalamitu, její následky stále likvidují. Bez proudu bylo nad ránem 315 tisíc domácností - a i teď krátce před šestou hodinou večer bylo bez elektřiny několik tisíc odběrných míst.
    03:31
    Bez elektřiky bylo 315 000 domácností
     V jižních Čechách jsou bez proudu stále tisíce domácností a institucí, poruchy jsou na vedení vysokého napětí. Energetici je postupně odstraňují a zajišťují náhradní zdroje napájení například pro domovy seniorů.
     05:34
     Vítr zastavil provoz na tratích
      Živý vstup redaktora Radima Bártů.
      07:38
      Vítr utrhl střechu úřadu v Ostrově
       V Ostrově na Karlovarsku silný vítr utrhl polovinu střechy finančního úřadu v centru města. Nikdo nebyl zraněn a úřad dokonce dnes otevřel. Kusy střechy, které se rozlétly po okolí, ale poškodily osm zaparkovaných aut.
       09:18
       Déšť zvedl hladiny řek
        Živý vstup redaktorky Lucie Pelanové.
        10:37
        Pardubický a Ústecký kraj - následky větru
         Noční větrná smršť zaměstnala na celý den hasiče i energetiky. V Ústeckém kraji dnes bez proudu zůstalo 13 tisíc domácností.
         12:21
         Výpadky eletřiny na Liberecku
          Živý vstup redaktroky Karolíny Víchové.
          13:35
          Středočeský kraj - následky větru
           Středočeští hasiči museli do desáté hodiny ráno vyjet téměř pětsetkrát. Ve většině případů se jednalo o popadané stromy a zlámané větvě.
           15:15
           Orkán na Sněžce
            Vítr v Krkonoších v noci na pondělí dosahoval síly orkánu. Nejvíc foukalo na Sněžce. Tam naměřili rychlost větru v nárazech až 196 km/h.
            17:03
            Havárie autobusu plného dětí
             Na Jihlavsku odpoledne havaroval linkový autobus se 17ti dětmi školního věku. Narazil do stromu a vyjel ze silnice na pole. Při havárii se zranila většina dětí.
             18:22
             Omluva za zranění pyrotechnikou na zápase
              Fotbalová Viktoria Plzeň se omluvila za chování několika fanoušků, kteří v sobotním zápase na Spartě zranili pyrotechnikou diváky ve vedlejším sektoru. Klub chce těmto jednotlivcům zamezit vstup na stadion a bude po nich vymáhat náhradu škody.
              18:43
              Miliony do pardubického hokeje
               Pardubická radnice uvolní další miliony korun na záchranu klubu HC Dynamo před krachem. Klub čeká baráž o udržení v extralize.
               20:41
               Ústávní soud rozhodl v případu rybníků
                Rybářství Třeboň zatím nemusí vrátit státu šest rybníků a další pozemky z bývalého církevního majetku. Ústavní soud totiž odložil vykonatelnost verdiktu jihočeského krajského soudu z roku 2017, a to do doby, než rozhodne o ústavní stížnosti podniku.
                21:04
                Spor o zastávku
                 Ministerstvo dopravy řeší spor Správy železniční dopravní cesty a obce Čermná nad Orlicí v Královéhradeckém kraji. Na železniční trati, která vesnicí prochází, se má stavět druhá kolej.
                 22:56
                 Nové planetárium v Českých Budějovicích
                  Českobudějovické planetárium se posunulo na světovou úroveň. Nová digitální technologie umocňuje zážitky při pozorování noční oblohy, ale i snímků z družic a průletů vesmírem. Jeho modernizace stála 14 milionů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                  27. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                  26. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                  25. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                  24. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                  23. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                  20. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám