26 minut

12. března 2019

Obsah dílu

Headlines — Vítr v Česku — Střechna internátu v České Lípě — Plazma počasí — Další problém na železnici — Nepovolená bourárna masa — Uzavírka a demolice mostu v Kladně — Požář v Ostrově — Organizátoři pietních akcí odmítají zvát J. Vodičku — Zákaz pivních kol v centru Prahy — Vysočina plánuje postavit během dvou let dva obchvaty na trase z Jihlavy do Žďáru nad Sázavou. — Obchvat České Budějovice — 20 let od vstupu do NATO — Bezdoplatkové Ústí po týdnu — Co bude dál s prostorem, který zůstal v centru Plzně po nevybudování obchodního centra — Vstup Lucie Pelanová — Návrat pstruhů do Jizerek

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:50
  Vítr v Česku
   Ještě dnes ráno bylo po větrné kalamitě bez proudu přes šest tisíc domácností. Energetici odstraňovali poruchy na vysokém napětí celý den. Odpoledne se jejich počet snížil na polovinu - problémy jsou hlavně na Olomoucku a Děčínsku. Problémy s obnovením do
   02:50
   Střechna internátu v České Lípě
    Stromolezci v České Lípě pomáhali s odstraňováním části střechy tamního internátu. V noci na pondělí ji strhl vítr, který tam dosahoval rychlosti až 90 km/h. Část střechy se zachytila na stromě v hůře dostupném terénu a tak ji nemohli sundat hasiči.
    03:51
    Plazma počasí
     A vítr do Česka míří znovu, i když by už neměl být tak silný jako v minulých dnech. V nárazech může dosahovat rychlosti 70, na horách až 90 kilometrů v hodině. Podle výstrahy by měl zasáhnout hlavně západní polovinu Česka.
     04:28
     Další problém na železnici
      Dnes kolem půl páté ráno se při posunování vlaků na nádraží v Jindřichově Hradci srazily dvě soupravy. Ve vagonech ještě nebyli cestující, takže se nehoda obešla bez zranění. Posunovaná Regionova narazila do stojící soupravy pro osobní vlak.
      04:50
      Nepovolená bourárna masa
       Nepovolenou bourárnu masa objevili veterináři a celníci v pražských Štěrboholech. Ve skladu našli zhruba dvě a půl tuny hovězího. Jeho původ majitel prokázal - část pocházela ze Slovenska, část z českých jatek. Povolení k provozu ale podnikatel neměl.
       05:09
       Uzavírka a demolice mostu v Kladně
        V Kladně ráno uzavřeli jednu z klíčových cest vedoucích do Prahy - a to kvůli demolici mostu, který je v havarijním stavu. Nahradí ho nový, ten by měl být postaven ještě letos - podle plánů radnice do listopadu. Řidiči teď musí jezdit po objížďkách.
        05:39
        Požář v Ostrově
         Ve firmě PAPOS v Ostrově, která je největším výrobcem papírové lepenky v Česku, hořelo. Na místo vyjelo osm jednotek hasičů. Požár včas lokalizovali, nikdo nebyl zraněn. V PAPOSu nehořelo poprvé. Loni tam oheň zničil jednu z výrobních hal.
         06:51
         Organizátoři pietních akcí odmítají zvát J. Vodičku
          Stále víc organizátorů pietních aktů odmítá pozvat předsedu Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičku. Po Lidicích, Ležákách se přidají například i Pardubice.
          08:59
          Zákaz pivních kol v centru Prahy
           Zákaz takzvaných pivních kol - vozítka, která servírují alkohol hlavně skupinám turistů, nebudou moct do širšího centra hlavního města. Opatření schválili radní Prahy 1. Zákazové značení rozmístí magistrát do letních prázdnin.
           11:16
           Vysočina plánuje postavit během dvou let dva obchvaty na trase z Jihlavy do Žďáru nad Sázavou.
            Stavby přijdou mna miliardu korun - většinu pěněz chce kraj získat z dotací.
            13:11
            Obchvat České Budějovice
             Ředitelství silnic a dálnic může budovat obchvat Českých Budějovic, který bude součástí dálnice D3, v plné délce. Podle Antimonopolního úřadu bylo zadání výběrového řízení na jeho severní část transparentní a zákonné.
             14:13
             20 let od vstupu do NATO
              e to přesně 20 let od chvíle, kdy se Česko, Polsko a Maďarsko připojily k Severoatlantické alianci. Šlo o první post-komunistické státy, které do NATO vstoupily - zhruba osm let po rozpadu Varšavské smlouvy.
              17:07
              Bezdoplatkové Ústí po týdnu
               Už týden je Ústí nad Labem a sousední Trmice celé bezdoplatkovou zónou. Na doplatek na bydlení tak nemají nárok nově příchozí obyvatele, nebo ti, kteří se přestěhují v rámci města. Vedení měst doufá, že tak zamezí obchodu s chudobou.
               18:57
               Co bude dál s prostorem, který zůstal v centru Plzně po nevybudování obchodního centra
                Co bude dál s prostorem, který zůstal v centru Plzně po zmařeném plánu na vybudování obchodního centra Corso? Obyvatelé ho odmítli v referendu, soud zase zamítl dvoumiliardové odškodné pro investora, společnost Amádeus Real.
                20:23
                Vstup Lucie Pelanová
                 Co bude dál s prostorem, který zůstal v centru Plzně po nevybudování obchodního centra Corso?
                 23:18
                 Návrat pstruhů do Jizerek
                  Vodohospodáři v Jizerských horách zkouší nový způsob, jak obnovit populaci pstruha obecného v místních tocích. V horní části řeky Smědé nainstalovali speciální inkubátor, do kterého dali koncem února dva tisíce jiker této ryby.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  13. března 2019

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám