26 minut

14. listopadu 2018

Část: Výukové jezírko pro rybáře

Obsah dílu

Headlines — Budoucnost Orlíku do roku 2024 — Konference k budoucnosti Orlíku — Soud s Ministerstvem financí kvůli školce — Fotopastmi proti černým skládkám — Mladá vědkyně z pardubického gymnázia. — Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení — 14. listopad je Světovým dnem diabetu. — Strakonické volby u soudu — Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči — Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí. — Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem. — Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků. — Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru — Bezkontaktní jízdenky v Praze — Výukové jezírko pro rybáře — Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Budoucnost Orlíku do roku 2024
   Povodí Vltavy investuje během následujícíh pěti let do vodního díla Orlík asi miliardu a půl. Úpravy, které připravují přispějí ke splavnění Vltavy a přehrada díky nim odolá tisícileté povodni.
   02:43
   Konference k budoucnosti Orlíku
    A Povodí Vltavy na dnešní odpoledne svolalo informativní schůzku pro zástupce obcí z okolí Orlíku, aby jim svoje plány představilo. Živě na místě naše redaktorka Eva Šelepová.
    05:41
    Soud s Ministerstvem financí kvůli školce
     1,5-tisícové městečko Poběžovice na Domažlicku už 5 let vede spor s Ministerstvem financí: Na stavbu nové školky dostalo dotaci nakonec o 12 milionů korun menší, než jaká mu byla úředně přiznaná; a s jakou celý projekt počítal.
     08:26
     Fotopastmi proti černým skládkám
      Stále víc měst využívá fotopasti - nedostupně umístěné speciální kamery, které pomáhají odhalit např. původce černých skládek.
      10:35
      Mladá vědkyně z pardubického gymnázia.
       Za výzkum vlastností dvou enzymů kvasinek získala Sylva Neradová ocenění Česká hlavička. Odborná porota ho udílí nejlepším vědeckým pracím středoškoláků.
       12:20
       Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení
        Podle žalobce jmenovala Renátu Veseckou do funkce, i když nesplňovala zákonné předpoklady.
        13:16
        14. listopad je Světovým dnem diabetu.
         Jen v ČR tímto onemocněním trpí zhruba milion lidí. Lékaři se proto stále více zabývají osvětou apelují na prevenci.
         15:06
         Strakonické volby u soudu
          Okolnosti předvolební kampaně vítězného hnutí Strakonická veřejnost zkoumá Krajský soud v Českých Budějovicích. Předvolal 30 svědků, rozhodne v řádu dnů.
          15:42
          Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči
           Pachatel je neznámý a neprokázala se ani spojitost se snahou zabránit vypouštění Velkého Pařezitého rybníka.
           18:01
           Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí.
            A to ve sporu o pokácenou borovici.
            20:16
            Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem.
             Cílem akce je seznámit žáky se světem map, jejich tvorbou, využití a technologiemi, které se k nim pojí.
             22:08
             Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků.
              Uchazeči o studium musejí splnit test fyzické a psychické zdatnosti, umět perfektně anglicky a projít lékařským vyšetřením. Univerzita potřebuje především uchazeče se zájmem o technické obory.
              23:03
              Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru
               Už třetí poselství dnes pivovarníci vložili do vstupní brány plzeňského pivovaru. Schránka obsahuje předměty a dokumenty z dnešního dne, které mají po otevření budoucím generacím napovědět, co se u nás v danou dobu dělo.
               27:34
               Bezkontaktní jízdenky v Praze
                Platba jízdenek ve všech pražských tramvajích bezkontaktně. To by mělo být možné v polovině příštího roku. Dopravní podniky podepsaly smlouvu se společností, která do tramvají přístroje na platební karty namontuje.
                29:15
                Výukové jezírko pro rybáře
                 Jedinečné okrasné jezírko s mokřadem jako učební pomůcka. Zajímavou novinku mají ode dneška k dispozici studenti střední rybářské školy ve Vodňanech na Strakonicku. K chovu ryb používají vzorové jezírko s čistou vodou.
                 30:49
                 Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.
                  Tak ochranáři nazývají porosty, které sice nemusí být na pohled pěkné, zato ale vytvářejí úkryt pro nejrůznější druhy živočichů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  15. listopadu 2018

                  Přehled dílů

                  4596 dostupných
                  Stopáž26 minut

                  22. července

                  22. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. července

                  Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                  19. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám