Obsah dílu

Headlines — Budoucnost Orlíku do roku 2024 — Konference k budoucnosti Orlíku — Soud s Ministerstvem financí kvůli školce — Fotopastmi proti černým skládkám — Mladá vědkyně z pardubického gymnázia. — Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení — 14. listopad je Světovým dnem diabetu. — Strakonické volby u soudu — Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči — Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí. — Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem. — Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků. — Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru — Bezkontaktní jízdenky v Praze — Výukové jezírko pro rybáře — Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Budoucnost Orlíku do roku 2024
   Povodí Vltavy investuje během následujícíh pěti let do vodního díla Orlík asi miliardu a půl. Úpravy, které připravují přispějí ke splavnění Vltavy a přehrada díky nim odolá tisícileté povodni.
   02:43
   Konference k budoucnosti Orlíku
    A Povodí Vltavy na dnešní odpoledne svolalo informativní schůzku pro zástupce obcí z okolí Orlíku, aby jim svoje plány představilo. Živě na místě naše redaktorka Eva Šelepová.
    05:41
    Soud s Ministerstvem financí kvůli školce
     1,5-tisícové městečko Poběžovice na Domažlicku už 5 let vede spor s Ministerstvem financí: Na stavbu nové školky dostalo dotaci nakonec o 12 milionů korun menší, než jaká mu byla úředně přiznaná; a s jakou celý projekt počítal.
     08:26
     Fotopastmi proti černým skládkám
      Stále víc měst využívá fotopasti - nedostupně umístěné speciální kamery, které pomáhají odhalit např. původce černých skládek.
      10:35
      Mladá vědkyně z pardubického gymnázia.
       Za výzkum vlastností dvou enzymů kvasinek získala Sylva Neradová ocenění Česká hlavička. Odborná porota ho udílí nejlepším vědeckým pracím středoškoláků.
       12:20
       Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení
        Podle žalobce jmenovala Renátu Veseckou do funkce, i když nesplňovala zákonné předpoklady.
        13:16
        14. listopad je Světovým dnem diabetu.
         Jen v ČR tímto onemocněním trpí zhruba milion lidí. Lékaři se proto stále více zabývají osvětou apelují na prevenci.
         15:06
         Strakonické volby u soudu
          Okolnosti předvolební kampaně vítězného hnutí Strakonická veřejnost zkoumá Krajský soud v Českých Budějovicích. Předvolal 30 svědků, rozhodne v řádu dnů.
          15:42
          Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči
           Pachatel je neznámý a neprokázala se ani spojitost se snahou zabránit vypouštění Velkého Pařezitého rybníka.
           18:01
           Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí.
            A to ve sporu o pokácenou borovici.
            20:16
            Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem.
             Cílem akce je seznámit žáky se světem map, jejich tvorbou, využití a technologiemi, které se k nim pojí.
             22:08
             Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků.
              Uchazeči o studium musejí splnit test fyzické a psychické zdatnosti, umět perfektně anglicky a projít lékařským vyšetřením. Univerzita potřebuje především uchazeče se zájmem o technické obory.
              23:03
              Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru
               Už třetí poselství dnes pivovarníci vložili do vstupní brány plzeňského pivovaru. Schránka obsahuje předměty a dokumenty z dnešního dne, které mají po otevření budoucím generacím napovědět, co se u nás v danou dobu dělo.
               27:34
               Bezkontaktní jízdenky v Praze
                Platba jízdenek ve všech pražských tramvajích bezkontaktně. To by mělo být možné v polovině příštího roku. Dopravní podniky podepsaly smlouvu se společností, která do tramvají přístroje na platební karty namontuje.
                29:15
                Výukové jezírko pro rybáře
                 Jedinečné okrasné jezírko s mokřadem jako učební pomůcka. Zajímavou novinku mají ode dneška k dispozici studenti střední rybářské školy ve Vodňanech na Strakonicku. K chovu ryb používají vzorové jezírko s čistou vodou.
                 30:49
                 Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.
                  Tak ochranáři nazývají porosty, které sice nemusí být na pohled pěkné, zato ale vytvářejí úkryt pro nejrůznější druhy živočichů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  15. listopad 2018

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám