26 minut

14. listopadu 2018

Obsah dílu

Headlines — Budoucnost Orlíku do roku 2024 — Konference k budoucnosti Orlíku — Soud s Ministerstvem financí kvůli školce — Fotopastmi proti černým skládkám — Mladá vědkyně z pardubického gymnázia. — Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení — 14. listopad je Světovým dnem diabetu. — Strakonické volby u soudu — Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči — Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí. — Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem. — Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků. — Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru — Bezkontaktní jízdenky v Praze — Výukové jezírko pro rybáře — Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Budoucnost Orlíku do roku 2024
   Povodí Vltavy investuje během následujícíh pěti let do vodního díla Orlík asi miliardu a půl. Úpravy, které připravují přispějí ke splavnění Vltavy a přehrada díky nim odolá tisícileté povodni.
   02:43
   Konference k budoucnosti Orlíku
    A Povodí Vltavy na dnešní odpoledne svolalo informativní schůzku pro zástupce obcí z okolí Orlíku, aby jim svoje plány představilo. Živě na místě naše redaktorka Eva Šelepová.
    05:41
    Soud s Ministerstvem financí kvůli školce
     1,5-tisícové městečko Poběžovice na Domažlicku už 5 let vede spor s Ministerstvem financí: Na stavbu nové školky dostalo dotaci nakonec o 12 milionů korun menší, než jaká mu byla úředně přiznaná; a s jakou celý projekt počítal.
     08:26
     Fotopastmi proti černým skládkám
      Stále víc měst využívá fotopasti - nedostupně umístěné speciální kamery, které pomáhají odhalit např. původce černých skládek.
      10:35
      Mladá vědkyně z pardubického gymnázia.
       Za výzkum vlastností dvou enzymů kvasinek získala Sylva Neradová ocenění Česká hlavička. Odborná porota ho udílí nejlepším vědeckým pracím středoškoláků.
       12:20
       Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí 3,5 roku ve vězení
        Podle žalobce jmenovala Renátu Veseckou do funkce, i když nesplňovala zákonné předpoklady.
        13:16
        14. listopad je Světovým dnem diabetu.
         Jen v ČR tímto onemocněním trpí zhruba milion lidí. Lékaři se proto stále více zabývají osvětou apelují na prevenci.
         15:06
         Strakonické volby u soudu
          Okolnosti předvolební kampaně vítězného hnutí Strakonická veřejnost zkoumá Krajský soud v Českých Budějovicích. Předvolal 30 svědků, rozhodne v řádu dnů.
          15:42
          Policie odložila vyšetřování případu poplašné zprávy o závadné vodě v Telči
           Pachatel je neznámý a neprokázala se ani spojitost se snahou zabránit vypouštění Velkého Pařezitého rybníka.
           18:01
           Královéhradecké technické služby nemusí platit pokutu, kterou jim dala Česká inspekce životního prostředí.
            A to ve sporu o pokácenou borovici.
            20:16
            Dny GIS na Technické univerzitě v Liberci se letos konají už 18. rokem.
             Cílem akce je seznámit žáky se světem map, jejich tvorbou, využití a technologiemi, které se k nim pojí.
             22:08
             Univerzita obrany shání pět set nových vysokoškoláků.
              Uchazeči o studium musejí splnit test fyzické a psychické zdatnosti, umět perfektně anglicky a projít lékařským vyšetřením. Univerzita potřebuje především uchazeče se zájmem o technické obory.
              23:03
              Ukládání schránky s dokumenty do brány plzeňského pivovaru
               Už třetí poselství dnes pivovarníci vložili do vstupní brány plzeňského pivovaru. Schránka obsahuje předměty a dokumenty z dnešního dne, které mají po otevření budoucím generacím napovědět, co se u nás v danou dobu dělo.
               27:34
               Bezkontaktní jízdenky v Praze
                Platba jízdenek ve všech pražských tramvajích bezkontaktně. To by mělo být možné v polovině příštího roku. Dopravní podniky podepsaly smlouvu se společností, která do tramvají přístroje na platební karty namontuje.
                29:15
                Výukové jezírko pro rybáře
                 Jedinečné okrasné jezírko s mokřadem jako učební pomůcka. Zajímavou novinku mají ode dneška k dispozici studenti střední rybářské školy ve Vodňanech na Strakonicku. K chovu ryb používají vzorové jezírko s čistou vodou.
                 30:49
                 Na východě Čech začalo vysazování takzvaných zoostromů.
                  Tak ochranáři nazývají porosty, které sice nemusí být na pohled pěkné, zato ale vytvářejí úkryt pro nejrůznější druhy živočichů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  15. listopadu 2018

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám