25 minut

16. květen 2018

Obsah dílu

Headlines — Podvody s kotlíkovými dotacemi — Host ve vysílání: Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí — V jablonecké nemocnici vzniká nový pavilon intenzivní péče — Nehoda vlaků u Mříče — Železniční tunel Ejpovice před dokončením — Kamion naboural do rodinného domu — Vodácké kurzy pod Barevnou skálou — Po třech dnech se podařilo hasičům zlikvidovat požár štěpky v Jindřichovicích pod Smrkem. — 150 let Národního divadla — Havrani ruší výuku — Pražská koalice v krizi — Jahody podle návodu ze Skotska — ČIŽP podala trestní oznámení kvůli otravě pětice káňat. — Sekvenátor DNA třetí generace — Klimatizované trolejbusy v Pardubicích — Firma opraví zfušované silnice — Postřik cukrové řepy — V centru České Lípy už třetím rokem "straší" ruina vyhořelého historického Kounicova domu. — Co s neudržovanými hřišti v Jihlavě? — V Jablonci nad Nisou opravují střechu plaveckého bazénu za 40 milionů korun. — Jihočeská města řeší problémy splavečáky

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  Podvody s kotlíkovými dotacemi
   Kontroly úředníků Pardubického kraje ukázaly, že někteří žadatelé o takzvané kotlíkové dotace získali státní podporu i přesto, že nesplnili podmínky. Hejtmanství bude peníze zpětně vymáhat, bude je totiž muset vrátit Ministerstvu životního prostředí ČR.
   02:58
   Host ve vysílání: Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí
    O dotacích na kotle, zájmu o ně a budoucích dotačních výzvách.
    05:54
    V jablonecké nemocnici vzniká nový pavilon intenzivní péče
     Pomůže navýšit nedostačující kapacitu lůžek na JIP, technickou a personální zastupitelnost mezi JIP a ARO a zvýšit by se měl i komfort pro pacienty a zaměstnance. Hotovo by mělo být do konce roku 2019.
     07:23
     Nehoda vlaků u Mříče
      Za srážku osobních vlaků na jednokolejné trati u Mříče na Českokrumlovsku, při níž se před dvěma týdny zranilo 14 lidí, podle Drážní inspekce může jeden ze strojvůdců.
      07:43
      Železniční tunel Ejpovice před dokončením
       V Ejpovicích u Plzně vstupují do poslední fáze práce na stavbě 4-kilometrového tunelu, který bude na železnici vůbec nejdelší v celém Česku.
       09:35
       Kamion naboural do rodinného domu
        Tři kamiony havarovaly kolem poledne v Boči na Karlovarsku. Jeden z nich narazil do rodinného domu, který částečně zdemoloval. Nákladní auto na dům nejspíš odhodil návěs protijedoucího kamionu.
        10:07
        Vodácké kurzy pod Barevnou skálou
         Na Vltavě začaly vodácké kurzy. S omezením pod Barevnou skálou u Českého Krumlova se nově musí vypořádat také školy. Tisícitunový blok skalního masivu stále hrozí zřícením. Vodáci proto musí jez překonávat u vzdálenějšího břehu Vltavy.
         11:40
         Po třech dnech se podařilo hasičům zlikvidovat požár štěpky v Jindřichovicích pod Smrkem.
          Hasiče ve vyhořelém statku vystřídali policisté, kteří zjišťují, proč začalo hořet. Požár vypukl v pondělí odpoledne.
          12:04
          150 let Národního divadla
           Národní divadlo slaví 150 let. Základní kameny novorenezanční budovy podle architekta Josefa Zítka byly položeny právě 16. května roku 1868.
           14:48
           Havrani ruší výuku
            Jihočeský Tábor patří mezi města, ve kterých lidem ztrpčují život kolonie havranů. Uhnízdili se taky blízko základní školy, kde ruší výuku dětí.
            16:40
            Pražská koalice v krizi
             Zítra je na programu pravidelná schůze pražského zastupitelstva a už nějakou dobu není žádná rutina, naopak jde o jednání velmi vyhrocená.
             20:30
             Jahody podle návodu ze Skotska
              Jahody pěstované ve fóliovnících podle návodu ze Skotska začali sklízet farmáři v Polabí.
              22:12
              ČIŽP podala trestní oznámení kvůli otravě pětice káňat.
               Našli je lidé na Pelhřimovsku.
               22:44
               Sekvenátor DNA třetí generace
                Využit bude v oblasti studia šíření antibiotické rezistence a rozklíčovat dokáže i nádorovou buňku
                27:40
                Klimatizované trolejbusy v Pardubicích
                 Horko a zápach. Častá připomínka cestujících MHD v letních měsících. Problém vyřešil pardubický dopravní podnik. Nakoupil trolejbusy s klimatizací. Podle dopravního experta to ale více cestujících nepřiláká.
                 30:41
                 Firma opraví zfušované silnice
                  Vleklý spor o nekvalitně opravené silnice na Českobudějovicku má konečně řešení. Jihočeský kraj se dohodl se společností Robstav, že opraví problematické úseky nových komunikací. Firma na to má čas do poloviny května.
                  34:47
                  Postřik cukrové řepy
                   Pěstitele cukrové řepy trápí, že Evropská unie zakázala používat tzv. neonikotinoidy. Plodinu chrání v počátcích jejího růstu.
                   36:37
                   V centru České Lípy už třetím rokem "straší" ruina vyhořelého historického Kounicova domu.
                    Památkově chráněný objekt je v soukromém vlastnictví, ale po jeho požáru s ním majitel nic nedělá. Město chce dům odkoupit a jednat s pámátkáři o tom, jak s ním naloží. Odkup se ale stále nedaří, části zastupitelů se zdá jeho cena příliš vysoká. Starostk
                    38:32
                    Co s neudržovanými hřišti v Jihlavě?
                     V Jihlavě stále zůstává řada neudržovaných zanedbaných dětských hřišť a sportovišť. Plochy jsou zarostlé, špinavé ale i nebezpečné. Město s nimi ale většinou nemůže nic dělat, protože mu nepatří.
                     40:12
                     V Jablonci nad Nisou opravují střechu plaveckého bazénu za 40 milionů korun.
                      Bazén s návštěvností 150 000 lidí je zatím v provozu, uzavřena je jen sluneční louka. 1. června se ale uzavře úplně. Pokud práce půjdou podle plánu, otevře se bazén znovu v polovině letních prázdnin.
                      42:01
                      Jihočeská města řeší problémy splavečáky
                       Velké problémy s vysloužilými plaveckými bazény řeší jihočeská města. Poruchy a opravy se po 30 letech provozu množí. Kryté bazény v Prachaticích a Táboře potřebují přestavbu. Města to bude stát desítky, někdy i stovky milionů korun.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž25 minut
                       Další díl
                       17. květen 2018

                       Přehled dílů

                        
                       Stopáž26 minut

                       1. prosinec

                       Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                       1. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       30. listopad

                       Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                       30. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       29. listopad

                       Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       28. listopad

                       Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                       28. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       27. listopad

                       27. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       24. listopad

                       Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                       24. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       23. listopad

                       Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                       23. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       22. listopad

                       Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                       22. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       21. listopad

                       Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                       21. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       20. listopad

                       Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                       20. 11. 2023 na ČT1

                       Napište nám