Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Celé západní Čechy se potýkají s kritickým nedostatkem učitelů — Nejsou peníze na handicapované — Střet nemocnic s VZP — Peníze na obce — Konec bruslařské sezońy na Lipně — Otec a syn podnikateli roku — Bolevák bez vody? — Vepřín v Letech u Písku — Na zrušené železniční tratě na Vysočině se vrátí pravidelné vlakové spoje — Festival Smetanova Litomyšl — Návštěvnické centrum na šumavském Srní přišlo za tři roky existence o pět vlků — Replika lebky

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  00:54
  Celé západní Čechy se potýkají s kritickým nedostatkem učitelů
   Především v matematice, fyzice a angličtině. Situace se navíc zhoršuje kvůli stárnutí pedagogů. A nezájmu o studium přírodovědných oborů. Pedagogická fakulta v Plzni už proto začala spolupracovat na výchově nových učitelů s fakultou aplikovaných věd.
   02:50
   Nejsou peníze na handicapované
    Teď jedna zkušenost konkrétně z Tachovska: Handicapované děti ve speciálních školách nemají při výuce k dispozici potřebné kompenzační pomůcky - hlavně proto, že školy na ně nemají peníze.
    05:51
    Střet nemocnic s VZP
     Nemocnice v Královéhradeckém kraji vymáhají na VZP 86 miliónů korun jako doplatek za léčbu v roce 2015. VZP zaplatit odmítá.
     08:13
     Peníze na obce
      Přehlednější administrativní dělení Česka – to je úkol, který musí Vláda vyřešit do roku 2020, jinak hrozí, že Česká republika přijde o evropské dotace.
      10:04
      Konec bruslařské sezońy na Lipně
       Teploty šly proti minulému týdnu nahoru o 20 i víc stupňů, a tak bruslit na přírodním ledě začíná být velmi nebezpečné: Proto už taky správci zavřeli ledovou magistrálu na Lipně.
       11:19
       Otec a syn podnikateli roku
        Montážní linky do celého světa s využitím nejmodernějších technologií a vývojem robotů - to všechno vzniká v Pardubicích - v rodinné firmě JHV Engineering, kterou vedou otec a syn - Jaromír a Jan Hvížďalové.
        13:02
        Bolevák bez vody?
         Ve Velkém Boleveckém rybníku - největší rekreační ploše na Plzeňsku - ubývá voda. Jeho hladina klesá už několik let; a začíná to být vážné.
         14:40
         Vepřín v Letech u Písku
          Vepřín v Letech u Písku bude příští týden už kompletně vyklizený: Z původních 13 tisíc prasat jich tam zbývá posledních 330 - a ta budou odvezená ve středu.
          15:04
          Na zrušené železniční tratě na Vysočině se vrátí pravidelné vlakové spoje
           Železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi znovu ožije pravidelnou osobní dopravou. Stát už přestal trať prodávat, protože po ní začnou znovu jezdit Krajem Vysočina objednané vlaky. Na prodej už není ani traŤ mezi Polnou a Dobronínem.
           17:16
           Festival Smetanova Litomyšl
            Živě z Litomyšle, kde připravují tradiční festival.
            21:34
            Návštěvnické centrum na šumavském Srní přišlo za tři roky existence o pět vlků
             Ti uhynuli nebo se stali obětí vůdčího páru. Vedení parku chce teď vrhy regulovat. Mladé vlky chtěla správa parku odprodat do ZOO nebo soukromých chovů. Zatím byl zájem jen o jediné zvíře.
             23:10
             Replika lebky
              Model lebky sv. Jana Nepomuckého. Původně ho pro Svatojánské muzeum v Nepomuku vyrobil doktorand Západočeské univerzity v Plzni.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

              26. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

              25. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

              24. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

              23. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

              20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

              19. 5. 2022 na ČT1

              Napište nám