Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Už 400 tisíc korun vyplatila pojišťovna lidem z pražských Dejvic a Bubenče, kteří měli zdravotní potíže kvůli kontaminované vodě. — Problémy s kvalitou pitné vody teď řeší řada obcí v Plzeňském kraji — Primát Kobylic — Hlavními tématy druhého dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji byly nezaměstanost a sociální politika . — Opuštěná zvířata? — Průmyslová zóna na Žatecku potřebuje zkapacitnit silnici R7 — Odsouzení v rýnovické věznici skládají závěrečné učňovské zkoušky. — Pomník mistra Jana Husa na pražském Staroměstském náměstí má za sebou rekonstrukci. Před hodinou ho znovuodhalil premiér Bohuslav Sobotka. — Obyvatelé Mělnicka kritizují sloučení Středočeské a Pražské dopravy. — Plzeň má nové autokino. — Dva obří jeřáby instalovaly 300 tun vážící rotor v Dalešicích — Nejúspěšnější veřejné sbírky, které se snaží získat peníze na opravy historických staveb, v tuto chvíli vyhlašuje Institut pro památky a kulturu.

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:58
  Už 400 tisíc korun vyplatila pojišťovna lidem z pražských Dejvic a Bubenče, kteří měli zdravotní potíže kvůli kontaminované vodě.
   Dalších téměř 2000 žádostí ještě na proplacení čeká. Radnice Prahy 6 a taky vedení pražských vodovodů a kanalizací teď chtějí po policii zjistit, kdo za havárii může.
   02:46
   Problémy s kvalitou pitné vody teď řeší řada obcí v Plzeňském kraji
    Většina z nich dosud nemá ani vlastní vodovod. Nejhůř jsou na tom mateřské školy. Kvůli přísnějším normám musí kupovat balenou vodu nebo žádat o výjimku. Obojí ale stojí radnice desítky tisíc korun ročně.
    04:27
    Primát Kobylic
     Kobylice u Nového Bydžova zůstávají jedinou obcí na Královéhradecku, která není připojená na veřejný vodovod.
     06:22
     Hlavními tématy druhého dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji byly nezaměstanost a sociální politika .
      Ve Větřní - obci, kde jsou sociálně vyloučení lokality, kritizoval vyplácení podpory lidem, kteří nechtějí pracovat. A nesouhlasí ani se stávajícím systémem proplácení příspěvků na bydlení.
      09:23
      Opuštěná zvířata?
       Ochránci přírody varují, aby lidé nenosili domů zdánlivě opuštěná mláďata zvířat z lesa. Můžou jim ublížit.
       11:18
       Průmyslová zóna na Žatecku potřebuje zkapacitnit silnici R7
        Vedle měst a obcí po rozšíření volají i investoři. Mezi nimi i nově příchozí společnost Nexen, která zde chystá jen v první fázi proinvestovat přes 22 miliard korun. Stavět
        12:55
        Odsouzení v rýnovické věznici skládají závěrečné učňovské zkoušky.
         Výuční list si z výkonu trestu odnese sedmadvacet obráběčů kovů. Letos poprvé mají učni v celé republice jednotné zadání.
         14:30
         Pomník mistra Jana Husa na pražském Staroměstském náměstí má za sebou rekonstrukci. Před hodinou ho znovuodhalil premiér Bohuslav Sobotka.
          Do metropole dorazila taky delegace z Husince i zástupci Husitského muzea v Táboře, kteří do pamětní schránky vloží plakety.
          16:21
          Obyvatelé Mělnicka kritizují sloučení Středočeské a Pražské dopravy.
           Autobusy jsou přeplněné a mají zpoždění.
           18:28
           Plzeň má nové autokino.
            Bude promítat nepřetržitě každý den až do konce června. Autokino bude fungovat na nevyužitém místě po zbouraném domu kultury Inwest. Ve městě jde historicky o čtvrtý pokus jak nalákat lidi na původem americkou tradici.
            20:41
            Dva obří jeřáby instalovaly 300 tun vážící rotor v Dalešicích
             Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nyní prochází zásadní modernizací a technici také kontrolují potrubí, turbínu a všechny součásti generátoru.
             22:18
             Nejúspěšnější veřejné sbírky, které se snaží získat peníze na opravy historických staveb, v tuto chvíli vyhlašuje Institut pro památky a kulturu.
              Které to jsou, prozradí kolega Martin Tyburec, ten je v refektáři pražského kláštera dominikánů. Martine, kde se na památky podařilo vybrat nejvíc finančních prostředků?
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

              2. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

              1. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

              31. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

              30. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

              27. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

              26. 1. 2023 na ČT1

              Napište nám