Události v regionech (Praha)

2. červen 2015

Část: Pomník mistra Jana Husa na pražském Staroměstském náměstí má za sebou rekonstrukci. Před hodinou ho znovuodhalil premiér Bohuslav Sobotka.

Obsah dílu

Headlines — Už 400 tisíc korun vyplatila pojišťovna lidem z pražských Dejvic a Bubenče, kteří měli zdravotní potíže kvůli kontaminované vodě. — Problémy s kvalitou pitné vody teď řeší řada obcí v Plzeňském kraji — Primát Kobylic — Hlavními tématy druhého dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji byly nezaměstanost a sociální politika . — Opuštěná zvířata? — Průmyslová zóna na Žatecku potřebuje zkapacitnit silnici R7 — Odsouzení v rýnovické věznici skládají závěrečné učňovské zkoušky. — Pomník mistra Jana Husa na pražském Staroměstském náměstí má za sebou rekonstrukci. Před hodinou ho znovuodhalil premiér Bohuslav Sobotka. — Obyvatelé Mělnicka kritizují sloučení Středočeské a Pražské dopravy. — Plzeň má nové autokino. — Dva obří jeřáby instalovaly 300 tun vážící rotor v Dalešicích — Nejúspěšnější veřejné sbírky, které se snaží získat peníze na opravy historických staveb, v tuto chvíli vyhlašuje Institut pro památky a kulturu.

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:58
  Už 400 tisíc korun vyplatila pojišťovna lidem z pražských Dejvic a Bubenče, kteří měli zdravotní potíže kvůli kontaminované vodě.
   Dalších téměř 2000 žádostí ještě na proplacení čeká. Radnice Prahy 6 a taky vedení pražských vodovodů a kanalizací teď chtějí po policii zjistit, kdo za havárii může.
   02:46
   Problémy s kvalitou pitné vody teď řeší řada obcí v Plzeňském kraji
    Většina z nich dosud nemá ani vlastní vodovod. Nejhůř jsou na tom mateřské školy. Kvůli přísnějším normám musí kupovat balenou vodu nebo žádat o výjimku. Obojí ale stojí radnice desítky tisíc korun ročně.
    04:27
    Primát Kobylic
     Kobylice u Nového Bydžova zůstávají jedinou obcí na Královéhradecku, která není připojená na veřejný vodovod.
     06:22
     Hlavními tématy druhého dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji byly nezaměstanost a sociální politika .
      Ve Větřní - obci, kde jsou sociálně vyloučení lokality, kritizoval vyplácení podpory lidem, kteří nechtějí pracovat. A nesouhlasí ani se stávajícím systémem proplácení příspěvků na bydlení.
      09:23
      Opuštěná zvířata?
       Ochránci přírody varují, aby lidé nenosili domů zdánlivě opuštěná mláďata zvířat z lesa. Můžou jim ublížit.
       11:18
       Průmyslová zóna na Žatecku potřebuje zkapacitnit silnici R7
        Vedle měst a obcí po rozšíření volají i investoři. Mezi nimi i nově příchozí společnost Nexen, která zde chystá jen v první fázi proinvestovat přes 22 miliard korun. Stavět
        12:55
        Odsouzení v rýnovické věznici skládají závěrečné učňovské zkoušky.
         Výuční list si z výkonu trestu odnese sedmadvacet obráběčů kovů. Letos poprvé mají učni v celé republice jednotné zadání.
         14:30
         Pomník mistra Jana Husa na pražském Staroměstském náměstí má za sebou rekonstrukci. Před hodinou ho znovuodhalil premiér Bohuslav Sobotka.
          Do metropole dorazila taky delegace z Husince i zástupci Husitského muzea v Táboře, kteří do pamětní schránky vloží plakety.
          16:21
          Obyvatelé Mělnicka kritizují sloučení Středočeské a Pražské dopravy.
           Autobusy jsou přeplněné a mají zpoždění.
           18:28
           Plzeň má nové autokino.
            Bude promítat nepřetržitě každý den až do konce června. Autokino bude fungovat na nevyužitém místě po zbouraném domu kultury Inwest. Ve městě jde historicky o čtvrtý pokus jak nalákat lidi na původem americkou tradici.
            20:41
            Dva obří jeřáby instalovaly 300 tun vážící rotor v Dalešicích
             Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nyní prochází zásadní modernizací a technici také kontrolují potrubí, turbínu a všechny součásti generátoru.
             22:18
             Nejúspěšnější veřejné sbírky, které se snaží získat peníze na opravy historických staveb, v tuto chvíli vyhlašuje Institut pro památky a kulturu.
              Které to jsou, prozradí kolega Martin Tyburec, ten je v refektáři pražského kláštera dominikánů. Martine, kde se na památky podařilo vybrat nejvíc finančních prostředků?
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              3. červen 2015

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              27. březen

              Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              24. březen

              Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              23. březen

              Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              22. březen

              Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              21. březen

              ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. březen

              Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

              20. 3. 2023 na ČT1

              Napište nám