26 minut

22. říjen 2012

Obsah dílu

Soud osvobodil obžalované v kauze obrazu Toyen — Pět úředníků pražského magistrátu půjde kvůli kauze Opencard před soud — Karlovy Vary podle rozhodnutí soudu dál vlastní multifunkční halu — David Rath neuspěl se stížností — Koalice v Královéhradeckém kraji — Jižní Čechy: první jednání o koalici mezi ČSSD a tzv. trojdohodou zkrachovala — Vítězní Starostové pro Liberecký kraj řeší povolební pat — Nevraživost mezi potenciálními koaličními partnery komplikuje vyjednávání v Ústeckém kraji — V Plzeňském kraji začala povolební vyjednávání o koalici — V Jihlavě definitivně končí policejní škola pro dopravní policisty — Dva psovodi z vojenské základny Grabštejn na Liberecku čelí žalobě za neuposlechnutí rozkazu — Pražský primátor Svoboda chce vyřešit potíže, které přinesl nový jízdní řád v metropoli — Dopadení zloději aut — Karlovy Vary znovu řeší burzu — Smog znovu trápí Česko — Prachatický azylový dům pro matky s dětmi zůstane otevřený — Lanovka na Sněžku před zimou finišuje — Divočáci v Týništi nad Orlicí přichází až na sídliště

Části dílu

00:43
Soud osvobodil obžalované v kauze obrazu Toyen
  Trojice nabídla původní majitelce kradeného plátna peníze za jeho vymazání z evidence. Obžaloba mluvila o legalizaci výnosů z trestné činnosti. Podle soudu o trestný čin nešlo.
  02:33
  Pět úředníků pražského magistrátu půjde kvůli kauze Opencard před soud
   Státní zastupitelství je obžalovalo v souvislosti se třemi zmanipulovanými zakázkami. Jednu údajně předražili víc než o 67 milionů korun.
   03:01
   Karlovy Vary podle rozhodnutí soudu dál vlastní multifunkční halu
    Soud zamítl žalobu Karlových Varů, ve které město chtělo dokázat, že mu nepatří multifunkční hala. Radní chtěli vyjednat lepší cenu.
    05:26
    David Rath neuspěl se stížností
     Soud zamítl třetí stížnost poslance Ratha - ten tvrdil, že na jednání sněmovny o jeho vydání měli být právníci.
     05:55
     Koalice v Královéhradeckém kraji
      Část ČSSD v Královéhradeckém kraji chce vytvořit koalici s KSČM. Pro vládu těsné většiny ale chybí rozhodující 23. hlas. Ruku odmítá zvednout vlivný sociální demokrat, zastupitel kraje a starosta Náchoda Jan Birke.
      07:43
      Jižní Čechy: první jednání o koalici mezi ČSSD a tzv. trojdohodou zkrachovala
       ČSSD strany trojdohody pozvala k samostatným schůzkám, ty to odmítají a chtějí jednat pouze jako jeden blok.
       09:25
       Vítězní Starostové pro Liberecký kraj řeší povolební pat
        Spolupráci mimo zvažovanou koalici nabízejí i ODS nebo ČSSD
        10:31
        Nevraživost mezi potenciálními koaličními partnery komplikuje vyjednávání v Ústeckém kraji
         Vítězní komunisté trvají na trojkoalici s ČSSD a Severočechy.cz
         12:10
         V Plzeňském kraji začala povolební vyjednávání o koalici
          První jednání o koalici mají za sebou také v Plzeňském kraji. Sociální demokraté se sešli s komunisty a vítěznou ODS. Konečný verdikt nepadl.
          13:26
          V Jihlavě definitivně končí policejní škola pro dopravní policisty
           Ministerstvo vnitra potvrzuje útlum policejního školství. Kvůli úspoře 115 milionů korun ruší tři ze šesti vyšších policejních škol.
           13:53
           Dva psovodi z vojenské základny Grabštejn na Liberecku čelí žalobě za neuposlechnutí rozkazu
            Oba se hájí tím, že po nich velení vyžadovalo věci, ke kterým nejsou vycvičení, a nechtěli proto ohrozit celou jednotku.
            16:26
            Pražský primátor Svoboda chce vyřešit potíže, které přinesl nový jízdní řád v metropoli
             Lidem by už například neměly komplikovat cestování přestupy na zastávce Stadion Strahov. Právě tam primátor ráno kontroloval, jak hromadná doprava po změně jízdních řádů funguje.
             17:55
             Dopadení zloději aut
              Pardubičtí kriminalisté dopadli skupinu zlodějů osobních aut. Tři muži se zaměřili na škodovky zaparkované u nemocnic nebo velkých výrobních podniků.
              18:19
              Karlovy Vary znovu řeší burzu
               Město se pokusí zrušit pravidelné nedělní burzy v areálu AC Start. Radním vadí, že peníze vybrané od trhovců nedostávají, tak jako dřív, sportovci. Město chce burzu přesunout na své pozemky.
               19:57
               Smog znovu trápí Česko
                Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku platí od včerejšího večera smogová situace. Zvýšené množství polétavého prachu naměřili meteorologové i v Hradci Králové, Pardubicích a na Ústecku.
                20:22
                Prachatický azylový dům pro matky s dětmi zůstane otevřený
                 Přitom mu už v létě hrozilo uzavření kvůli nedostatku peněz na provoz. Matky podle krizového scénáře mohly skončit na ulici. Provozovatelé i radnice tehdy společně začali hledat řešení a nakonec uspěli.
                 22:05
                 Lanovka na Sněžku před zimou finišuje
                  Roste horní stanice a betonují se sloupy, které mají budoucí dráhu podpírat. Dělníci musí stihnout co nejvíc, dřív než do hor přijde zima.
                  23:34
                  Divočáci v Týništi nad Orlicí přichází až na sídliště
                   Lidé se večer bojí vycházet ven.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   23. říjen 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   29. září

                   Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                   29. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. září

                   Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                   27. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   26. září

                   Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                   26. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   25. září

                   Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                   25. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. září

                   Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                   22. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. září

                   Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                   21. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. září

                   Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                   20. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. září

                   V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                   19. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   18. září

                   Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                   18. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. září

                   Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                   15. 9. 2023 na ČT1

                   Napište nám