27 minut

22. říjen 2012

Obsah dílu

Soud osvobodil obžalované v kauze obrazu Toyen — Pět úředníků pražského magistrátu půjde kvůli kauze Opencard před soud — Karlovy Vary podle rozhodnutí soudu dál vlastní multifunkční halu — David Rath neuspěl se stížností — Koalice v Královéhradeckém kraji — Jižní Čechy: první jednání o koalici mezi ČSSD a tzv. trojdohodou zkrachovala — Vítězní Starostové pro Liberecký kraj řeší povolební pat — Nevraživost mezi potenciálními koaličními partnery komplikuje vyjednávání v Ústeckém kraji — V Plzeňském kraji začala povolební vyjednávání o koalici — V Jihlavě definitivně končí policejní škola pro dopravní policisty — Dva psovodi z vojenské základny Grabštejn na Liberecku čelí žalobě za neuposlechnutí rozkazu — Pražský primátor Svoboda chce vyřešit potíže, které přinesl nový jízdní řád v metropoli — Dopadení zloději aut — Karlovy Vary znovu řeší burzu — Smog znovu trápí Česko — Prachatický azylový dům pro matky s dětmi zůstane otevřený — Lanovka na Sněžku před zimou finišuje — Divočáci v Týništi nad Orlicí přichází až na sídliště

Části dílu

00:43
Soud osvobodil obžalované v kauze obrazu Toyen
  Trojice nabídla původní majitelce kradeného plátna peníze za jeho vymazání z evidence. Obžaloba mluvila o legalizaci výnosů z trestné činnosti. Podle soudu o trestný čin nešlo.
  02:33
  Pět úředníků pražského magistrátu půjde kvůli kauze Opencard před soud
   Státní zastupitelství je obžalovalo v souvislosti se třemi zmanipulovanými zakázkami. Jednu údajně předražili víc než o 67 milionů korun.
   03:01
   Karlovy Vary podle rozhodnutí soudu dál vlastní multifunkční halu
    Soud zamítl žalobu Karlových Varů, ve které město chtělo dokázat, že mu nepatří multifunkční hala. Radní chtěli vyjednat lepší cenu.
    05:26
    David Rath neuspěl se stížností
     Soud zamítl třetí stížnost poslance Ratha - ten tvrdil, že na jednání sněmovny o jeho vydání měli být právníci.
     05:55
     Koalice v Královéhradeckém kraji
      Část ČSSD v Královéhradeckém kraji chce vytvořit koalici s KSČM. Pro vládu těsné většiny ale chybí rozhodující 23. hlas. Ruku odmítá zvednout vlivný sociální demokrat, zastupitel kraje a starosta Náchoda Jan Birke.
      07:43
      Jižní Čechy: první jednání o koalici mezi ČSSD a tzv. trojdohodou zkrachovala
       ČSSD strany trojdohody pozvala k samostatným schůzkám, ty to odmítají a chtějí jednat pouze jako jeden blok.
       09:25
       Vítězní Starostové pro Liberecký kraj řeší povolební pat
        Spolupráci mimo zvažovanou koalici nabízejí i ODS nebo ČSSD
        10:31
        Nevraživost mezi potenciálními koaličními partnery komplikuje vyjednávání v Ústeckém kraji
         Vítězní komunisté trvají na trojkoalici s ČSSD a Severočechy.cz
         12:10
         V Plzeňském kraji začala povolební vyjednávání o koalici
          První jednání o koalici mají za sebou také v Plzeňském kraji. Sociální demokraté se sešli s komunisty a vítěznou ODS. Konečný verdikt nepadl.
          13:26
          V Jihlavě definitivně končí policejní škola pro dopravní policisty
           Ministerstvo vnitra potvrzuje útlum policejního školství. Kvůli úspoře 115 milionů korun ruší tři ze šesti vyšších policejních škol.
           13:53
           Dva psovodi z vojenské základny Grabštejn na Liberecku čelí žalobě za neuposlechnutí rozkazu
            Oba se hájí tím, že po nich velení vyžadovalo věci, ke kterým nejsou vycvičení, a nechtěli proto ohrozit celou jednotku.
            16:26
            Pražský primátor Svoboda chce vyřešit potíže, které přinesl nový jízdní řád v metropoli
             Lidem by už například neměly komplikovat cestování přestupy na zastávce Stadion Strahov. Právě tam primátor ráno kontroloval, jak hromadná doprava po změně jízdních řádů funguje.
             17:55
             Dopadení zloději aut
              Pardubičtí kriminalisté dopadli skupinu zlodějů osobních aut. Tři muži se zaměřili na škodovky zaparkované u nemocnic nebo velkých výrobních podniků.
              18:19
              Karlovy Vary znovu řeší burzu
               Město se pokusí zrušit pravidelné nedělní burzy v areálu AC Start. Radním vadí, že peníze vybrané od trhovců nedostávají, tak jako dřív, sportovci. Město chce burzu přesunout na své pozemky.
               19:57
               Smog znovu trápí Česko
                Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku platí od včerejšího večera smogová situace. Zvýšené množství polétavého prachu naměřili meteorologové i v Hradci Králové, Pardubicích a na Ústecku.
                20:22
                Prachatický azylový dům pro matky s dětmi zůstane otevřený
                 Přitom mu už v létě hrozilo uzavření kvůli nedostatku peněz na provoz. Matky podle krizového scénáře mohly skončit na ulici. Provozovatelé i radnice tehdy společně začali hledat řešení a nakonec uspěli.
                 22:05
                 Lanovka na Sněžku před zimou finišuje
                  Roste horní stanice a betonují se sloupy, které mají budoucí dráhu podpírat. Dělníci musí stihnout co nejvíc, dřív než do hor přijde zima.
                  23:34
                  Divočáci v Týništi nad Orlicí přichází až na sídliště
                   Lidé se večer bojí vycházet ven.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž27 minut
                   Další díl
                   23. říjen 2012

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   27. únor

                   Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                   27. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   26. únor

                   Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                   26. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. únor

                   23. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. únor

                   Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                   22. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. únor

                   Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                   21. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. únor

                   Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                   20. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   19. únor

                   Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                   19. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. únor

                   Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                   16. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   15. únor

                   Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                   15. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   14. únor

                   14. 2. 2024 na ČT1

                   Napište nám