Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V Ústeckém kraji se druhý den po sobě špatně dýchá — Smog dusí Česko — Jihočeská policie řeší dvě krádeže dřeva za víc než 700 tisíc — Policisté kontrolují světla v mlze — Další otrava metanolem — Vnitrostranické boje na pražských radnicích — Exekuce brzdí urovnání sporů o vodu ve Dvoře Králové — Armáda se zbaví zpustlého areálu u českobudějovického krajského letiště — Města mohou po 10 letech začít komerčně využívat kasárna — Za podpis smlouvy, která umožnila právě komerční využití bývalých kasáren dnes padl trest u brněnského soudu — V Plzni se v městských lázních bude střílet — Količní jednání se posunula v Karlovarském kraji — Nájemci se nehrnou — Starostové pro Liberecký kraj vyzývají hejtmanství, aby nepokračovalo v soutěžích na opravy silnic po záplavách — Kardinál Dominik Duka sloužil v katedrále na Pražském hradě zádušní mši za popravené v koncentračním táboře Mauthausen — Výukové centrum UK — V Poběžovicích si zopakovali zahájení školního roku — V Jihlavě začíná festival dokumentů — V Praze otevřela první pouliční knihovna

Části dílu

00:45
V Ústeckém kraji se druhý den po sobě špatně dýchá
  Starostové se sešli v Litoměřicích, aby se po jejich vzoru pokusili zlepšit ovzduší i u nich doma.
  02:25
  Smog dusí Česko
   Limity byly překročeny v Moravskoslezském, Ústeckém a Pardubickém kraji.
   02:41
   Jihočeská policie řeší dvě krádeže dřeva za víc než 700 tisíc
    Stromy zmizely z lesů na Jindřichohradecku a Českobudějovicku, zloději kradou stojící stromy i již vytěžené dřevo.
    04:18
    Policisté kontrolují světla v mlze
     Dopravu v Pardubickém kraji od rána opět komplikovala mlha. Na silnice se vydali i policisté a zaměřili se na to, jestli řidiči jezdí s rozsvícenými světly. Kontrolovali i cyklisty.
     05:54
     Další otrava metanolem
      Metanolem se otrávil další člověk. 48 letý muž z Prostějova leží v olomoucké fakultní nemocnici. Jeho stav je stabilizovaný. V kraji je to sedmý případ. V celém Česku už kvůli závadnému alkoholu zemřelo 30 lidí.
      06:29
      Vnitrostranické boje na pražských radnicích
       Kvůli vnitrostranickým bojům se otřásá několik pražských radnic. Nedávné svržení starosty TOP 09 v Praze 5 zřejmě nebude jediným převratem letošího podzimu. K výměně starosty má nejblíž nuselská radnice.
       08:16
       Exekuce brzdí urovnání sporů o vodu ve Dvoře Králové
        Radnice ve Dvoře Králové si musí podruhé koupit vlastní vodovod. Firmě, které ho před lety sama pronajala, za něj zaplatí 85 milionů. Město je ale v exekuci a banka se zdráhá půjčit mu peníze.
        10:03
        Armáda se zbaví zpustlého areálu u českobudějovického krajského letiště
         Tento krok ale přichází podle zástupců kraje a města příliš pozdě. Tvrdí, že vojáci měli komplex předat už před pěti lety, kdy se zbavovali blízkého letiště. Zabránili by tak devastaci kasáren.
         10:26
         Města mohou po 10 letech začít komerčně využívat kasárna
          Radnice je většinou získaly od armády bezplatně. Kvůli omezení ale část areálů neměla využití. Například v Chebu teď budou muset zchátralé budovy zbourat.
          12:06
          Za podpis smlouvy, která umožnila právě komerční využití bývalých kasáren dnes padl trest u brněnského soudu
           Bývalá starostka městské části Brno-střed Dagmar Hrubá dostala pětiletou podmínku za to, že armádní areál v centru města poskytla k výstavbě obchodně-bytového komplexu.
           12:35
           V Plzni se v městských lázních bude střílet
            Prostory teď budou využívat paintballoví střelci. Památkově chráněná stavba patří italskému podnikateli. Ten ale rekonstrukci plánuje nejdříve za tři roky.
            14:18
            Količní jednání se posunula v Karlovarském kraji
             Hejtmanský post by mohl zůstat ČSSD. KSČM ale stále žádá 5 křesel v radě kraje.
             14:49
             Nájemci se nehrnou
              Královéhradecký kraj řeší, co s volnými plochami v budově úřadu. Nájemci je opouštějí a noví se nehrnou.
              16:35
              Starostové pro Liberecký kraj vyzývají hejtmanství, aby nepokračovalo v soutěžích na opravy silnic po záplavách
               Hrozí prý, že jsou zakázky výrazně předražené.
               18:21
               Kardinál Dominik Duka sloužil v katedrále na Pražském hradě zádušní mši za popravené v koncentračním táboře Mauthausen
                Mezi lety 1942 až 44 tam nacisté popravili 294 příbuzných a spolupracovníků parašutistů, kteří spáchali atentát na Reinharda Heydricha.
                20:09
                Výukové centrum UK
                 Stavbu výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy za 420 miliónů korun zahájili v Hradci Králové.
                 20:37
                 V Poběžovicích si zopakovali zahájení školního roku
                  S více než měsíčním zpožděním otevřeli v Poběžovicích na Domažlicku novou mateřskou školu. Téměř tři roky strávily děti v náhradních prostorách v sousední obci
                  22:22
                  V Jihlavě začíná festival dokumentů
                   Na 16. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů se letos akreditovalo bezmála 3000 hostů, promítat se bude 177 filmů.
                   22:51
                   V Praze otevřela první pouliční knihovna
                    V Dejvicích si čtenáři můžou půjčit knihy kdykoliv a zdarma. Stačí, když dojdou ke skříni na náměstí Svobody. Radnice spoléhá, že knih ve skříni bude spíše přibývat, než aby se ztrácely.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                    Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                    Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                    Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                    Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                    Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                    Napište nám