26 minut

17. září 2012

Obsah dílu

Metylalkohol zabil v Česku už 20 lidí — První případ otravy metylalkoholem v Jihočeském kraji — Kvůli nebezpečnému alkoholu dopoledne kontrolovali strážníci v Ústí nad Labem místní bezdomovce — Celníci prověřují provozovny v Moravských Budějovicích — Do pěstitelských pálenic nosí teď lidi metráky ovoce — Hned jedenáct případů porušení ministerského zákazu prodeje tvrdého alkoholu evidují v Plzeňském kraji — Krajské volby na Zlínsku by teď vyhrála ČSSD — Plzeňští zastupitelé referendum zamítli — Referendum v Mladé Boleslavi bude zítra — Byt plný munice v Písku — Harrach u soudu neuspěl — Poslední jednání středočeských zastupitelů — Za smrt tříletého chlapce z Herálce může podle policie jeho matka — Zneužívání tísňové linky podle záchranářů roste — Letiště Václava Havla — Vlaky na Tanvaldsku zastavila na dva měsíce plánovaná výluka — Místo podpory v nezaměstnanosti vzdělávání zaměstnanců. Startuje projekt "Vzdělávejte se pro stabilitu" — V Českém Krumlově začala rekonstrukce synagogy — Český ráj chce víc propagovat židovské památky — Začala akce Týden mobility

Části dílu

00:44
Metylalkohol zabil v Česku už 20 lidí
  Dalších 40 otrávených leží v nemocnicích.
  01:15
  První případ otravy metylalkoholem v Jihočeském kraji
   V nemocnici v Písku leží devětačtyřicetiletý muž, který vypil slivovici z internetového obchodu.
   01:46
   Kvůli nebezpečnému alkoholu dopoledne kontrolovali strážníci v Ústí nad Labem místní bezdomovce
    Většina je totiž podle nich závislá na alkoholu a přitom pijí nejlevnější, který seženou nebo najdou.
    03:14
    Celníci prověřují provozovny v Moravských Budějovicích
     Zaměřili se hlavně na bufety.
     03:35
     Do pěstitelských pálenic nosí teď lidi metráky ovoce
      Je to momentálně jediný zdroje legálního tvrdého alkoholu. Palírny právě o uplynulé neděli a sobotě zaznamenaly velký nárůst.
      04:58
      Hned jedenáct případů porušení ministerského zákazu prodeje tvrdého alkoholu evidují v Plzeňském kraji
       Deset provinilců odhalila Česká obchodní inspekce, jeden případ policisti. Se všemi zahájí v nejbližších dnech krajská hygienická stanice správní řízení, v němž můžou hříšníci dostat až třímilionovou pokutu.
       05:55
       Krajské volby na Zlínsku by teď vyhrála ČSSD
        Hlas by jí dalo 23 procent lidí, kteří jsou rozhodnuti jít k urnám. Druhá by skončila KSČM s 16ti procentní podporou a za ní ODS, které volební model připisuje o půl procenta míň. Na dalších příčkách je KDU-ČSL, TOP 09 a Starostové, a dál Zemanovci.
        06:28
        Plzeňští zastupitelé referendum zamítli
         Obávají se, že město by se v případě kladného stanoviska mohlo dostat do miliardových dluhů. Majitelé pozemků totiž pohrozili sankcemi za zmařené investice.
         08:13
         Referendum v Mladé Boleslavi bude zítra
          Lidé v hlasování rozhodnou, zda-li město může prodat akcie městské teplárny soukromým investorům.
          08:37
          Byt plný munice v Písku
           Byt plný munice objevila policie v jednom z paneláků na sídlišti Jih v Písku. Podle policie jsou v něm desítky granátů a dalšího střeliva. Na místě jsou pyrotechnici.
           09:58
           Harrach u soudu neuspěl
            Evropský soud pro lidská práva odmítl restituční nároky Ernsta Harracha.
            11:50
            Poslední jednání středočeských zastupitelů
             Opozici se nepodařilo dostat na program jednání ani jeden z navrhovaných bodů. Přípravný výbor Metropolitní integrované dopravy stále nepracuje.
             13:38
             Za smrt tříletého chlapce z Herálce může podle policie jeho matka
              Policisté ji obvinili a uvalili na ni vazbu.
              13:56
              Zneužívání tísňové linky podle záchranářů roste
               V Karlových Varech proto hodlají výtržníky pokutovat. První správní řízení zahájili s mužem, který zbytečně vyblokoval tři jednotky hasičů.
               15:46
               Letiště Václava Havla
                Třetí terminál pražského ruzyňského letiště už nese jméno Václava Havla. Na zbylé dva se cedule s jeho jménem nainstalují do konce týdne.
                17:11
                Vlaky na Tanvaldsku zastavila na dva měsíce plánovaná výluka
                 Správa železniční dopravní cesty bude na trati mezi Železným Brodem a Tanvaldem kácet stromy, které by se mohly v zimě pod tíhou sněhu zřítit.
                 18:59
                 Místo podpory v nezaměstnanosti vzdělávání zaměstnanců. Startuje projekt "Vzdělávejte se pro stabilitu"
                  Zapojit se do projektu chce také výrobce lyží z Vysočiny. Firma Sporten se chce vyhnout masivnímu propouštění.
                  20:34
                  V Českém Krumlově začala rekonstrukce synagogy
                   Správcům se podařilo získat miliony na záchranu. Hlavní část rekonstrukce právě nabírá na obrátkách. Stavebníci začínají upravovat podmáčené zdi. Po opravě bude sloužit duchovním setkáním, ale i koncertům a výstavám.
                   22:17
                   Český ráj chce víc propagovat židovské památky
                    Vznikne nový dokumentární snímek, který je má představit
                    24:07
                    Začala akce Týden mobility
                     Do Týdne mobility se letos zapojilo přes 30 českých měst. Festival propaguje možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V Praze vyvrcholí v sobotu velkým pouličním festivalem.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     18. září 2012

                     Přehled dílů

                      
                     Video nelze z licenčních důvodů přehrát
                     Stopáž25 minut

                     4. prosinec

                     4. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     1. prosinec

                     Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                     1. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     30. listopad

                     Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. listopad

                     Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     24. listopad

                     Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                     24. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. listopad

                     Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                     23. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     22. listopad

                     Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                     22. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     21. listopad

                     Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                     21. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám