Obsah dílu

Zemědělské protesty — Protesty na Vysočině — Protesty v Plzeňském kraji — Zemědělské protesty na jihu Čech — Koně v čele protestů — Zemědělci v Libereckém kraji neprotestovali — Konec zelené nafty — Havárie letadla v Čáslavi — Odškodnění za vyhořelý Průmyslový palác — Most v Brandýse n. L. mohl být o miliony levnější — Chlapec údajně napadený v dubnu v Břeclavi si zranění způsobil sám — Trest za havárii sanitky — Po Českém Krumlově se dnes rozjely autobusy na zemní plyn — Na Prachaticku se ráno srazil vlak se stádem krav — Kanadský mor na plzeňském Boleváku — Neobvyklý požár na Sokolovsku — Záchrana poustevny v Teplicích nad Metují — Muzeum gastronomie v Praze — Singltrek už měří 60 kilometrů — Strážci Šumavy v Praze

Části dílu

00:45
Zemědělské protesty
  Zemědělci dopoledne od devíti do jedenácti blokovali s traktory hlavní silnice ve dvanácti krajích.
  01:15
  Protesty na Vysočině
   Zemědělské protesty na Vysočině.
   02:38
   Protesty v Plzeňském kraji
    Zemědělské protesty v Plzeňském kraji.
    03:55
    Zemědělské protesty na jihu Čech
     Nákladní auta zemědělců zbrdila provoz nejvíc na výjezdu z Českých Budějovic směrem na Tábor. Vytvořila se dlouhá pomalu popojíždějící kolona.
     05:09
     Koně v čele protestů
      Nejen traktory nebo nákladní auta vyjela ráno do ulic. Na Pardubicku vedl protestní konvoj i koňský povoz.
      06:23
      Zemědělci v Libereckém kraji neprotestovali
       V Libereckém kraji se zemědělci k protestům na silnicích nepřidali, i když s požadavky agrární komory souhlasí. Upřednostňují diskuzi, například v Senátu.
       06:58
       Konec zelené nafty
        Premiér potvrdil, že chce s nespokojenými zemědělci jednat. Oni ale na oplátku nesmí vládu vydírat a brát si spoluobčany jako rukojmí.
        07:36
        Havárie letadla v Čáslavi
         Na čáslavském letišti sjelo z ranveje ruské vojenské letadlo - zranilo se pět Rusů a jeden Čech
         09:41
         Odškodnění za vyhořelý Průmyslový palác
          Praha má podle soudu nárok na odškodnění od Incheby za požárem zničené levé křídlo Průmyslového paláce. O výši částky se zatím nerozhodlo.
          10:04
          Most v Brandýse n. L. mohl být o miliony levnější
           Náměstek dnes už bývalého hejtmana Davida Ratha Robin Povšík upozorňoval, že existuje levnější varianta řešení. Projekt ale neprosadil.
           11:54
           Chlapec údajně napadený v dubnu v Břeclavi si zranění způsobil sám
            Policii se přiznal po výslechu na detektoru lži - upadl při cvičení na zábradlí a měl prý strach z reakce své matky.
            12:25
            Trest za havárii sanitky
             Na 3 a půl roku má jít do vězení řidič sanitky, který vloni zavinil nehodu u Samšiny na Jičínsku. Při nehodě zemřeli tři lidé.
             12:47
             Po Českém Krumlově se dnes rozjely autobusy na zemní plyn
              Dopravci tak reagují na stále rostoucí ceny nafty. Ušetří teď zhruba pětinu nákladů. Navíc ekologicky šetrnější autobusy se postupně vydají i do historického centra. Krumlov je po Táboru dalším jihočeským městem, kde plyn pohání hromadnou dopravu.
              14:27
              Na Prachaticku se ráno srazil vlak se stádem krav
               Devět jich uhynulo. Kvůli srážce byla více než dvě hodiny mimo provoz trať z Volar do Zbytin. Při nehodě nebyl nikdo z cestujících zraněn. Jde letos o druhý střet dobytka s dopravními prostředky v jižních Čechách.
               15:33
               Kanadský mor na plzeňském Boleváku
                Vodní rostlina se přemnožila na nejoblíbenější rekreační lokalitě Velkého Boleveckého rybníka a znepříjemňuje lidem koupání. Od začátku května s morem bojuje tým sekáčů.
                17:20
                Neobvyklý požár na Sokolovsku
                 Neobvyklý požár likvidovali hasiči ve více než 100 let starém opuštěném dole u obce Staré Sedlo na Sokolovsku. Zbytky hnědého uhlí hořely desítky metrů pod zemí.
                 17:49
                 Záchrana poustevny v Teplicích nad Metují
                  Jedna z posledních dochovaných památek na české poustevníky je totiž v havarijním stavu. Jde při tom o raritu, o které donedávna nevěděli ani odborníci.
                  19:29
                  Muzeum gastronomie v Praze
                   V Praze se otevírá vůbec první muzeum gastronomie v ČR. Mapuje nejzásadnější milníky v historii české i světové kuchyně.
                   21:28
                   Singltrek už měří 60 kilometrů
                    Speciální tratě pro cyklisty pod jizerskohorským Smrkem se prodloužily na trojnásobek původní délky a vedou i přes sousední Polsko. Region láká další návštěvníky.
                    22:59
                    Strážci Šumavy v Praze
                     Šumava se v rámci evropského dne národních parků představila Praze. Přes 500 žáků základních škol se v oboře Hvězda seznámilo s ochranou přírody a prací strážců Šumavy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     24. květen 2012

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     31. březen

                     Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                     31. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     30. březen

                     Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                     30. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. březen

                     Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                     29. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. březen

                     Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                     28. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. březen

                     Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                     27. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     24. březen

                     Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                     24. 3. 2023 na ČT1

                     Napište nám