25 minut

24. září 2010

Část: Půta odsouzen na rok vězení

Obsah dílu

Headlines — Čistka na kolínské kandidátce — Znojemská obvinění — Smlouva nedovoluje ušetřit — Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji — Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze — Budoucnost dopravních staveb — Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy. — Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska — Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky — Veřejné zakázky — Půta odsouzen na rok vězení — Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem — Stávka v Delphi Packard Electric nebude — Romská integrace - UvR — Plasský klášter ožívá — Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  01:38
  Čistka na kolínské kandidátce
   Velké změny jen tři týdny před komunálními volbami - otřásají taky ODS v Kolíně. Oblastní rada tam vyškrtla z kandidátky dva lídry - starostu města Jiřího Buřiče a jeho zástupce Romana Pekárka.
   03:43
   Znojemská obvinění
    Policie obvinila tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Další čtyři lidi ze soukromé sféry obvinili z podplácení - podle policie v souvislosti s městskými zakázkami.
    04:09
    Smlouva nedovoluje ušetřit
     Úřad regionu soudržnosti Severovýchod se v Hradci Králové nesmí přestěhovat do budovy kraje a ušetřit.Do roku 2013 musí platit nájem soukromé firmě neznámého majitele.
     06:02
     Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji
      Praha a galerie hlavního města zažalovaly Moravský Krumlov. Prostřednictvím okresního soudu ve Znojmě se tak chtějí domoct vydání Muchovy Slovanské epopeje.
      06:30
      Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze
       Otevírají se dokončené úseky silnic za miliardy, nové stavby ale nezahajují. Čekat musejí i projekty s vydaným stavebním povolením.
       08:12
       Budoucnost dopravních staveb
        Plzeňský kraj dnes navštívil ministr dopravy Vít Bárta. Ministr se v Plzni seznámil s nejdůležitějšími dopravními stavbami a doporučil další postup. Ten spočívá v šetření a stavění jen těch opravdu nejdůležitějších staveb.
        10:30
        Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy.
         Špatné značení zákazu vjezdu kamionům do Prahy. Na D1 je jediná, a to jen několik metrů před jediným sjezdem pro kamiony.
         12:30
         Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska
          Ředitelství silnic a dálnic slibuje,že v jednom pruhu budou moci auta jezdit pod skalami už za tři týdny
          14:17
          Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky
           Úřady se sice stále nemohou dohodnout, kdo může za extrémní prodlevu, letošní povodně a protesty obyvatel ale jednání uspíšily.
           15:59
           Veřejné zakázky
            Poslanci odsouhlasili novelu zákona o veřejných zakázkách. Společnostem s anonymními akcionáři umožní ucházet se o tendry.
            16:25
            Půta odsouzen na rok vězení
             Za brutální napadení posádky pražské záchranky dostal Tomaš Půta - člen takzvaného Berdychova gangu - rok vězení.
             16:44
             Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem
              Rodina a široká veřejnost se dnes po poledni rozloučila ve strašnickém krematoriu s hercem, novinářem a bývalým ministrem kultury Martinem Štěpánkem.
              17:11
              Stávka v Delphi Packard Electric nebude
               Největší zaměstnavatel v České Lípě propustí 1400 lidí, odchází do Rumunska. Odboráři se dohodli s vedením společnosti na vyšším odstupném a odvolali hrozbu stávky.
               18:52
               Romská integrace - UvR
                Romové ze sociálně vyloučené komunity v Dobré Vodě u Toužimi zvelebují spolu s dalšími obyvateli vesnici. Odpracovali zdarma 4000 hodin.
                20:54
                Plasský klášter ožívá
                 V areálu cisterciáckého kláštera v Plasích na severním Plzeňsku vznikne Centrum stavitelského dědictví. Projektu za 400 milionů korun už dal zelenou i ministr kultury Jiří Besser.
                 22:34
                 Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí
                  Jeho výsledkem je rozličná podoba města nejen na obrazech . Místní autor Pavel Talich představuje fotografie, které vznikly bez objektivu. Podobu současného světa zaznamenává camerou obscurou - dírkovou komorou.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  27. září 2010

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  8. prosinec

                  Vláda a lékaři podepsali dohodu — Zdravotnictví v číslech — Změny u podbory v nezaměstnanosti — Žhář před soudem — Změny v jízdních řádech — Pokračuje stávka strojvůdců v Německu — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Budoucnost Schwarzenberské hrobky — Bezpečnější doprava na Klatovské třídě — Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci — Hasiči ověnčili mariánský sloup — Posílené hlídky kvůli kapsářům — Varování před krádežemi aut — Šumava a přípravy na svátky — Výstraha před ledovkou — ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá — Zoo v Hluboké má vánoční osvícení

                  8. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  7. prosinec

                  Regionální centra chtějí více peněz z daní — Rozdělení daní — Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska — Oprava Barrandovského mostu — Pardubická třída Míru opět uzavřena — Další stávka německých strojvůdců — Nejnáročnější část roku pro doručovatele — Muž hrozil revizorům mačetou — Ochrana a navracení ukradených památek — Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci — Roste zájem o lesní školky — Zastřelený vlk — Na Labi je obnovená lodní přeprava — Unikátní trámový most na jihu Čech — Voda z tajícího sněhu vyplavila dům — Skiareály na Šumavě zahájili sezonu

                  7. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  6. prosinec

                  Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

                  6. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. prosinec

                  Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                  5. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  4. prosinec

                  Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                  4. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  1. prosinec

                  Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                  1. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  30. listopad

                  Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                  30. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. listopad

                  Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                  29. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. listopad

                  Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                  28. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. listopad

                  27. 11. 2023 na ČT1

                  Napište nám