Obsah dílu

Headlines — Čistka na kolínské kandidátce — Znojemská obvinění — Smlouva nedovoluje ušetřit — Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji — Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze — Budoucnost dopravních staveb — Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy. — Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska — Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky — Veřejné zakázky — Půta odsouzen na rok vězení — Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem — Stávka v Delphi Packard Electric nebude — Romská integrace - UvR — Plasský klášter ožívá — Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  01:38
  Čistka na kolínské kandidátce
   Velké změny jen tři týdny před komunálními volbami - otřásají taky ODS v Kolíně. Oblastní rada tam vyškrtla z kandidátky dva lídry - starostu města Jiřího Buřiče a jeho zástupce Romana Pekárka.
   03:43
   Znojemská obvinění
    Policie obvinila tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Další čtyři lidi ze soukromé sféry obvinili z podplácení - podle policie v souvislosti s městskými zakázkami.
    04:09
    Smlouva nedovoluje ušetřit
     Úřad regionu soudržnosti Severovýchod se v Hradci Králové nesmí přestěhovat do budovy kraje a ušetřit.Do roku 2013 musí platit nájem soukromé firmě neznámého majitele.
     06:02
     Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji
      Praha a galerie hlavního města zažalovaly Moravský Krumlov. Prostřednictvím okresního soudu ve Znojmě se tak chtějí domoct vydání Muchovy Slovanské epopeje.
      06:30
      Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze
       Otevírají se dokončené úseky silnic za miliardy, nové stavby ale nezahajují. Čekat musejí i projekty s vydaným stavebním povolením.
       08:12
       Budoucnost dopravních staveb
        Plzeňský kraj dnes navštívil ministr dopravy Vít Bárta. Ministr se v Plzni seznámil s nejdůležitějšími dopravními stavbami a doporučil další postup. Ten spočívá v šetření a stavění jen těch opravdu nejdůležitějších staveb.
        10:30
        Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy.
         Špatné značení zákazu vjezdu kamionům do Prahy. Na D1 je jediná, a to jen několik metrů před jediným sjezdem pro kamiony.
         12:30
         Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska
          Ředitelství silnic a dálnic slibuje,že v jednom pruhu budou moci auta jezdit pod skalami už za tři týdny
          14:17
          Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky
           Úřady se sice stále nemohou dohodnout, kdo může za extrémní prodlevu, letošní povodně a protesty obyvatel ale jednání uspíšily.
           15:59
           Veřejné zakázky
            Poslanci odsouhlasili novelu zákona o veřejných zakázkách. Společnostem s anonymními akcionáři umožní ucházet se o tendry.
            16:25
            Půta odsouzen na rok vězení
             Za brutální napadení posádky pražské záchranky dostal Tomaš Půta - člen takzvaného Berdychova gangu - rok vězení.
             16:44
             Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem
              Rodina a široká veřejnost se dnes po poledni rozloučila ve strašnickém krematoriu s hercem, novinářem a bývalým ministrem kultury Martinem Štěpánkem.
              17:11
              Stávka v Delphi Packard Electric nebude
               Největší zaměstnavatel v České Lípě propustí 1400 lidí, odchází do Rumunska. Odboráři se dohodli s vedením společnosti na vyšším odstupném a odvolali hrozbu stávky.
               18:52
               Romská integrace - UvR
                Romové ze sociálně vyloučené komunity v Dobré Vodě u Toužimi zvelebují spolu s dalšími obyvateli vesnici. Odpracovali zdarma 4000 hodin.
                20:54
                Plasský klášter ožívá
                 V areálu cisterciáckého kláštera v Plasích na severním Plzeňsku vznikne Centrum stavitelského dědictví. Projektu za 400 milionů korun už dal zelenou i ministr kultury Jiří Besser.
                 22:34
                 Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí
                  Jeho výsledkem je rozličná podoba města nejen na obrazech . Místní autor Pavel Talich představuje fotografie, které vznikly bez objektivu. Podobu současného světa zaznamenává camerou obscurou - dírkovou komorou.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  27. září 2010

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám