26 minut

24. září 2010

Obsah dílu

Headlines — Čistka na kolínské kandidátce — Znojemská obvinění — Smlouva nedovoluje ušetřit — Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji — Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze — Budoucnost dopravních staveb — Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy. — Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska — Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky — Veřejné zakázky — Půta odsouzen na rok vězení — Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem — Stávka v Delphi Packard Electric nebude — Romská integrace - UvR — Plasský klášter ožívá — Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  01:38
  Čistka na kolínské kandidátce
   Velké změny jen tři týdny před komunálními volbami - otřásají taky ODS v Kolíně. Oblastní rada tam vyškrtla z kandidátky dva lídry - starostu města Jiřího Buřiče a jeho zástupce Romana Pekárka.
   03:43
   Znojemská obvinění
    Policie obvinila tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Další čtyři lidi ze soukromé sféry obvinili z podplácení - podle policie v souvislosti s městskými zakázkami.
    04:09
    Smlouva nedovoluje ušetřit
     Úřad regionu soudržnosti Severovýchod se v Hradci Králové nesmí přestěhovat do budovy kraje a ušetřit.Do roku 2013 musí platit nájem soukromé firmě neznámého majitele.
     06:02
     Žaloba na Moravský Krumlov kvůli epopeji
      Praha a galerie hlavního města zažalovaly Moravský Krumlov. Prostřednictvím okresního soudu ve Znojmě se tak chtějí domoct vydání Muchovy Slovanské epopeje.
      06:30
      Na nové silnice na Vysočině nejsou peníze
       Otevírají se dokončené úseky silnic za miliardy, nové stavby ale nezahajují. Čekat musejí i projekty s vydaným stavebním povolením.
       08:12
       Budoucnost dopravních staveb
        Plzeňský kraj dnes navštívil ministr dopravy Vít Bárta. Ministr se v Plzni seznámil s nejdůležitějšími dopravními stavbami a doporučil další postup. Ten spočívá v šetření a stavění jen těch opravdu nejdůležitějších staveb.
        10:30
        Málo značek zakazujících vjezd kamionů do Prahy.
         Špatné značení zákazu vjezdu kamionům do Prahy. Na D1 je jediná, a to jen několik metrů před jediným sjezdem pro kamiony.
         12:30
         Labilní skály stále blokují vjezd do Hřenska
          Ředitelství silnic a dálnic slibuje,že v jednom pruhu budou moci auta jezdit pod skalami už za tři týdny
          14:17
          Po devíti letech se Veselí nad Lužnicí dočká protipovodňových zdí a úprav řeky
           Úřady se sice stále nemohou dohodnout, kdo může za extrémní prodlevu, letošní povodně a protesty obyvatel ale jednání uspíšily.
           15:59
           Veřejné zakázky
            Poslanci odsouhlasili novelu zákona o veřejných zakázkách. Společnostem s anonymními akcionáři umožní ucházet se o tendry.
            16:25
            Půta odsouzen na rok vězení
             Za brutální napadení posádky pražské záchranky dostal Tomaš Půta - člen takzvaného Berdychova gangu - rok vězení.
             16:44
             Poslední rozloučení s Martinem Štěpánkem
              Rodina a široká veřejnost se dnes po poledni rozloučila ve strašnickém krematoriu s hercem, novinářem a bývalým ministrem kultury Martinem Štěpánkem.
              17:11
              Stávka v Delphi Packard Electric nebude
               Největší zaměstnavatel v České Lípě propustí 1400 lidí, odchází do Rumunska. Odboráři se dohodli s vedením společnosti na vyšším odstupném a odvolali hrozbu stávky.
               18:52
               Romská integrace - UvR
                Romové ze sociálně vyloučené komunity v Dobré Vodě u Toužimi zvelebují spolu s dalšími obyvateli vesnici. Odpracovali zdarma 4000 hodin.
                20:54
                Plasský klášter ožívá
                 V areálu cisterciáckého kláštera v Plasích na severním Plzeňsku vznikne Centrum stavitelského dědictví. Projektu za 400 milionů korun už dal zelenou i ministr kultury Jiří Besser.
                 22:34
                 Art sympozium v Plané nad Lužnicí končí
                  Jeho výsledkem je rozličná podoba města nejen na obrazech . Místní autor Pavel Talich představuje fotografie, které vznikly bez objektivu. Podobu současného světa zaznamenává camerou obscurou - dírkovou komorou.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  27. září 2010

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám