Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Petice obcí na Děčínsku proti Povodí Ohře — Živý vstup — Povodněmi postižené obce znovu žádají o pomoc stát — Hejtmani na vládě — Rath bojkotoval oběd — Pražský obchvat před dokončením — Pražský DP má problém s novými nízkopodlažními tramvajemi 15T ForCity — Vlaky ochrání brzda na dálku — Hasiči, policisti a příslušníci dalších bezpečnostních sborů budou zřejmě v září demonstrovat proti plánovaným škrtům ministerstva vnitra. — Senátními kandidáty pro sněmovní volbu ombudsmana jsou bývalý ústavní soudce Pavel Varvařovský a předseda pražské Židovské obce František Bányai. — Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček se do této instituce vrací. — Připravuje se zákon o Národním parku Šumava — České Budějovice: první stavba v projektu splavnění Vltavy otevřena — Správa Krkonošského národního parku opraví desítky vysokohorských chodníků. — Rekonstrukce muzea Stříbra — Boj o historický most v Brandýse n./L-Staré Boleslavi — Plzeňské ikony

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:47
  Petice obcí na Děčínsku proti Povodí Ohře
   Přes tisíc lidí ze zaplavených obcí na Děčínsku už podepsalo petici, která kritizuje práci Povodí Ohře. Podle nich by škody po letošních letních záplavách mohly být mnohem nižší, kdyby se povodí lépe staralo o koryta vesnických potoků.
   02:28
   Živý vstup
    Z ústeckého studia ČT reportér Jan Stuchlík.
    03:16
    Povodněmi postižené obce znovu žádají o pomoc stát
     Frýdlantsko vyčíslilo škody po nedávných povodních na 5,7 miliardy korun. Bez státních a evropských dotací se obnova podle starostů neobejde.
     05:09
     Hejtmani na vládě
      Z Úřadu vlády živě reportér ČT Michal Schuster.
      07:06
      Rath bojkotoval oběd
       Středosčeský hejtman David Rath se na protest proti snižování platů ve veřejné sféře nezúčastnil oběda hejtmanů s novou vládou.
       08:09
       Pražský obchvat před dokončením
        Do otevření pražského obchvatu zbývá 26 dní.
        09:48
        Pražský DP má problém s novými nízkopodlažními tramvajemi 15T ForCity
         Do konce roku tak budou po Praze jezdit zřejmě jen čtyři z původních 25. Stroje za 60 milionů totiž mají problém s pantografickým sběračem. Na opravě teď pracuje plzeňská Škoda Transportation. Kvůli problémům od ní ale DP dostane 31 měsíční záruku.
         10:20
         Vlaky ochrání brzda na dálku
          Speciální zabezpečovací systém, který má bránit srážkám vlaků, začínají ověřovat technici na regionální trati ze Zdic do Protivína. Dnes měl projekt premiéru.
          12:30
          Hasiči, policisti a příslušníci dalších bezpečnostních sborů budou zřejmě v září demonstrovat proti plánovaným škrtům ministerstva vnitra.
           Podle šéfa policejních odborářů Milana Štěpánka by se demonstrace mohla konat 21. září. Jestli ale skutečně vyjdou do ulic, se definitivně rozhodnou za týden.
           12:52
           Senátními kandidáty pro sněmovní volbu ombudsmana jsou bývalý ústavní soudce Pavel Varvařovský a předseda pražské Židovské obce František Bányai.
            Varvařovský uspěl hned v 1. kole volby - Bányai až ve druhém, kde těsně porazil Annu Šabatovou - nominovanou ČSSD.
            13:21
            Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček se do této instituce vrací.
             Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček se do této instituce vrací. Bude totiž poradcem nového šéfa Daniela Hermana. Ten povolal zpět ještě dva Žáčkovy spolupracovíky - Patrika Košického a Reného Schreiera.
             13:49
             Připravuje se zákon o Národním parku Šumava
              Plzeňský a jihočeský kraj připravuje nový zákon o Národním parku Šumava, podle kterého by na Šumavě nezůstal kámen na kameni. Změnila by se například zonace a lesní práce by neřídila správa Národního parku.
              15:19
              České Budějovice: první stavba v projektu splavnění Vltavy otevřena
               České Budějovice a Ředitelství vodních cest dnes otevřeli první hotovou stavbu v rámci rozsáhlého projektu splavnění Vltavy. Z přístaviště nedaleko centra města zároveň začala fungovat i lodní doprava.
               15:50
               Správa Krkonošského národního parku opraví desítky vysokohorských chodníků.
                Získala na to dotaci z Evropské unie. Půjde přitom výhradně o ruční práci – takzvané štětování.
                17:33
                Rekonstrukce muzea Stříbra
                 Z takzvaných Norských evropských fondů provádí ve Stříbře rozsáhlou rekonstrukci městského muzea
                 20:53
                 Boj o historický most v Brandýse n./L-Staré Boleslavi
                  Historickému mostu v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi hrozí demolice. Palec dolů mu dal nejen jeho vlastník - Středočeský kraj, který ho považuje za neopravitelný a chce ho nahradit.
                  22:51
                  Plzeňské ikony
                   Plzeňské ikony jsou ženy, které významně ovlivňují životy druhých. Navrhovali je sami obyvatelé Plzně.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám