26 minut

17. duben 2021

Obsah dílu

Elektrické podniky — Pozor na tramvaje — Tramvaje a covid — Holub proti kácení — Výročí burzy — Miluju Prahu — Bagry u Staroměstského jezu — Mural pro Hegerovou — Koncertní hala — Výzva na domek — Hlávkův most

Části dílu

00:42
Elektrické podniky
    Několik let trvající rekonstrukce monumentálního objektu Elektrických podniků na holešovickém nábřeží skončila. Kromě restaurace a drobných provozoven v přízemí bude ale pro lidi z ulice kompletně uzavřena.
    07:15
    Pozor na tramvaje
      Sluchátka na uších a pozornost věnovaná mobilnímu telefonu. I to může být příčinou srážky chodce s projíždějícím autem. V městské části Praha 14 na to u přechodů upozorňují nové značky, které tam nechala namalovat místní radnice.Aplikace Pozor tramvaj
      08:36
      Tramvaje a covid
        A ještě jednou tramvaje. Jak moc a zda vůbec se v hromadné dopravě přenáší covid-19, teď zjišťují odborníci z Fyzikálního ústavu Akademie věd. Odebírají stěry ze souprav MHD.
        10:01
        Holub proti kácení
          Česká Inspekce životního prostředí zrušila zákaz kácení javoru na Smetanově nábřeží poté, co se ukázalo, že holub, kvůli kterému kácení zastavila, na stromě nehnízdí. Javor tak půjde k zemi. Tedy asi…
          11:40
          Výročí burzy
            Pražská burza cenných papírů slaví 150 let. Činnost oficiálně zahájila 15. dubna 1871, o dva dny později následovaly první obchody s cennými papíry i třeba s cukrem. Burza za dobu existence vystřídala 10 adres.
            13:37
            Miluju Prahu
              Už deset let funguje facebooková skupina s názvem Miluju Prahu publicisty Davida Černého. Zúčastnili jsme se s kamerou vysílání jejich pořadu Pražení z jedinečných prostor knihovny Strahovského kláštera.
              17:32
              Bagry u Staroměstského jezu
                Povodí Vltavy začalo s rozsáhlou opravou Staroměstského jezu. Rekonstrukce má navrátit památkově chráněné stavbě její původní podobu. Opravy přijdou na 112 milionů korun.
                18:30
                Mural pro Hegerovou
                  Mural jako pocta Haně Hegerové. Dílo dvojice umělců vzniklo v Hlubočepech. Malbu věnovanou nedávno zesnulé šansoniérce tvořili šest hodin.
                  18:53
                  Koncertní hala
                    Praha připravuje stavbu nové koncertní budovy. Má v ní sídlit i Česká filharmonie. Projekt se má stát centrem nové čtvrti Bubny–Zátory. Architekti zároveň pokřtili knihu, která představuje ty nejzajímavější a nejinspirativnější koncertní síně světa.ČT24: Nová koncertní síň nemá ambice být opera v Sydney, ale aspoň Prahu by změnit chtěla
                    20:47
                    Výzva na domek
                      Pro jednu z reportáží hledáme bývalé obyvatele nebo návštěvníky domku, který ještě před několika lety stál na tomto místě, přilepený k hradbám opevnění. Budeme vděční i za jakýkoliv obrazový materiál. Předem děkujeme!
                      21:14
                      Hlávkův most
                        Zdánlivě obyčejný Hlávkův most. Teprve když člověk sejde na ostrov Štvanice, který most protíná, všimne si zajímavé výzdoby a spousty záhadných součástí, které dokládají celou historii výstavby i pozdějších úprav.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž26 minut
                        Další díl
                        24. duben 2021

                        Přehled dílů

                        Stopáž27 minut

                        6. srpen

                        Minulost a současnost divadla Rokoko — Rekonstrukce Barrandovského mostu je ve skluzu — Oprava Karlova mostu — Smetanovo nábřeží v novém — Lanovka z Podbaby do Bohnic — Příběh hostince U Kosů — Nové vydání autobiografie Ivo Pospíšila — Barokní architekt Kryštof Dientzenhofer

                        6. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        30. červenec

                        Antonín Engel — Nová tramvajová trať — Noční směny na Barrandovském mostě — Stanové městečko v Malešicích — Záchrana muže z Vltavy — Letiště nabírá personál — Střecha rotundy — Listiny v Národním muzeu — Zelené střechy vs. Tepelné ostrovy — Dům U Bílé botky

                        30. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        23. červenec

                        Svatojánská brána a Čapadla — Nová Palmovka — Zpackaný orloj — Věra Machoninová — Čtyřlístek ve filmu — Divadlo Spirála — Sága rodu Vejtrubů

                        23. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        16. červenec

                        Letenský kolotoč — Asistenční centrum — Odstřelovači u požáru — Josef Vomáčka — Štvanická lávka — Dvorecký most — Karlův most slaví — Buldra a Justich — Výzva na Občanskou plovárnu

                        16. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        9. červenec

                        Adolf Loos — Omezení na letišti — Památník ze židovských náhrobků — Kino Humanita — Záchrana modráska — Výzva na Občanskou plovárnu — Den otevřených ateliérů — Kino Kavalírka

                        9. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        2. červenec

                        Architekt František Maria Černý — Konec Nikolajky — Časopis Bohoušek — Po stopách Vontů — Památkářské ceny — Muchova výstava — Přestavba Savarinu — Restaurace U Portlandu

                        2. 7. 2022 na ČT1

                        Napište nám