26 minut

17. dubna 2021

Obsah dílu

Elektrické podniky — Pozor na tramvaje — Tramvaje a covid — Holub proti kácení — Výročí burzy — Miluju Prahu — Bagry u Staroměstského jezu — Mural pro Hegerovou — Koncertní hala — Výzva na domek — Hlávkův most

Části dílu

00:42
Elektrické podniky
    Několik let trvající rekonstrukce monumentálního objektu Elektrických podniků na holešovickém nábřeží skončila. Kromě restaurace a drobných provozoven v přízemí bude ale pro lidi z ulice kompletně uzavřena.
    07:15
    Pozor na tramvaje
      Sluchátka na uších a pozornost věnovaná mobilnímu telefonu. I to může být příčinou srážky chodce s projíždějícím autem. V městské části Praha 14 na to u přechodů upozorňují nové značky, které tam nechala namalovat místní radnice.Aplikace Pozor tramvaj
      08:36
      Tramvaje a covid
        A ještě jednou tramvaje. Jak moc a zda vůbec se v hromadné dopravě přenáší covid-19, teď zjišťují odborníci z Fyzikálního ústavu Akademie věd. Odebírají stěry ze souprav MHD.
        10:01
        Holub proti kácení
          Česká Inspekce životního prostředí zrušila zákaz kácení javoru na Smetanově nábřeží poté, co se ukázalo, že holub, kvůli kterému kácení zastavila, na stromě nehnízdí. Javor tak půjde k zemi. Tedy asi…
          11:40
          Výročí burzy
            Pražská burza cenných papírů slaví 150 let. Činnost oficiálně zahájila 15. dubna 1871, o dva dny později následovaly první obchody s cennými papíry i třeba s cukrem. Burza za dobu existence vystřídala 10 adres.
            13:37
            Miluju Prahu
              Už deset let funguje facebooková skupina s názvem Miluju Prahu publicisty Davida Černého. Zúčastnili jsme se s kamerou vysílání jejich pořadu Pražení z jedinečných prostor knihovny Strahovského kláštera.
              17:32
              Bagry u Staroměstského jezu
                Povodí Vltavy začalo s rozsáhlou opravou Staroměstského jezu. Rekonstrukce má navrátit památkově chráněné stavbě její původní podobu. Opravy přijdou na 112 milionů korun.
                18:30
                Mural pro Hegerovou
                  Mural jako pocta Haně Hegerové. Dílo dvojice umělců vzniklo v Hlubočepech. Malbu věnovanou nedávno zesnulé šansoniérce tvořili šest hodin.
                  18:53
                  Koncertní hala
                    Praha připravuje stavbu nové koncertní budovy. Má v ní sídlit i Česká filharmonie. Projekt se má stát centrem nové čtvrti Bubny–Zátory. Architekti zároveň pokřtili knihu, která představuje ty nejzajímavější a nejinspirativnější koncertní síně světa.ČT24: Nová koncertní síň nemá ambice být opera v Sydney, ale aspoň Prahu by změnit chtěla
                    20:47
                    Výzva na domek
                      Pro jednu z reportáží hledáme bývalé obyvatele nebo návštěvníky domku, který ještě před několika lety stál na tomto místě, přilepený k hradbám opevnění. Budeme vděční i za jakýkoliv obrazový materiál. Předem děkujeme!
                      21:14
                      Hlávkův most
                        Zdánlivě obyčejný Hlávkův most. Teprve když člověk sejde na ostrov Štvanice, který most protíná, všimne si zajímavé výzdoby a spousty záhadných součástí, které dokládají celou historii výstavby i pozdějších úprav.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž26 minut
                        Další díl
                        24. dubna 2021

                        Přehled dílů

                        1082 dostupných
                        Stopáž26 minut

                        13. července

                        Osada Baba — Bourání hradeb — Brána gigantů — Výtah metra — Branický most — Hostinec U Koppů — Narodil se luskoun — Rváčov — Přes Běchovice do Úval

                        13. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        29. června

                        Čmelín — Spor o předzahrádky — Dejvická nádražka — Koněv — Zahrada seniorů — František kardinál Tomášek — Knihovna Václava Havla — Performance za komunismu — Satalice a Čakovice

                        29. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        22. června

                        Jazz kluby — Máj v novém — Zastávky na znamení — Tramvaje na Václavák — Metroprovoz — Náprstkovo muzeum — Ungelt ke hvězdám — Letní seriál: vlakem na výlet

                        22. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        15. června

                        Vinohradům je 175 let — Dvorecký most — Výročí vodárny v Káraném — Nádraží Vyšehrad — Pražské ptactvo — 335 let od Francouzského požáru — Křižíkovy pavilóny — Zavěšený kafe — Pater noster — Poštolky z paneláku

                        15. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        8. června

                        90 let domu Radost — Poříční policie — Vlny na Štvanici — Křídla andělům — Zahradnictví Ďáblice — Vůz Františka Ferdinanda d´Este — Lední medvědi — Petr Zenkl

                        8. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        1. června

                        400 let Valdštejnské zahrady — Mistři světa — Archeologický výzkum na okruhu — Dvorek Židovského města — Výstava Hry Franze Kafky — Baráčníci — Hostinec U Králíka

                        1. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        25. května

                        Dům U Sladkých — Povozy a fiakry — Dopravní investice — Tramvaje na Václavák — Metro D — Bezpečnost metra — Motýli na Máj — Výstava Národní galerie — Cestovní kanceláře

                        25. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        18. května

                        Zájem o skauting — Pošta Jindřišská — Strojvůdce metra — 125 let ČOV — Výzva na nádraží — Navalis — Výstava Jaroslava Róny — Kolej Albertov

                        18. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        11. května

                        Procházky Prahou astronomickou — Památníky Pražského povstání — Karel Hartig — Začíná Pražské jaro — Výstava Na led — Nákolníky

                        11. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        4. května

                        Opravené hroby primátorů — Velké tramvajové výluky — Vitráže Průmyslového paláce — Archeonálezy na Masaryčce — Výzva na nádraží — Divadlo Spirála — 50 let metra — Hostinec U Sojků

                        4. 5. 2024 na ČT1

                        Napište nám