27 minut

19. září 2020

Část: 125 let Holešovické tržnice

Obsah dílu

Basista František Uhlíř — Havelské tržiště — Likvidace billboardů — Trojská lávka — Wintonova socha — Opravna hudebních nástrojů — 125 let Holešovické tržnice — Média na pomoc památkám — Autobusy v nových barvách — Den zdraví — Plovárny a lázně

Části dílu

00:45
Basista František Uhlíř
    Výjimečná kariéra výjimečného jazzmana Františka Uhlíře. Od sportovního dětství po nejslavnější muzikantské spoluhráče. František Uhlíř právě slaví sedmdesáté narozeniny.
    07:14
    Havelské tržiště
      Jednomu z nejstarších tržišť hrozí zánik. Havelské tržiště funguje od roku 1232, teď se má jeho plocha zmenšit skoro o třetinu a snížit se má i počet stánků. Živnostníci a provozovatel jsou zásadně proti.
      08:38
      Likvidace billboardů
        Víc než dvě desítky nelegálních billboardů v blízkosti silnic byly z rozhodnutí pražského magistrátu odstraněné na území hlavního města. Jde o takové, které byly vybudované bez povolení nebo bez platné nájemní smlouvy.
        10:20
        Trojská lávka
          Začal soud kvůli zřícení Trojské lávky. V roce 2017 při něm čtyři chodci utrpěli zranění. Obžalovaní jsou architekt Jiří Stráský a tehdejší pracovník Technické správy komunikací Antonín Semecký.
          10:46
          Wintonova socha
            Socha sira Nicholase Wintona na Hlavním nádraží je znovu kompletní. Minulou neděli ji slavnostně odhalili. Na místo se vrátily charakteristické brýle, které někdo utrhl. Opravu zaplatila veřejná sbírka.
            11:12
            Opravna hudebních nástrojů
              Žižkovská rodinná opravna hudebních nástrojů dostala první cenu za přístup k zákazníkovi. Dílna klanu Liškových sídlí v bývalé hospodě.
              15:29
              125 let Holešovické tržnice
                Holešovická tržnice si připomíná 125 let od svého vzniku. Areál teď čeká proměna, do jeho rozvoje chce Praha v následující letech investovat až tři miliardy korun.
                18:02
                Média na pomoc památkám
                  23. ročník soutěže Média na pomoc památkám zná své vítěze. V kategorii televize udělila porota hned tři první místa, všechna za pořady a reportáže České televize. První místo si odnesla i celá redakce magazínu Z metropole.
                  19:10
                  Autobusy v nových barvách
                    Zástupci města představili prototyp autobusu v novém, jednotném designu Pražské integrované dopravy. Šedo-červený vzhled mají mít všechny autobusy, tramvaje i soupravy metra.
                    19:30
                    Den zdraví
                      Praha 4 se v těžké době vrátila k dlouholeté tradici Dne zdraví. Každý, kdo měl v úterý cestu kolem pankráckých Arkád se mohl nechat zdarma vyšetřit. Bez dlouhých front a pod širým nebem.
                      20:24
                      Plovárny a lázně
                        Historie pražských plováren a lázní je velmi dlouhá. První lázně vznikly už v 15. století, nejstarší plovárna vyrostla v roce 1809.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž26 minut
                        Další díl
                        26. září 2020

                        Přehled dílů

                        1081 dostupných
                        Stopáž26 minut

                        13. července

                        Osada Baba — Bourání hradeb — Brána gigantů — Výtah metra — Branický most — Hostinec U Koppů — Narodil se luskoun — Rváčov — Přes Běchovice do Úval

                        13. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        29. června

                        Čmelín — Spor o předzahrádky — Dejvická nádražka — Koněv — Zahrada seniorů — František kardinál Tomášek — Knihovna Václava Havla — Performance za komunismu — Satalice a Čakovice

                        29. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        22. června

                        Jazz kluby — Máj v novém — Zastávky na znamení — Tramvaje na Václavák — Metroprovoz — Náprstkovo muzeum — Ungelt ke hvězdám — Letní seriál: vlakem na výlet

                        22. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        15. června

                        Vinohradům je 175 let — Dvorecký most — Výročí vodárny v Káraném — Nádraží Vyšehrad — Pražské ptactvo — 335 let od Francouzského požáru — Křižíkovy pavilóny — Zavěšený kafe — Pater noster — Poštolky z paneláku

                        15. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        8. června

                        90 let domu Radost — Poříční policie — Vlny na Štvanici — Křídla andělům — Zahradnictví Ďáblice — Vůz Františka Ferdinanda d´Este — Lední medvědi — Petr Zenkl

                        8. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        1. června

                        400 let Valdštejnské zahrady — Mistři světa — Archeologický výzkum na okruhu — Dvorek Židovského města — Výstava Hry Franze Kafky — Baráčníci — Hostinec U Králíka

                        1. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        25. května

                        Dům U Sladkých — Povozy a fiakry — Dopravní investice — Tramvaje na Václavák — Metro D — Bezpečnost metra — Motýli na Máj — Výstava Národní galerie — Cestovní kanceláře

                        25. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        18. května

                        Zájem o skauting — Pošta Jindřišská — Strojvůdce metra — 125 let ČOV — Výzva na nádraží — Navalis — Výstava Jaroslava Róny — Kolej Albertov

                        18. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž27 minut

                        11. května

                        Procházky Prahou astronomickou — Památníky Pražského povstání — Karel Hartig — Začíná Pražské jaro — Výstava Na led — Nákolníky

                        11. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        4. května

                        Opravené hroby primátorů — Velké tramvajové výluky — Vitráže Průmyslového paláce — Archeonálezy na Masaryčce — Výzva na nádraží — Divadlo Spirála — 50 let metra — Hostinec U Sojků

                        4. 5. 2024 na ČT1

                        Napište nám