Nahrávám video

23. březen 2019

Obsah dílu

Salón fotografie — Metro D — Zákaz pivních kol — Zavíračky hospod — Zastávky na znamení — Fotograf Karel Koutský — Špinar hraje Hilara — Pražský filharmonický sbor — Můj táta Josef Kafka — 100 let Bauhausu — Kolčavka

Části dílu

00:37
Salón fotografie
    Nová tradice volného uskupení fotografů – pravidelné výstavní salóny. Začaly před Vánoci U Topičů.
    04:35
    Metro D
      Praha je o další krok blíž k začátku stavby linky metra D. Vedení hlavního města podepíše dohodu s vlastníky pozemků u budoucí stanice Nádraží Krč.
      05:34
      Zákaz pivních kol
        Vozítka, která servírují alkohol hlavně skupinám turistů, nebudou moct do širšího centra hlavního města. Zákazové značení rozmístí magistrát do letních prázdnin.ČT24: Pivní kola nemají v centru Prahy co pohledávat, zmizet by mohla v létě
        07:39
        Zavíračky hospod
          Regulace provozní dobu podniků. Ty tak budou muset zavírat nejpozději ve 2:00 v noci a ve dnech předcházejících pracovnímu volnu ve 3:00. Vyhláška by se týkala devíti ulic v centru.
          08:01
          Zastávky na znamení
            Autobusy hromadné dopravy by od července mohly stavět výhradně na znamení. Podle organizace Ropid by to ročně ušetřilo až 5 milionů korun, ubylo by hluku i emisí.ČT24: Bez zazvonění autobusy už nezastaví, plánuje organizátor pražské MHD
            08:18
            Fotograf Karel Koutský
              Dárek od babičky ke dvanáctým narozeninám předurčil životní cestu Karla Koutského. Rodilý Smíchovák se od té doby nepřetržitě věnuje fotografii.
              12:11
              Špinar hraje Hilara
                Za sto let se v divadle nic nezměnilo, říká Daniel Špinar, který se nechal inspirovat knihou Boje proti včerejšku. Ve dvacátých letech minulého století ji napsal režisér a tehdejší umělecký šéf Národního divadla Karel Hugo Hilar. Právě jemu je věnována premiérová inscenace Nové scény nazvaná Za krásu.Národní divadlo: Za krásu
                14:13
                Pražský filharmonický sbor
                  Většinu koncertů uvádí Pražský filharmonický sbor v kostele svatého Šimona a Judy. Vybrali si ho především kvůli akustice. Skladby jsou rozdělené na ženské a mužské části, navíc se ke zpěvákům přidají i muzikanti.Oficiální stránky Pražského filharmonického sboru
                  16:19
                  Můj táta Josef Kafka
                    Dojemnou korespondenci malé Helenky se svým tatínkem, zatčeným gestapem v roce 1940. I to obsahuje knižní novinka Můj táta Josef Kafka od Heleny Mandelové.
                    16:53
                    100 let Bauhausu
                      Před sto lety vznikla jedna z nejvlivnějších institucí, která pomohla určit směřování současného umění a architektury. Německou školu Bauhaus otevřeli v roce 1919. Výstavou fotografií připomíná letošní výročí Galerie Jaroslava Fragnera.ČT24: Téma Bauhaus
                      19:26
                      Kolčavka
                        Také diadémem pražského okolí bývala Kolčavka nazývána. To od časů, kdy se jí ujal irský generál Tomas of Bredy a vytvořil tu jedinečný anglický park s vodním světem.Wikipedie: Kolčavka
                        Přehrát celé video
                        Stopáž26 minut
                        Další díl
                        30. březen 2019

                        Napište nám