Z metropole

13. červen 2015

26 minut

13. červen 2015

Obsah dílu

Loutky v nemocnici — Očkování na Šestce — Segvejisté v ulicích — Autobusy slaví devadesátiny — Nová tramvaj — Bydliště: Karel Poláček — Potrubní pošta v nemocnicích — Podivný případ se psem — Lesní divadla — Pohled do útrob staromětského orloje

Části dílu

00:45
Loutky v nemocnici
    Jednou za měsíc dochází Marka Míková a Dana Hackerová nebo jejich kolegové na dětskou foniatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Žitné ulici. Cíl - rozptýlit tamní pacienty. Jmenují se Loutky v nemocnici a dohromady je těchto muzikantů a herců třináct. Se svým programem jezdí po celé republice. V Praze docházejí do pěti nemocnic. Nejčastěji do Motola.
    04:44
    Očkování na Šestce
      05:26
      Segvejisté v ulicích
        06:51
        Autobusy slaví devadesátiny
          08:55
          Nová tramvaj
            10:41
            Bydliště: Karel Poláček
              14:59
              Potrubní pošta v nemocnicích
                17:00
                Podivný případ se psem
                  18:53
                  Lesní divadla
                    Divadelníci z Horních Počernic pořádají už 45. ročník Divadla v přírodě. Akce se skoro celou dobu koná v malém amfiteátru v zahradě zdejší školy. Díru plnou odpadu hned pod hřištěm začali místní ochotníci kultivovat v roce 1974. Tehdy tam vzniklo první primitivní jeviště. A zatímco toto přírodní divadlo žije, to v Krči má svou slávu dávno za sebou. Z tamního amfiteátru zbyly jen zbytky lavic obřího hlediště a betonová nápovědní budka. Krčské divadlo nechal v lese nad svým sanatoriem postavit doktor Šimsa spolu se statkářem a majitelem krčského zámku Tomášem Welzem. V polovině padesátých let byly zbourány všechny stavby divadla, včetně tří vstupních bran a přes neúspěšný pokus o obnovu scény před sedmnácti lety, kdysi kolosální hlediště pro téměř šest tisíc diváků zarůstá vegetací.
                    25:02
                    Upoutávka na Dvorek Evropská
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      20. červen 2015

                      Napište nám