Z metropole

13. červen 2015

26 minut

13. červen 2015

Obsah dílu

Loutky v nemocnici — Očkování na Šestce — Segvejisté v ulicích — Autobusy slaví devadesátiny — Nová tramvaj — Bydliště: Karel Poláček — Potrubní pošta v nemocnicích — Podivný případ se psem — Lesní divadla — Pohled do útrob staromětského orloje

Části dílu

00:45
Loutky v nemocnici
  Jednou za měsíc dochází Marka Míková a Dana Hackerová nebo jejich kolegové na dětskou foniatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Žitné ulici. Cíl - rozptýlit tamní pacienty. Jmenují se Loutky v nemocnici a dohromady je těchto muzikantů a herců třináct. Se svým programem jezdí po celé republice. V Praze docházejí do pěti nemocnic. Nejčastěji do Motola.
  04:44
  Očkování na Šestce
   05:26
   Segvejisté v ulicích
    06:51
    Autobusy slaví devadesátiny
     08:55
     Nová tramvaj
      10:41
      Bydliště: Karel Poláček
       14:59
       Potrubní pošta v nemocnicích
        17:00
        Podivný případ se psem
         18:53
         Lesní divadla
          Divadelníci z Horních Počernic pořádají už 45. ročník Divadla v přírodě. Akce se skoro celou dobu koná v malém amfiteátru v zahradě zdejší školy. Díru plnou odpadu hned pod hřištěm začali místní ochotníci kultivovat v roce 1974. Tehdy tam vzniklo první primitivní jeviště. A zatímco toto přírodní divadlo žije, to v Krči má svou slávu dávno za sebou. Z tamního amfiteátru zbyly jen zbytky lavic obřího hlediště a betonová nápovědní budka. Krčské divadlo nechal v lese nad svým sanatoriem postavit doktor Šimsa spolu se statkářem a majitelem krčského zámku Tomášem Welzem. V polovině padesátých let byly zbourány všechny stavby divadla, včetně tří vstupních bran a přes neúspěšný pokus o obnovu scény před sedmnácti lety, kdysi kolosální hlediště pro téměř šest tisíc diváků zarůstá vegetací.
          25:02
          Upoutávka na Dvorek Evropská
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           20. červen 2015

           Napište nám