Dnešní témata: Karlovský bastion; Zřícení kamenů v Šárce; Uzavření stanice metra Národní třída; Stánky na Václavském náměstí

Obsah dílu

Přehrát vše

Karlovský bastion

Bastion U Božích muk - 31. z celkového počtu čtyřiceti podobných historického barokního opevnění Prahy. Odtud mířila děla na obléhatele města. Bastion číslo 31 je jedním ze dvou posledních, které v Praze zbyly. Dlouho nepřístupné místo teď Praha 2 revitalizovala. Součástí této proměny je i proražení vedlejších hradeb, které pamatují Karla IV.

videoKarlovský bastion
...
video video

Karlovský bastion


Zřícení kamenů v Šárce

Vydatné deště podemlely v chráněném území Divoká Šárka na začátku července několika metrákové kameny a ty se zřítily na silnici, kudy denně směřují na koupaliště stovky lidí. Policie cestu okamžitě uzavřela a celý skalní masiv obehnala páskami. Zábrany pak ze silnice zmizely před víkendem. Pohyby skalní stěny teď geologové ale budou pro jistotu kontrolovat častěji, dvakrát ročně.


Uzavření stanice metra Národní třída

Na dva roky se v úterý uzavřela stanice metra Národní třída. Tam, kde lidi nastupovali na eskalátory, je teď staveniště nového administrativního centra a opravy čekají i vlastní stanici. 21 000 cestujících musí hledat náhradní řešení.


Stánky na Václavském náměstí

Byznys s prodejem klobás, novin a květin bude na Václavském náměstí od příštího roku ovládat hlavní město. Stánkaři dostali výpověď a všech 22 kiosků musí příští rok pryč. Radní oslovili renomované architekty Ciegler Marani, aby navrhli budoucí podobu prodeje. Zatímco teď prodejci platí nájem za zábor prostranství Praze 1 a TSK, nově bude vlastníkem a pronajimatelem hlavního město.

videoStánky na Václavském náměstí
...
video video

Stánky na Václavském náměstí


Rekonstrukce Grébovky

Rekonstrukce pražského parku Grébovka neboli Havlíčkových sadů jde do finále. Už v květnu příštího roku by mohlo být definitivně hotovo. S opravou začala městská část Praha 2, která park od roku 1998 spravuje, před 11 lety.

videoRekonstrukce Grébovky
...
video video

Rekonstrukce Grébovky


Otevření truhly s ostatky františkánů

Po více než třech stoletích byla tento týden v kostele Panny Marie Sněžné otevřena truhla s ostatky 14 františkánů. Řeholníci byli umučeni při obléhání města pasovskými vojsky v roce 1611. Papež Benedikt XVI. v květnu schválil dekret o jejich blahořečení.

videoOtevření truhly s ostatky františkánů
...
video video

Otevření truhly s ostatky františkánů


Obří květináče v Praze 5

Jedněm překážejí, druzí jich chtějí ještě víc. Stovky obřích betonových květináčů, které smíchovská radnice začala instalovat za peníze Evropské unie na nejfrekventovanější ulice, kde není možné vysadit do země stromy, vyvolávají bouřlivé reakce.

videoObří květináče v Praze 5
...
video video

Obří květináče v Praze 5


Seriál: Kunratický potok

Přírodní památka - Údolí Kunratického potoka - leží v Krčském lese mezi dvěma pražskými sídlišti - Jižním Městem a Lhotkou. Nejcennější a chráněné je údolí potoka a svahy po jeho pravé straně. Chráněným územím bylo vyhlášeno v roce 1988. Oblast je výjimečná hlavně díky svému geologickému složení - horniny pocházejí z období prvohor.

videoSeriál: Kunratický potok
...
video video

Seriál: Kunratický potok


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST