26 minut

21. červenec 2012

Obsah dílu

Test invalidních vozíků — Rudé právo dobouráno — Archeologové bez peněz — Archeologové ve Střešovicích — Parkování na letišti — Vodohospodáři válčí s městem — Oprava Mánesa začala — Klementinum 10 let po povodních — Karlův most pod hladinou — Výstava zvonkoher a flašinetů — Pouliční divadlo na Václavském náměstí — Letní seriál: Krňák

Části dílu

00:35
Test invalidních vozíků
  Čtyři pražští vozíčkáři vyzkoušeli čtyři pomůcky od čtyř výrobců s jasným cílem - poměřit kvalitu a cenu. Test vozíků financovalo Konto bariéry Nadace Charty 77. Provedení se ujali odborníci Státní zkušebny. Nejdůležitějším kritériem bylo ale hodnocení samotných hendikepovaných.
  05:09
  Rudé právo dobouráno
   Přesně před rokem začaly první práce na demolici sídla bývalého Rudého práva v blízkosti Masarykova nádraží. Teď stavbaři odvezli poslední sutiny této monstrózní budovy. Na místě vyroste administrativní komplex nazvaný Florentínum.
   06:44
   Archeologové bez peněz
    Končíme s prací zadarmo, vzkazují archeologové Praze. Vykopávek na stavbě tunelu Blanka se už nedotknou, dokud jim odbor městského investora nezaplatí přes milion korun. Podle odboru městského investora je ale všechno v pořádku. Hlavní město hází vinu na archeology – výzkum se prý nekontrolovaně rozbujel a ve fakturování jsou chyby.
    08:15
    Archeologové ve Střešovicích
     Ve Střešovicích objevili archeologové rozsáhlé pohřebiště z desátého století. Některé nálezy jsou i mnohem starší, a to až šest tisíc let. Na pozemku, který vědci zkoumali, se bude stavět několik bytových domů.
     09:42
     Parkování na letišti
      Letiště Praha zvyšuje počet bezplatných vjezdů na krátkodobé parkoviště. U odletů a příletů mohli lidé zastavit na čtvrt hodiny zdarma jen dvakrát za den. Nově můžou bez placení parkovat 15 minut každou hodinu. Lidi teď parkují kde se dá, třeba u nedaleké čerpací stanice nebo podél dvouproudé silnice na zákazu zastavení.
      11:33
      Vodohospodáři válčí s městem
       V polovině července měli vodohospodáři podle plánu opravovat potrubí nejméně v sedmi ulicích metropole, a zatím stamilionové zakázky stojí. Předseda představenstva vodohospodářské společnosti odmítá podepsat smlouvy na opravy, protože jsou údajně předražené.
       13:02
       Oprava Mánesa začala
        Pražská galerie Mánes ukazuje svou unikátní - momentálně obnaženou konstrukci. Má za sebou první část rozsáhlé rekonstrukce celkem za 120 milionů.
        14:45
        Klementinum 10 let po povodních
         10 let od ničivých povodní, které tehdy pětisetletou vodou zasáhly i hlavní město, připomíná výstava v Klementinu Národní knihovny. V srpnu roku 2002 vystoupala hladina Vltavy o sedm metrů nad svoji úroveň a poničila mimo jiné i značnou část knihovních fondů, včetně Klementina.
         16:32
         Karlův most pod hladinou
          Jedinečný pohled pod hladinu Vltavy nabízí výstava Staletí pod vodou - Juditin a Karlův most. Kromě fotografií a plánů přibližuje nově otevřená expozice Muzea hlavního města Prahy taky potápěčské průzkumy řeky.
          17:57
          Vor proplul Prahou
           18:22
           Převaláci frčí do Mongolska
            18:40
            Výstava zvonkoher a flašinetů
             Více než stovka zvonkoher, flašinetů nebo orchestrionů zní teď v Českém muzeu hudby - výstava je první z rozsáhlého cyklu nazvaného Monarchie. Předchůdce gramofonů mohou návštěvníci sami rozehrát, a to až do konce ledna.
             20:19
             Pouliční divadlo na Václavském náměstí
              V jedno velké jeviště se změnilo Václavské náměstí. Ovládly ho festivaly pouličního a pohybového divadla Nultý bod a Za dveřmi. Do Prahy přitáhly špičkové mimy, tanečníky i akrobaty.
              21:32
              Letní seriál: Krňák
               Zvláště chráněné území - přírodní památka Krňák - jedna z nejzajímavějších v Praze. A taky těch s nejobtížnější přístupností. Krňák leží na Zbraslavi, v oblasti slepého ramene Berounky.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               28. červenec 2012

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Z metropole Speciál

               6. 7. 2023 na ČT24
               Stopáž26 minut

               Z metropole Speciál

               Z drsných putyk

               31. 12. 2022 na ČT24
               Stopáž26 minut

               Z metropole Speciál

               Železář od Týna. Jeden z mála soukromníků, který se svým obchůdkem přežil celý socialismus

               25. 12. 2022 na ČT24
               Stopáž26 minut

               28. prosinec 2019

               Magistrála — Pražské olympijské ambice — Lapidárium na Výstavišti — Rozšíření a rekonstrukce Hlavního nádraží — Rekonstrukce Průmyslového paláce — Herny a casina — Squat Milada — Tunel Blanka — Denní centrum U Bulhara — Národní technická knihovna — Budova Elektrických podniků — Revitalizace Mariánského náměstí

               28. 12. 2019 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Z metropole Speciál

               Nový Svět

               1. 5. 2023 na ČT24
               Stopáž26 minut

               21. prosinec 2019

               Betlémy, co jich po Praze je — Metrojámy — Záchranáři na elektrokolech — Opera na nádraží — Kobylisy — Havlovy hry na Vinohradech — Havlova cedulka na nábřeží — Kresby Václava Hollara — Kniha Davida Černého — Osudy osudí

               21. 12. 2019 na ČT1
               Stopáž26 minut

               14. prosinec 2019

               Klánovický les — Pomník Vlasovcům — Tramvaj Václava Havla — Ženy na poště — Muzeum hudby oceněno — Lesopark Cibulka

               14. 12. 2019 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. prosinec 2019

               Letenský papoušek — Nocleženky a zavěšený oběd — Průmyslový palác — Hvězdárna ČVUT — O Žižkovu — Výročí úmrtí Jiřího Šlitra — Suchý vzpomíná na Šlitra — Chamtivost — Hřbitov Ďáblice — Dvorek Mikulandská

               7. 12. 2019 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. listopad 2019

               100 let Vodohospodářského ústavu — Zápach z výroby granulí — Praha a vzduch — Rekonstrukce schodiště — Město bez heren — Prague Playoffs — Rozšíření letiště — Rozpoznávání obličejů — Tunel mezi muzei — Kniha Letná — Vánoční strom v Praze — Prohlídka Vodohospodářského ústavu

               30. 11. 2019 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. listopad 2019

               50 let botanické zahrady — Smíchovský terminál — Nádraží Bubeneč — Klášter svatého Gabriela — Trojská lávka — Jovan Dezort — Pavilon goril — Schwarzenberský palác — 130 let amatérské fotografie — Žižkov

               23. 11. 2019 na ČT1

               Napište nám