Dům Šance zakotvil; Nechceme kamery, ale strážníky; Proražený tunel metra; Letišti je 75 let; Pomoc lidem se závislostmi; Dutiny Karlova mostu; Zvony do katedrály; Nové logo ZOO Praha; Proměny Smíchova

Obsah dílu

Přehrát vše

Dům Šance zakotvil

České „děti ulice“ mají svůj Dům Šance na nové adrese. Od 22. března oficiálně zahájil provoz v Moskevské ulici v Praze 10. Je hlavní aktivitou občanského sdružení Projekt Šance. Od roku 2002 pomáhá mladým lidem bez domova, kteří propadli alkoholu či drogám a svou finanční situaci často řeší prostitucí.


Nechceme kamery, ale strážníky

Praha 13 se po vzoru centra města rozhodla předejít vloupáním do aut, vandalství a krádežím plošným monitorováním ulic a parků. Bezpečnost má hlídat 155 kamer, které budou městskou část stát 100 milionů. Opoziční zastupitelé nesouhlasí, kamery podle nich nemůžou nahradit strážníky.


Proražený tunel metra

Ražba prodloužené trasy A pražského metra je téměř u konce. Stavbaři prorazili tunel mezi Vypichem a budoucí konečnou stanicí Motol. První vlak s cestujícími by měl na novém úseku vyjet za dva roky.


Letišti je 75 let

Letiště Praha – nově pojmenované po Václavu Havlovi – slaví 75 let. Za tu dobu se provoz zvýšil skoro stonásobně. První rok provozu tu během jednoho dne odstartovalo sedm letadel – teď je to ve špičce přes 600.


Pomoc lidem se závislostmi

Narkomanům a jiným závislým pomáhají v Praze desítky organizací. Reportáž Petra Sojky představuje činnost občanského sdružení Anima z Apolinářské ulice v Praze 2 a psychoterapeutickou a psychosomatickou kliniku Eset.


Dutiny Karlova mostu

Reportáž Ivana Lukáše nabízí pohled do tajných dutin v útrobách Karlova mostu. Jen dvakrát do roka se pod jeho povrch spouštějí údržbáři.


Zvony do katedrály

Do katedrály svatého Víta přibyly tři nové zvony. A do konce dubna budou dobře vidět – prozatím totiž stojí na zemi uvnitř chrámu. Ve věži chybí od první světové války, kdy byly ty původní roztaveny.


Nové logo Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada zahájila 81. sezonu. Pro návštěvníky připravila bohatý program, kde je seznámila s letošními novinkami. A představila taky nové logo z dílny newyorských výtvarníků. Požehnal mu kardinál Dominik Duka.


Proměny Smíchova

Smíchovská radnice má velké rozvojové plány, a navíc slibuje podporu i soukromým projektům, ze kterých se můžou těšit nejen obyvatelé Prahy 5. Seznámit se s nimi můžete ve výstavní síně radnice. Nové využití získá ještě letos letohrádek Portheimka, který čeká rekonstrukce. Druhý projekt určitě udělá radost návštěvníkům divadla. Po vzoru prázdninového hraní na Pražském hradě se i Švandovo divadlo rozhodlo pro otevření scény pod širým nebem, a to téměř na dosah od své stagiony, v Kinského zahradě.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST