Lidstvo stále přesně neví, kolik žije na Zemi rostlinných a živočišných druhů. Zatím byly popsány více jak dva miliony. Do jak širokého spektra druhů se příroda během věků rozrůznila, ale vědci jenom odhadují. Jejich počítání je těžší než přečíst celý genetický kód člověka. Dosavadní představy o druhové pestrosti přírody bourají i čeští vědci. Asi nejsnazší práci mají v tomto ohledu odborníci na hmyz – mezi nimi i entomolog a ekolog Vojtěch Novotný, který se svým týmem pracoval na tropické základně na Papui – Nové Guineji a tuto neděli bude průvodcem magazínu Planeta Věda.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3