Vesmír kolem nás je plný objektů, které se naprosto vymykají běžnému chápání. Patří mezi ně také černé díry – místa, kde gravitace zvítězila nad hmotou a prostorem. Místa extrémní přitažlivosti, která miliony obrovitých hvězd schovají do nicoty a přesto nemají žádný povrch. Astronomové a fyzikové spekulovali o existenci neviditelných objektů s obrovskou hmotností a gravitační silou ještě před tím, než svou teorii o černých dírách zformuloval Albert Einstein. Divákům Planety Věda je v neděli představí Michal Dovčiak z Astronomického ústavu AV ČR.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3