Planeta Věda, pořad, který odkrývá tajemství vědy a přírody, se v neděli 3. prosince zaměří na úhoře. Ota Pavel o úhořích psal jako rybě, která je tulákem řek. Je to pravda, v českých řekách neexistuje jiný rybí druh, který by během svého života procestoval takovou dálku jako úhoři. Vyjma tahů při hledání potravy totiž úhoři uplavou minimálně 6 a maximálně 12 tisíc kilometrů. Nechávají se ohřívat a unášet Golfským proudem, okusí chuť sladkých řek a poté se nenápadně při dně moří, v obrovských hloubkách a tmě, vracejí do místa, kde se narodili. Průvodcem pořadu bude tentokrát přírodovědec Martin Dušek.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3