Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • MUDr A.Janák 20. 8. 2021 21:35 Reagovat 1 0

  Jistý"Imrich"se domnívá, že"trochu moc si idealizujeme emigranty"Co ale měli tito v letech 1948-89

  dělat, když byli prohlášeni za "třídní nepřítele " - ostatně, v letech 1948 - 89 bylo -205.486 lidí odsouzeno z politických důvodů ......................................................... - 248 lidí ze stejných důvodů popraveno ....................................................................... - 4.500 těchto lidí zemřelo ve věznicích, - 327 těchto lidí bylo zabito při pokusu o útěk na hranicích .......................................... - 170.938 lidí emigrovalo nebo bylo dokonce k emigraci z pokynu KSČ donuceno. Emigrant byl podle tehdejší "věrchušky" vyvrhel - komunisté okamžitě a svévolně zabavili jeho majetek. Příbuzní emigrantů, co zůstali doma museli počítat s tím, že si na nich komunisté "zchladí žáhu", což se také dělo...

 • asd 7. 6. 2019 01:18 Reagovat 0 3

  Takže ušiel lebo bol 7. v poradovníku na byt? Dnes máme tú "slobodu" u nás a poradovníky žiadne :) Propaganda ...

 • Urs B. 24. 1. 2019 11:24 Reagovat 10 0

  Poučné..., škoda, že průvodní slovo svěřili Hutkovi...

  Prvotní nápad bezesporu dobrý, tragické příběhy řady lidí si zasluhovaly zveřejnit, zvláště když režim řadu sporných zásahů Pohraniční Stráže ututlal a viníky nepotrestal. Angažování Jaroslava Hutky coby moderátora pořadu je pro pořad tragické. Už jeho titulní "protestsong" je adept na Grammy, a on jen znovu dokázal, že je hudebně naprosto neschopný a múzami nepolíbený, hudebně postradatelný člověk. Příběhy mně přitom velmi zajímaly, v době 80. let, kdy člověk vynakládal značné úsilí hledáním nerušených frekvencí Svobodné Evropy mně železná opona a nepřístupné zóny např. na Šumavě neskutečně štvaly. Hutkova přítomnost v pořadu vytváří bohužel úplně jiný dojem, v souladu s jeho podivně zkreslenými názory. Z pořadu totiž místo dokumentačního úsilí spíše vyznívá Hutkův názor, že kdo neutekl, nebyl hrdina. Pořadem, který je spíše soukromou Hutkovou pomstou, se tak line zejména Hutkova osobní averze a nenávist. Zbytečně, příběhy jsou silné dostatečně a hnou žlučí snad každému.

  • vít 30. 5. 2019 06:18 Reagovat 0 1

   V tom příběhu mi vadilo jediné.

   Ono směšné tvrzení, že komunisté chtěli zabránit, aby lidé viděli jak se žije na západě. Co by asi v tom roce 1951 v Německu viděli? Jen bídu, větší než u nás. Přítelkyni rodičů, Němku co se u nás vdala a neodsunuli ji, navštívili v roce 56 její rodiče z Německa. Odjeli hned druhý den, znechuceni tím, že si žije lépe než oni, píše jim o podporu a stále si stěžuje na bídu v Československu.

 • Urs B. 24. 1. 2019 11:14 Reagovat 3 0

  Poučné..., škoda, že průvodní slovo svěřili Hutkovi...

  Prvotní nápad bezesporu dobrý, tragické příběhy řady lidí si zasluhovaly zveřejnit, zvláště když režim řadu sporných zásahů Pohraniční Stráže ututlal a viníky nepotrestal. Angažování Jaroslava Hutky coby moderátora pořadu je však pro pořad tragické. Už jeho titulní "protestsong" je adept na Grammy

 • Hanýsek 25. 4. 2018 21:04 Reagovat 14 3

  Děti a vnuci komunistů a estébáků to mají dnes pevně v rukách.

  • František Šipr  •  24. 5. 2018 17:58 Reagovat 2 6

   re Hanýsek

   Vážený Hanýsku, jsou to již jen červené klony. Nemají ÚV, a odvolávky na "vědecký světový názor" vyvolají jen smích. Evoluce je bude postupně minoritovat.

 • MUDr. Antonín Janák 26. 8. 2016 10:12 Reagovat 14 21

  Ten anonym J.S, - to je ale hlava! A bezostyšně tu šíří lži z 50. let, lži, které vypadají pravdivě!

  Kdo v té době žil, ví své! Včetně o "únosu" vlaku, který nebyl jediný - vrátil se s lokomotivou jen jeden člověk, který se obával perzekucí své rodiny (kterým se stejně nevyhnul). Ne nadarmo ho lidé, kteří ve vlaku byli a v BRD zůstali, říkali VLAK SVOBODY 11. 9. 1951, kdy strojvedoucí Konvalina a topič Kalabza, domluvení s dalšími pomocníky, projeli v zásadě bez problémů s osobním vlakem 3717 z Aše do bavorského Selbu. Obdobný přechod PŘES HRANIČNÍ PŘECHOD proběhl 5. prosince 1961 u Oranienburgu, kdy se německý strojvedoucí s celou rodinou rozhodl emigrovat - což se mu podařilo. LIDÉ TOUŽILI PO SVOBODNÉM ŽIVOTĚ, lháři J.S. - a někteří měli tolik odvahy, že svou touhu realisovali!

 • Dana Václavková 1. 10. 2015 17:59 Reagovat 15 29

  Zasloužil by si být hrdinou, ale zemřel v uranových dolech

  Letec-hrdina Josef Bryks,namísto,aby byl opěvován,tak má ještě tzv.zbytkový trest!Aby vlastní národ,zavíral po vyhrané válce s fašismem,své nejlepší z nejlepších,to se jen tak nevidí...stačí se podívat do Belgie,Francie,Anglie,jak Ti si váží osvoboditelů své vlasti...!!!Čest jeho pamáce!!!

 • Ged 22. 7. 2013 00:39 Reagovat 0 0

  Kde je intro/debriefing Hutky?

  Pravdepodobne to bude souviset s jeho umistenim v seznamech... Same otazky...

 • rasto 24. 2. 2013 23:06 Reagovat 2 22

  Ptačí muž

  na toto si pamaetam, bolo z toho poriadne pozdvizeni ked im uletel :-) mala pripomienka, v cestine nehovorite v/z/do Rozmberoku ale Rozmberku a aj v slovencine plati to iste v/z/do Kezmarku a nie Kezmaroku :-D

 • Milan R 18. 1. 2013 15:50 Reagovat 9 25

  Utek na svobodu v september 1968

  byl pro mne mnohem mene nebezpecny,nechtel jsem riskovat prechod cesko-rakouske hranice,takze jsem vyjel na vyjezdni dolozku do socialistickych statu na tydeni soukromnou dovolenku do Madarska Proslychalo se totiz,ze na Jugoslavskych prechodech davaji Cechum volne prechazet do Rakouska Start: Breclav o pulnocido Bratislavy, z Bratislavy rano odjezd do Budapest odpoledne odjezd do NOVY SAD-prijezd vecer dale straveny v restauraci na rybarskych ostrovech a noclech v pokojiku jednoho cisnika z restaurace pokracovani rano s autostopem do Zahrebu prijezd pred pulnoci. Z Zahrebu rano vlakemdo jednoho mestecka blizko rakouske hranice idtud pesky asi 15 km smer hranice , ovsem co chtel cert, tu dobu uz bez pasportu nepousteli, ale k memu stesti v prilehle restauraci me poradil nejaky dedousek,ktery tam uklizel a vsiml si,ze hledam neco v mape povidal prejdi solnici,preskoc prikop a budws v Rakousku, to bylo v zkratce a bez rizika.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi