První setkání dvojčat v Poště pro tebe

Paní Jana se narodila jako dvojče. Přesto ona i její sestra Soňa vyrůstaly od svého jednoho roku v adoptivních rodinách. O tom, že mají sestru, se obě dozvěděly teprve v dospělosti. Jana a Soňa byla vůbec první dvojčata, která se v Poště pro tebe setkala. Stalo se tak v roce 2010, více než půl století od narození.

Jana prožila dobrý život, ale nikdy neměla sourozence. Od 17 let věděla o svém dvojčeti a od té doby ho hledala. Celých 33 let. Nechtěla se vzdát, dokud sestru nenajde! Byla připravena sestru obejmout a nabídnout jakoukoli pomoc, bude-li jí třeba, a pevně věřila, ji jednou najde.

Návraty: První setkání dvojčat v Poště pro tebe

Návraty: První setkání dvojčat v Poště pro tebe

Ukázka ze studia

Návrat k příběhu

„Ze začátku, když jsem hledala sestru, zvažovala jsem, jaká bude, a pak jsem ani nebyla překvapená, že je povahově stejná a příjemná,“ říká s odstupem Jana. „Je pravda, že jsme spolu nebyly v dětství, že jsme si spolu nemohly hrát, nemohly jsme společně vyrůstat. Ale v dospělosti si pomáháme, voláme si, navštěvujeme se, je to takový hezký vztah.“

Návraty: Jana a Soňa o setkání ve studiu

Návraty: Jana a Soňa o setkání ve studiu

Soňa, která si už jako malá hrozně přála sourozence, přitakává: „Kamarádky měly sourozence, a já jsem byla smutná, že nemám.“ Setkání v Poště pro tebe jí tak splnilo dávný sen a ve své sestře našla oporu.