Minianketa na závěr

Uvažovali jste někdy o tom, že byste stejně jako Kudrnovi v seriálu opustili město a šli na venkov?

Autor Ivo Pelant:

Právě proto, že jsme tak učinili, vznikl Ranč, nejen fiktivní ale i skutečný. Plánováno to ovšem nebylo – hlavním motivem autora bylo, vedle přání rodiny – samozřejmě, postavit v truhlářské dílně námořní loď - z tohoto snu zbyly ovšem jen nadměrná vrata do dílny – to aby ta loď jednou měla kudy ven. Místo toho na poli za domem běhají kozy, ovce, slepice a kachny a dokonce nás od chvíle,co jsme si pořídili krásného psa hovawarta, přestala navštěvovat i liška. Vrcholem naší mechanizace je malotraktor, původem z konce šedesátých let. Pokud započtu jeho cenu a provoz do nákladů rodinné rostlinné výroby, stojí nás jedna brambora cca 150,- Kč. Naším snem je po vzoru Kudrnových vybudovat také pec a jsme velmi zvědavi, zda nám rovněž spadne. Když si to tak uvědomím, tak jsem celý život vlastně psal o něčem, co jsem neznal. Na mou obranu dlužno říct, že jsem se aspoň zeptal. A tak Ranč U Zelené sedmy (vyjma Muže přes palubu, vzpomínky na jachtařskou etapu autorova života) je první výjimkou, neboť k němu mi pořídila má drahá žena skutečné děti, kozy, králíky a slepice. A tak vrcholem mé životní kariéry je skutečnost, že opatřil jsem si výuční truhlářský list a umím podojit kozu.

Režisér Miroslav Balajka:

Právě proto, že jsem tak neučinil, plnil jsem si tak svůj dávný sen, byť jeho plnění bylo jen virtuální. A musím konstatovat, že během natáčení se velice brzo všichni – herci i štáb – v rodině Kudrnových velice rychle a rádi zabydleli a připadali si jako doma. Chvílemi se měli rádi, chvílemi se nesnášeli, chvílemi si ze sebe dělali blázny – ale jako v každé rodině, která drží dohromady, se cítili bezpečně a výsledným pocitem byla radost. A my všichni, co jsme se na natáčení podíleli, doufáme, že se ta radost přenese i na diváky u televizních obrazovek.

Herečka Milena Steinmasslová:

My už na venkově jsme.

Herec Miro Noga:

Lákalo mě to, ale nakonec jsem se rozhodl postavit domek v klidné vilové čtvrti v Bratislavě, kde je blízko do centra i do přírody.

A co vy?
Uvažovali jste někdy o tom, že byste opustili město a šli na venkov?
40 % 301 hl. Ano a už jsem na venkově 44 % 329 hl. Uvažuji o tom, ale zatím jsem ve městě 10 % 72 hl. Ani nápad, na venkov nechci 6 % 48 hl. Nikdy mě taková otázka nenapadla Celkem 750 hlasů