Mezi námi zvířaty

Pes Dáreček prochází seriálem a pochází ze stáje zvířecích filmových a televizních hvězd dvojice V. Čahoj – V. Tomšovský. V seriálu jej v první řadě dostane k Vánocům Štěpán od babičky. Štěpán si totiž moc přál psa. Místo toho našel pod stromečkem jen atlas psích plemen a byl moc nešťastný. O to větší byla jeho radost a překvapení, když za dveřmi stál najednou živý „Dáreček“, ke kterému se darující – babička, zprvu nechtěla ani znát. Tvrdila, že jej našla na smetišti, v sudu od jaru.

Dalšími hrdinkami, procházejícími seriálem jsou slepice. Jednoho dne však přibude oblíbená slepice Josefína, zachráněná ze slepičího koncentráku. V třetí řadě seriálu právě slepicím věnuje velkou pozornost maminka Kudrnová.

Nejmilovanějším zvířaty, rovněž celoseriálovými hrdinkami, jsou kozy. V seriálu autoři tvrdí, že kozy „vymyslela“ a na ranč přivedla maminka Kudrnová. Porozhlédnete-li se tvorbou Evy a Iva Pelantových, zjistíte, kdo je ve skutečnosti za seriálové kozy zodpovědný. Vnímaví diváci dramatické tvorby České televize vědí, že i dokonce v nedávno vysílaném seriálu Místo nahoře, jehož dramaturgem byl Ivo Pelant, se v reklamní kanceláři navrhoval potisk na kozí sýry.

Kočka Placka – přibude do rodiny ve druhé řadě, kdy ji tatínek málem přejede, takže se zdá, že je „na placku“, ale kočka se otřepe a stane se inventářem Ranče II.

Kůň Hubert – přichází s Kudrnovými na nový ranč již z ranče původního, kde jej tatínek dostane k narozeninám a na něhož se složí celá rodina. Traduje se, že původně je to kůň cirkusový.

Kobylka Petunie – v seriálu ve druhé řadě ji Kudrnovi koupí v „balíčku“ i s novým rančem od původního majitele, který se musí odstěhovat do města, protože jeho paní se zde bojí. Kobylka Petunie se v třetí řadě zúčastní neobvyklého závodu a na její výkon jsou uzavírány sázky.

Pašík Vojta – nový hrdina se objeví až ve třetí řadě, původně přinesený veterinářem Hrochem na opékání, nicméně maminkou okamžitě zachráněný a darovaný babičce k výročí sňatku. Pašík má poměrně barvitý osud, jak se ostatně diváci dozvědí.

Blechy se objeví až ve finále třetí řady Ranče a jako jediný živočišný druh jsou rodinou nemilosrdně hubeny.