Kde se točilo

Pupkem celého seriálu je samozřejmě „ranč“ rodiny Kudrnovy, který však je ve skutečnosti hájovnou v Ostrovci, v polesí rodiny Coloredo-Mansfeldů uprostřed nádherné krajiny křivoklátských lesů. Všechno důležité se odehrává převážně tam a v bezprostředním okolí. Například škola, taneční sál i „slum“, kde bydlí rodina Eliášova, se našly v Hořovicích. V nedalekém Zbirohu pak masna, veterinární ordinace a policejní vyšetřovna. Jen dramatický terénní závod mezi koněm a motorkou – který byl odstartován jako důsledek furiantství mladších členů rodiny Kudrnových – se z velké části musel natáčet v okolí Řevnic, neboť křivoklátské lesy jsou chráněným územím.

Výjezd rodiny Kudrnových do lyžařského střediska – „musíme mamince splnit její sen!“ – se natáčel v lyžařském areálu Zadov na Šumavě. Miroslav Noga (Kudrna) tam při natáčení jedné komické scény na sjezdovce vyřadil na několik hodin z provozu vlek, takže celému štábu hrozilo veřejné lynčování rozzuřenými milovníky sjezdového lyžování, kteří museli jak za časů Hanče a Vrbaty vyšlapat kopec s lyžemi na zádech, aby se mohli svézt.

Během zimního natáčení zažila jeden debut i jinak velmi zkušená vedoucí produkce Ivana Jaroschy – poprvé v životě produkovala na lyžích: bylo to rychlejší a operativnější, než volat sněžný skútr. A jinak než na lyžích nebo na skútru to nešlo, neboť ačkoliv obvykle v tuto dobu na Šumavě sněhu příliš nebývá, nedlouho před natáčením Ranče se spustila na Zadově téměř sněhová kalamita. Týden po tom, co štáb odjel, zmizel i sníh. Celý štáb proto podezíral Ivanu Jaroschy, že nějakým způsobem uplatila i sv. Petra.

Přestavitel Matěje – Pavel Zedníček – stál při natáčení poprvé na lyžích, všichni z toho měli obavy. Ovšem on přišel, zapnul si lyže a jezdil jako zkušený borec – někdo má prostě shůry dáno…

Jinak musíme konstatovat, že celé natáčení Ranče probíhalo klidně, v pohodě, bez vzrušujících událostí, o kterých se sice posléze hezky vypráví, ale které práci komplikují a zdržují – a to navzdory tomu, že se točilo se spoustou zvířat a dětí. Velkou zásluhu má na tom právě produkční složka štábu, které patří veliký dík.

Kdy se točilo

Třetí řada seriálu Ranč U Zelené sedmy se natáčela z velké části během léta 2003, od 7. 7. 2003 do 15. 8. 2003., zimní pasáže mezi 18. 1. až 29. 1. 2004, jarní scény pak 25. 3. až 18. 4. 2004.

Seriál versus počasí

Počasí natáčení přálo – v létě bylo vedro (až moc, štáb i herce potrápily teploty kolem plus 37 stupňů) – v zimě zima (až moc, při natáčení klesala teplota běžně na minus 20 stupňů a párkrát dokonce i na minus 28 stupňů). Herci i štáb vydrželi, jenom kameře se to příliš nelíbilo a začala zlobit.