Jak se pokračovalo

Komediální rodinný seriál Ranč U Zelené sedmy zaznamenal při své premiéře na podzim roku 1998 velký divácký úspěch a také jej koupila řada zahraničních televizí. Jeho tvůrci dokázali, že za dobrodružstvím není třeba odjíždět do amazonských pralesů. Stačí se přestěhovat z bezpečí paneláku na venkovský statek, mít babičku, tři děti, kozu, koně, psa, králíky, slepice a souseda Jeřábka, a život rodiny Kudrnovy je rázem jako barevný kolotoč. Po úspěchu první řady seriálu, který vyrobila Česká televize v koprodukci s Ateliéry Zlín a.s., přišla na svět v roce 2000 řada druhá, tentokrát již zcela v produkci České televize.

Druhá řada seriálu (8.–14. díl) měla premiéru 17. 11. 2000 a na obrazovky se vrátila ještě v únoru a březnu 2003.

A protože se rozhodlo, že se bude natáčet blíže ku Praze, co zbývalo scénáristům, než vymyslet, a štábu než natočit, jak se Kudrnovi, coby novodobá suchozemská archa Noemova, stěhují do nového domova. Při rozhodování o koupi pak mamince neradí stav rodinných financí, ale srdce, a tak rodina zakotví na krásné hájence plné zvířat, leč zcela bez peněz. Rodina se proto rozhodne podnikat v ekoturistice, a tak dát možnost zahraniční klientele, ať si za devizy srazí hlavu na koni, či se přejí domácích vajec.

Ekoturistické podnikání vzkvétá, cizozemští návštěvníci jsou nadšeni, jenom maminka už nemá vůbec na nic čas. A to už se ocitáme na začátku nové, třetí řady seriálu.