Jitka Molavcová

zpěvačka, herečka

narozena 17. března 1950

Česká zpěvačka, spisovatelka, muzikantka, moderátorka a herečka, hrající od roku 1970 v divadle Semafor, kde je hlavní partnerkou Jiřímu Suchému.

Její profesionální život se změnil po celostátní pěvecké soutěži Talent v roce 1970, kterou vyhrála s písní Hany Hegerové Lásko má. V témže roce se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor. Stala se jednou ze semaforských „girls“, kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Její výrazný talent se projevoval čím dál tím více a po účinkování v několika semaforských hrách (Kytice, Elektrická puma, Smutek bláznivých panen) se postupně stala hlavní ženskou osobností tohoto divadla.

80. léta byla pro Jitku Molavcovou začátkem její dlouholeté a velice úspěšné práce pro děti (pořady Malý televizní kabaret, Studio Kamarád, Kosmická čarodějnice), objevila se v řadě televizních pohádek jako Taneček přes dvě pekla, Královna koloběžka, Doktorská pohádka, O chytrém Honzovi a dalších.

Dětské pořady se jí staly osudem, stejně jako divadlo Semafor. Když se v roce 1985 zrodila postava slečny Žofie Melicharové, věrné a zamilované hospodyně stárnoucího kabaretiéra, nepříliš vzdělaná, ale s velkým srdcem, získala svoji životní roli a velkou popularitu.

Odkazy

Fotografie