Plaváček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Hudební pohádka na motivy klasické pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda českého spisovatele K. J. Erbena, jehož 210. výročí narození si zítra připomínáme (1986). Hrají a zpívají: S. Hložek, I. Bartošová, P. Bobek, M. Rottrová, L. Kozderková, K. Černoch, J. Helekal, J. Zíma a další. Hudba P. Skalický. Scénář M. Procházka. Kamera F. Němec. Režie J. Pokorná-Makoszová

Postavy pohádky „Tři zlaté vlasy děda Vševěda“ ožijí v televizním muzikálu, v němž se nemluví, ale jen a jen zpívá. Vděčné téma o Plaváčkovi, jemuž u kolébky věští sudičky za manželku princeznu, královu dceru, se v roce 1986 dočkalo zpracování s představiteli české populární hudby. Zpěvák Stanislav Hložek, populární hvězda tehdejší generace teenagerů, se zhostil role Plaváčka, v níž se uchází o ruku krásné princezny v podání Ivety Bartošové. Aby se však se svou milovanou mohl oženit, musí navštívit děda Vševěda a princeznině otci od něho donést tři zlaté vlasy… I další role si zahrály a zazpívaly mnohé známé tváře populární hudby jako např. M. Rottrová, P. Bobek, L. Kozderková, M. Drobný, K. Černoch, V. Neckář a další.

Televizní pohádka vznikla podle předlohy českého klasika, spisovatele a sběratele lidových písní a pohádek Karla Jaromíra Erbena, od jehož narození zítra uplyne 210 let.

Napište nám