iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2000
11:35 na ČT2

1 2 3 4 5

41 hlasů
56503
zhlédnutí

Případ Dr. Horáková

Připomeňme si 70. výročí smrti Milady Horákové celovečerním dokumentem, který poprvé na obrazovkách objektivně posoudil život a poslední měsíce ženy odcházející s vědomím neprohraného boje.

80 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Marta Divišová 27.6.2021 16:59 (!) reagovat 0 + - 0

Marta Divišová

Pouštět se u tohoto dokumentu do komentářů je předem vázáno stanovenými úzkými mantinely na tenkém ledě: nejde o to, zda s procesem ostře kontrastujeme, nebo snad zastáváme jinak formulovaný názor na věc. Politické pozadí je těžko komentovatelné. O hladání českých světců tu také nejde. Předává-li takto zpracovaný dokument (nikoli proces samotný) nějaké poselství? Těžko v politické rovině, pokud nemá sloužit coby jakési "Malleus maleficarum" na nějaký současný politický směr. A Dvořákova Stabat Mater v podkresu drží diváka v předem kalkulované hrsti, chtě nechtě. Zůstává - jak zde někdo bohužel s nepochopením uvedl - tragický příběh, o lásce k zemi, k pravdě, o statečnosti, o víře. Jen s tím rozdílem, že nejde o románový přepis z fantazie autora, ale o skutečnou událost se skotečnými protagonisty. Tento dokument bude za krátko historickým filmem, už teď je to 3O let od vzniku a to z dob obrovských změn, kdy bylo pochopitelným trendem lovení nevypořádaných národních škraloupů z čistého mléka Československa. S veškerou úctou k památce i k životu statečné Milady Horákové.

kula 27.6.2021 14:03 (!) reagovat 0 + - 0

čeští ateističtí svatí.....

1/fučík-ikona sociál korporativismu veselá kopa,dobrodruh a přitom o komunista -moda před válkou 2/horáková-ikona sociál liberalismu drsná politička bojující o moc a ministerské křeslo jdoucí až do konce a zrazená 3/dubček-ikona jara renesance svobody záhadně zemřelý ve škarpě u dálnice

Luba 26.6.2020 8:25 (!) reagovat 11 + - 23

Komunismus jako nacismus a fašismus ...

... jiné ideologie, stejné prostředky a morálka.
Petr Placák vydal před časem historickou esej "Gottwaldovo Československo jako fašistický stát". Má plnou pravdu. Dokument o dr. Horákové vznikl v roce 1990. Kdo by řekl, že i po takovém čase se tu budou komunisté drze roztahovat, drze lhát a čile kolaborovat s Putinovým fašistickým Ruskem.

Max 26.6.2020 0:18 (!) reagovat 8 + - 23

Tragický příběh Horákové kavárna bezostyšně

využívá pro své současné politické, protinárodní a protistátní cíle. Přitom je jim úplně u sardele, jako ostatně všichni a všechno. Teď se neomarxistickým smažkám v oblecích báječně hodí na pateticky přepjatá gesta (viz. ujetá Hřibova tlampačová estráda) a až bude tato nebožačka vytěžena, bude také odhozena.

Luba 26.6.2020 8:17 (!) reagovat 8 + - 20

Styďte se, člověče!

Váš hloupý příspěvek napovídá, že jste patrně vznikl konjunkcí lidového milicionáře s domovní důvěrnicí, Vy ostudo.

Jirka z Mělníka 26.6.2020 16:54 (!) reagovat 5 + - 18

Tragický příběh?

To nebyl tragický příběh, vy "kavárno". Byla to justiční vražda toho nejhrubšího kalibru, která měla zastrašit všechny, kdo se pokoušel jít proti režimu, podpořená samolibostí komunistického prezidenta "všehomíra", který ignoroval veškeré žádosti uznávaných osobností tehdejší doby o milost. Když už měli potřebu někoho očernit, tak to měli zároveň využít k blahosklonnému propuštění a vytěžili by z toho ze své zvrácenosti víc, než když ji mučivě popravili. Konfrontace paní Brožové - Polednové, nebo pana Urválka jen ukázala, jak nejsou někteří lidé schopni ani následné sebereflexe.
Tak to aspoň nezlehčujte termínem "tragický příběh", za chvíli byste mohl použít třeba "nehoda", nebo "justiční omyl".

Související