iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 4. 2012
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1047
zhlédnutí

Kultura.cz

Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové — Varhaník Tomáš Jeřábek — Pták Ohnivák v ND Brno — Brněnský lunapark

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít: Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové

  0:28 do playlistu

  Nenechte si ujít: Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové
  Spisovatelka Kateřina Tučková zaznamenala svůj první úspěch po napsání románu Vyhnání Gerty Schnirch, který jí vynesl cenu Magnesia Litera 2010. Po této prvotině přichází na knižní pulty nový román s názvem Žítkovské bohyně, jemuž předcházel autorčin mnohaletý a podrobný výzkum. Děj se odehrává na pozadí moravských Kopanic nad Starým Hrozenkovem a hrdinka knihy, mladá Dora Idesová, pátrá jako etnografka po svých předkyních z rodu bohyň.

 • Portrét: Varhaník Tomáš Jeřábek

  7:21 do playlistu

  Portrét: Varhaník Tomáš Jeřábek
  Tomáš Jeřábek vystudoval Střední uměleckou školu varhanářskou v Krnově. Po jejím skončení zde pracoval jako opravář varhan, které mu přirostly k srdci i jako amatérskému hudebníkovi. Přes neznalost not a notového zápisu složil ve svých dvaceti letech hudbu a texty písní k divadelní hře Kalibův zločin režiséra Antonína Pitínského pro Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Tomáš Jeřábek dává varhanům nový tvar, pak život a po naladění je nechává rozeznít jako varhaník.

 • Buďte v obraze

  13:50 do playlistu

  Buďte v obraze
  Umělec je vyvolený

 • Rozhovor: Pták Ohnivák v ND Brno

  14:24 do playlistu

  Rozhovor: Pták Ohnivák v ND Brno
  Národní divadlo Brno přichází s představením Pták Ohnivák. Choreografka Nataša Novotná vdechne scénický život hlavní části večera Ptáku Ohnivákovi. Tato ostravská rodačka, tanečnice a choreografka s dlouholetou zkušeností měla možnost tvořit a pracovat s předními světovými choreografy – J. Kyliánem, W. Forsythem, O. Naharinem a je držitelkou Ceny Thálie 2008.

 • Buďte v obraze

  19:58 do playlistu

  Buďte v obraze
  Sochař Petr Váňa

 • Reportáž: Brněnský lunapark

  20:35 do playlistu

  Reportáž: Brněnský lunapark
  Brněnský lunapark přichází do Brna již třetím rokem a představuje se jako divadlo ke kávě, ale také jako kulturně kavárenská procházka a ochutnávka různých nezávislých divadelních souborů. A že jich není málo, to potvrzuje účast třinácti divadelních souborů, které zahrají během měsíce března a dubna ve třinácti kavárnách. Reportáž vás zavede rovnou ke dvěma představením méně známých souborů – Divadlo Útulek 123 zahraje kavárenským „povalečům“ absurdní drama Výčitky a Divadlo v karanténě zahraje My dva režisérky Janet Tišiny Prokešové.

Přehrát vše

Související