iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 2. 2011
07:00 na ČT2

1 2 3 4 5

45 hlasů
1710
zhlédnutí

Kultura.cz

Rozhovor s kapelou HomeBwoyRasta — Portrét umělce Petra Válka — Reportáž o českém dokumentu z Ukrajiny

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž: Jáma

  0:57 do playlistu

  Reportáž: Jáma
  Život ukrajinské rodiny ve starém venkovském domě, leč uprostřed obrovského panelákového sídliště, mapuje dokument mladého filmového režiséra Jiřího Stejskala nazvaný Jáma. Dvaadvacetiminutový snímek získal v zahraničí na menších filmových festivalech už tři první ceny za nejlepší režii.

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: HomeBwoyRasta

  6:50 do playlistu

  Rozhovor: HomeBwoyRasta
  Reggae dovedou zahrát "naživo" téměř kdekoliv, jejich poznávacím znamením je dvojhlasý vokál a vlasy spletené do dredů. HomeBwoyRasta - rastamani z Hané začali s reggae koketovat před dvěma lety, dnes si kapela skládá písně sama - s vlastními skladbami uspěli také na celoevropské soutěži European Reggae Contest, vítězství je poslalo mezi 12 nejlepších evropských kapel na festival Rototom Sunsplash ve Španělsku.

 • Portrét: Petr Válek

  11:51 do playlistu

  Portrét: Petr Válek
  Petr Válek je svérázným výtvarným samoukem a experimentátorem. Žije a tvoří v Loučné nad Desnou, (vyučil se kameníkem, potom pracoval jako ošetřovatel v domově důchodců). Živelně kreslí, maluje, fotí a kombinuje podle citu různé výtvarné techniky dohromady. Z nepatřičných materiálů vyrábí prapodivné hudební nástroje, které všechny hrají. Rád se toulá lesem, kde čerpá inspiraci. Jeho práce přes svou drsnost a baladický smutek nepostrádají hravost a humor.

 • Buďte v obraze
 • Nenechte si ujít

  20:49 do playlistu

  Nenechte si ujít
  Soubor dvaceti povídek Dvacet zářících drahokamů publicisty a prozaika Davida Hrbka, jehož tvorba byla dosud zaměřena na jiné literární žánry (např. monografie o R. Vanovi, obsáhlý knižní rozhovor s Davidem Vávrou, libreta k operám Ansamblu Damian aj.) vyvolává před čtenářem komorní a vtipné situace především z autorova mládí. "Mám rád upřímné psaní. Mám rád, když se vypráví o obyčejném neobyčejně," charakterizuje na obálce tuto knihu Zdeněk Svěrák.

Přehrát vše

Související