iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2010
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

23 hlasů
1615
zhlédnutí

Kultura.cz

Nenechte si ujít: 100. výročí O. Mikuláška — Kritická židle: Cena Magnesia Litera — Portrét: Jan Kačena — Rozhovor: S Vítem Zouharem o hudbě v divadle

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 100. výročí O. Mikuláška

  0:28 do playlistu

  100. výročí O. Mikuláška
  Letos v květnu si literární obec připomene 100. výročí narození brněnského básníka Oldřicha Mikuláška. Souputník Jana Skácela s podobným osudem - i on se stal po roce 1970 umlčovaným básníkem pro své politické postoje. Pro Mikuláškovu nesnadno zařaditelnou poezii se kromě svébytné filozofické reflexe světa stal charakteristickým prvkem kontrast. Naznačují to i některé názvy jeho sbírek - Černý bílý ano ne, Ortely a milosti. O básníkovi a jeho osobnosti si budeme povídat s jeho paní Věrou a přítelem Milanem Uhdem.

 • Portrét: Jan Kačena

  5:52 do playlistu

  Portrét: Jan Kačena
  Do světa alternativního divadla se vypravíme za mladým režisérem Janem Kačenou, absolventem JAMU. Má na svém kontě nejen provokativní hru Jeana Geneta Splendid's, ale i představení pro děti Kvak a Žbluňk nebo Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: Cena Magnesia Litera

  13:48 do playlistu

  Kritická židle: Cena Magnesia Litera
  Na kritickou židli usedne Miroslav Balaštík, šéfredaktor nakladatelství Host, a zamyslí se nad rolí a prestiží literární ceny Magnesia Litera.

 • Rozhovor: S Vítem Zouharem o hudbě v divadle

  16:31 do playlistu

  Rozhovor: S Vítem Zouharem o hudbě v divadle
  Olomoucký muzikolog a skladatel Vít Zouhar letos získal prestižní cenu A. Radoka za hudbu k představení Národního divadla Radúz a Mahulena režiséra J. A. Pitínského. Rozhovor povedeme nejen o hudbě v divadle...

Přehrát vše

Související