iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2007
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
910
zhlédnutí

Kultura.cz

Výtvarník Milan Houser — Současná japonská keramika — Divadlo kjógenu v Čechách

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Portrét: výtvarník Milan Houser

  0:31 do playlistu

  Portrét: výtvarník Milan Houser
  Portrét vyškovského rodáka Milana Housera, malíře a sochaře, se pokusí o průřez jeho tvorbou, v níž se poslední době objevují vedle intimnějších projektů, jako byla Vanitas, i rozměrné instalace. Od konce 90. let začal zkoumat rozdíly mezi stínem a světlem a začal používat nejmodernější technologie přenesené z automobilového lakýrnického průmyslu. Jeho dílo Revers, které vytvářel tzv. stříkanou technikou, je mezi třiceti vybranými díly, vystavovanými v londýnské galerii Bonhams. V poslední době objevil akryláty s perletí a "bezdotykovou" malbu.

 • Buďte v obraze
 • Nenechte si ujít: Současná japonská keramika

  8:38 do playlistu

  Nenechte si ujít: Současná japonská keramika
  Současnou japonskou keramiku ze sbírek Japan Foundation lze exkluzivně zhlédnout v Moravské galerii v Brně. O tom, jak se díla současných japonských výtvarníků pohybují na ose tradice-moderní výraz, nás zasvěceně poučí výtvarníci Vladimír Groh a Yasuyo Nishida.

 • Buďte v obraze
 • Reportáž: divadlo kjógenu v Čechách

  15:22 do playlistu

  Reportáž: divadlo kjógenu v Čechách
  V Brně působící Malé divadlo kjógenu má stále větší renomé - jeho členové studují tradiční techniky kjógenu s japonským mistrem, ale jsou také schopni je tvořivě aplikovat při vlastní tvorbě nebo při pohybové spolupráci na inscenacích J. A. Pitínského. V reportáži nám vysvětlí, co je kjógen a v čem je jeho kouzlo.

Přehrát vše

Související