iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2007
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

35 hlasů
1654
zhlédnutí

Kultura.cz

Malíř Milan Kunc — Tomáš Prokůpek o komiksech — Fotograf Miloslav Stibor Miller

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž: malíř Milan Kunc

  0:36 do playlistu

  Reportáž: malíř Milan Kunc
  Dům umění města Brna představuje retrospektivní výběr z tvorby Milana Kunce (1944 v Praze). Malíř, kreslíř, sochař, fotograf a v neposlední řadě i performer po neukončeném studiu na AVU v Praze (1964-1967) v roce 1969 emigroval a svá další umělecká studia absolvoval na Staatlichen Kunstakademii v Düsseldorfu (1970-1975) u profesorů Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. Milan Kunc ve svém díle pracuje s prvky socialistického realismu, spotřební reklamy a symbolů konzumní společnosti, surrealismu, naivity, pop artu a kýče. V mnohovrstevnatých tématech svých obrazů se také dotýká ekologie, kriticky a zároveň s humorem či ironií komentuje dnešní společnost. Milan Kunc dnes patří k českým umělcům, jejichž práce je známa a respektována nejen v Evropě a je součástí mnoha veřejných i soukromých sbírek na celém světě.

 • Tomáš Prokůpek o komiksech

  7:25 do playlistu

  Tomáš Prokůpek o komiksech
  Kritickou židli jsme věnovali českému komiksu. Tomáš Prokůpek, kurátor výstavy Generace nula, podává hlášení o jeho současnému stavu.

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: fotograf Miloslav Stibor Miller

  11:23 do playlistu

  Rozhovor: fotograf Miloslav Stibor Miller
  Málokterému autorovi se stane, že jeho dílo obletí celý svět, je kopírováno a publikováno v nejrůznějších souvislostech. Fotografie Miloslava Stibora Miller č. 7 z cyklu 15 fotografií pro Henry Millera svého autora proslavila natolik, že z velké části zastínila i jeho ostatní tvorbu. Výstava Miloslav Stibor / Fotografie pořádaná k jeho 80. narozeninám mapuje fotografickou tvorbu olomouckého autodidakta před i po slavné millerovské sérii a přináší mnohé objevné a dosud nepublikované snímky.

 • Nenechte si ujít: výstava českého skla

  17:38 do playlistu

  Nenechte si ujít: výstava českého skla
  České sklo je další fenomén, který je pojmem i ve světě. Výstava České a slovenské sklo v exilu upozorňuje na ty sklářské výtvarníky, kteří Československo opustili a šířili slávu českého umění ve světě. Mnozí z emigrantů naprosto zásadně ovlivnili umělecký vývoj této discipliny v USA, Austrálii, Francii, Belgii atp. a jejich tvorba se stala součástí tamních národních kultur. Jde o unikátní doklad integrace české kultury do světového kontextu. Projekt nabídne atraktivní přehlídku, kterou přijmou nejen znalci, ale i laická veřejnost, která má poprvé možnost ocenit práce např. Vladimíry Pavlík Klumparové, Jána Zoričáka, Petra Síse a mnoha dalších.

Přehrát vše

Související