iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 1. 2010
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
2050
zhlédnutí

Kultura.cz

Přehlídka Projekt 100 — Kurátorka Edith Jeřábková — Křest alba Ave Agony

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne: Projekt 100

  2:55 do playlistu

  Událost týdne: Projekt 100
  Tradiční přehlídka Projekt 100, pořádaná Asociací českých filmových klubů již pošestnácté, přinese i v roce 2010 několik výjimečných titulů. Zahájena bude 14. ledna a do konce května proběhne stovkou českých kin. Putovní přehlídka letos představí kolekci filmů věnovaných tradičnímu žánru světové kinematografie, filmu noir. Kolekci noirových filmů doplní tři klasické filmy z přelomu 60. a 70. let - film Zahraj to znovu, Same režiséra Herberta Rosse podle scénáře Woodyho Allena, černá komedie o vztahu mladíka k osmdesátileté stařence Harold a Maude Hala Ashbyho a nekonvenční příběh tří přátel režiséra Juraje Jakubiska Vtáčkovia, siroty a blázni. Filmový publicista Aleš Stuchlý se zmíní i o britské novince Fish Tank režisérky Andrey Arnoldové. Třešničkou na Projektu 100 prý bude uvedení letošního vítěze z Cannes - Bílá stuha Michaela Hanekeho je příběhem o podivných nehodách, ke kterým dochází na německém venkově těsně před první světovou válkou.

 • Kritická židle

  7:55 do playlistu

  Kritická židle
  Kurátorka Edith Jeřábková se na Kritické židli vyjádří ke dvěma aktuálním výstavám, které pořádá Národní galerie v Praze. První představuje jedenáct finalistů ceny NG333 včetně jejího vítěze Petra Bařinky, druhá nazvaná Refused ukazuje práce, které porota soutěže odmítla.

 • Reportáž: kapela Vanessa

  11:21 do playlistu

  Reportáž: kapela Vanessa
  Legendární kapela Vanessa rozjela zřejmě nejočekávanější comeback loňského roku. Nové album Ave Agony produkoval Alexander Hacke z Einstürzende Neubauten a kromě zpěváka Samira Hausera a skladatelů Miroslava Papeže a Daniela Rodného se na něm podíleli také bubeník Jaroslav Stuchlý a producent Jakub Horák. V naší Reportáži vás pozveme na prosincový křest tohoto alba do KC Vltavská v Praze. Jak sami uvidíte, Vanessa připravila neobvyklý koncertní artefakt. Bylo jím elektrické křeslo, které je dokonalou kopií smrtícího nástroje, na němž byl před dvaceti lety na Floridě popraven sériový vrah Ted Bundy. Masochistickou přitažlivost měly koncerty Vanessy vždycky. V devadesátých letech byli diváci od skupiny odděleni pletivem a oslněni tehdy naprosto futuristickou projekcí. Je rok 2010 a na 21. leden se chystá další křest alba - tentokrát v brněnské Flédě.

 • Buďte v obraze
 • Soutěž

Přehrát vše

Související