iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2009
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

14 hlasů
1523
zhlédnutí

Kultura.cz

Miroslav Jindra — Mirka Spáčilová — Kamila Ženatá - 2. patro / opuštěný byt, ve kterém zůstaly sny těch, kteří v něm žili

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít
 • Rozhovor týdne: Miroslav Jindra

  4:16 do playlistu

  Rozhovor týdne: Miroslav Jindra
  Koncem října obdržel Státní cenu za překladatelskou činnost Miroslav Jindra za přebásnění sbírky kanadského písničkáře Leonard Cohena Kniha toužení. Ocenění se však netýká jen této knihy, ale také pětapadesáti let, během kterých přeložil více než padesát britských a amerických titulů, hlavně románů, ale i moderní poezie, mezi nimiž nechybí i překlad další Cohenovy knihy Květiny pro Hitlera či romány Josepha Hellera nebo Johna Updika a mnoha dalších. O Knize toužení a Leonardu Cohenovi je náš Rozhovor s Miroslavem Jindrou.

 • Kritická židle

  10:02 do playlistu

  Kritická židle
  Na Kritickou židli jsme tentokrát pozvali redaktorku Mladé fronty Dnes Mirku Spáčilovou. Hodnotit bude dvě české filmové premiéry - snímek Pamětnice, který je určen spíše pro střední generaci a seniory, a milostné drama režiséra Tomáše Mašína 3 sezóny v pekle.

 • Událost týdne: Kamila Ženatá

  13:42 do playlistu

  Událost týdne: Kamila Ženatá
  Nakonec vás pozveme na výstavu. Ale nebude to žádná regulérní galerie, nýbrž netradiční prostor prázdného čtyřpokojového bytu v Myslíkově ulici číslo 9 v Praze 1, kde se svou rodinou donedávna žila malířka a multimediální umělkyně Kamila Ženatá. Ta byt svými instalacemi, texty, obrazy, fotografiemi a videoprojekcemi proměnila v unikátní výstavu nazvanou Kamila Ženatá - 2. patro / opuštěný byt, ve kterém zůstaly sny těch, kteří v něm žili. Když se na tuto zajímavou expozici půjdete podívat, můžete navštívit i Galerii 5. patro, která sídlí na stejné adrese jen o kousek výš.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související